Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)




Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Zap,αποφάσισε,λήξη αγώνα.
Με μεγάφωνα Coral να είναι, κι ας είναι και 5 ίντσες.- 8-)

Όχι δεν θέλω να πω τίποτα παραπάνω από ότι έγραψα. Δλδ ότι ένα 7ιντσο midwoofer με πηνίο φωνής 1,1/4 ιντσας και ένα tweeter με 1 ιντσα πηνίο δεν τρώνε 150wrms. Όπως και αν κροσσαριστούν. Ναι από την Αθήνα. Εχω εμπλακεί ενεργά στην επισκευή μέχρι και κατασκευή μεγαφώνων στο παρελθόν και θεωρώ πως , τα 150 wrms είναι way too much. Όχι τίποτα άλλο , αλλά για να μην γίνει ο κώνος μαζί με το πηνίο του 7ιντσου πύραυλος εδάφους αέρος, και το πηνίο με τον θόλο του tweeter στάχτη και μπούρμπερη.
[DOUBLEPOST=1486309138][/DOUBLEPOST]Σκέψου ότι τα δικά μου coral 15ιντσα με 3ιντσα πηνία τα θεωρώ λίγα για σαμπ που τα δουλεύω στο ενεργό μου . Το Mid coral που φοράω στο ενεργό , έχει 4 ιντσες πηνίο και χάλκινο δαχτυλίδι στον πόλο , κάπου στα 98-99db ευαισθησία και ικανότητα πρόσληψης 250wrms. Από 400hz έως 7,5khz.
... Το Mid coral που φοράω στο ενεργό , έχει 4 ιντσες πηνίο και χάλκινο δαχτυλίδι στον πόλο , κάπου στα 98-99db ευαισθησία και ικανότητα πρόσληψης 250wrms. Από 400hz έως 7,5khz.
Και με μια "αθώα" διόρθωση το mid σου μπαίνει και σε σεξοαγγελία...

"...και χάλκινο δαχτυλίδι στον kόλο, κάπου στα 98-99mm άνοιγμα και ικανότητα πρόσληψης 250mm."

:p:p

:p
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.339
Reaction score
79.282
Όχι, αυτο ειναι πριν πάρω μεγάλο κεντρικό, πριν το χρEpik, πριν τα vicoustic
[DOUBLEPOST=1532963559][/DOUBLEPOST]
Να τα λέμε ΨΑ. Να φτιάξω πόουλ; :D
Ναι :party:
Αλλα μάλλον έχουμε ήδη νικητή
[DOUBLEPOST=1532963661][/DOUBLEPOST]
Zap,αποφάσισε,λήξη αγώνα.
Δεν ηταν ο zap
 
Last edited:








Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.339
Reaction score
79.282
Τον έφαγαν οι κακές παρέες! :D:D
Ήμουν μια χαρά χάι-φιντελάς, με το δικάναλό μου, τα καλώδιά μου, τις χροιές μου, τις διαφορές μου, κύριος.

Κοιτάξτε πως κατάντησα.
Εξαιτίας σας.
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ήμουν μια χαρά χάι-φιντελάς, με το δικάναλό μου, τα καλώδιά μου, τις χροιές μου, τις διαφορές μου, κύριος.

Κοιτάξτε πως κατάντησα.
Εξαιτίας σας.
Μιά χαρά και στο σωστό το δρόμο , αντίθετα κοροϊδεύουμε τα χάλια των χαλιεντάδων:D
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.438
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top