Στρώματα ύπνου

Μηνύματα
606
Reaction score
577
Έχει κάνεις άποψη για αυτό?? ...
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Δοκιμασαμε σημερα με την συζυγο το privilege αλλα δε μας αρεσε καθολου σαν αισθηση.
Μακραν καλυτερα τα mystique και το solo home απο serta.
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983

Αν σας παει ο δρομος δοκιμαστε και αυτο. Εμενα με επεισε. Στα 600 εως 700.
εσείς κύριε θα έπρεπε να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη σε τόσα διαφορετικά στρώματα που κοιμάστε και όχι να μας συστήνετε αυτό που αγοράσατε για το κρεβάτι σας και το χρησιμοποιείτε 5 μέρες το μήνα
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πριν 3 μέρες παραλάβαμε to diamond της ecomat


Δεν έχω ξανακάνει τέτοιον ύπνο. τράνταξαν τα ταβάνια από το βαθύ ύπνο και το χορταστικό ροχαλητό :roflmao:
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Πριν 3 μέρες παραλάβαμε to diamond της ecomat


Δεν έχω ξανακάνει τέτοιον ύπνο. τράνταξαν τα ταβάνια από το βαθύ ύπνο και το χορταστικό ροχαλητό :roflmao:
Μαλακία, έπρεπε να πάρεις καμιά μέτρηση να δούμε πως "γράφεις στο χώρο" εσύ... :lolsign: :tongue:
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Συνεχισαμε την αναζητηση.

ecomat δε μας εκαναν καποια τρομερη εντυπωση.

dunlopillo δοκιμασαμε μερικα και μας αρεσε παρα πολυ το exclusive grey. Ο μονος φοβος που εχουμε ειναι κατα ποσο θα αντεξει μιας και εγω ειμαι παρα πολυ βαρυς και δε γνωριζω την αντοχη του latex. Μεχρι τωρα ημασταν σε στρωματα με ελατηρια και δεν εχουν παθει τιποτα.

Τη μεγαλυτερη παντως εντυπωση μεχρι τωρα, μας εκανε ενα στρωμα απο τα jysk. Μιλαμε απιστευτη αισθηση και για μενα και για τη συζυγο. Και 25 χρονια εγγυηση και μπορουμε να το δοκιμασουμε 100 μερες και να το επιστρεψουμε αν δεν μας αρεσει. Το μονο που μας φοβιζει ειναι το memory foam. Σε γνωστο μας με memory foam του εκανε κυματα το στρωμα του (οχι απο jysk).
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Για όποιον ενδιαφερόμενο, επειδή πριν το καλοκαίρι κάναμε μια μικρή ανακαίνιση στο εξοχικό και αλλάξαμε όλα τα στρώματα και επειδή δεν ήθελα να δώσω ένα σκασμό λεφτά για τις 10 μέρες τον χρόνο που πάμε (αλλά δεν ήθελα να ξυπνάω και πιασμένος), πήρα το ρίσκο (επειδή το αγόρασα χωρίς να το δοκιμάσω το λέω) και πήρα τρία τέτοια, 2 μονά και 1 διπλό:

Για την τιμή του είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό, όπως λένε και τα reviews.

Διπλό πήρα το Gold (με το ενσωματωμένο ανώστρωμα) αλλά αν διάλεγα ξανά, θα έπαιρνα το σκέτο. Είναι λίγο πιο μαλακό από ότι θα το ήθελα (χωρίς όμως να είναι κουραστικό) και επειδή βουλιάζει λίγο παραπάνω, το νιώθεις αντίστοιχα και λίγο πιο ζεστό.

Ξαναλέω όμως, σε γενικές γραμμές, σε αυτά τα λεφτά για στρώμα με ανεξάρτητα ελατήρια, πολύ καλή επιλογή.
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Συνεχισαμε την αναζητηση.

ecomat δε μας εκαναν καποια τρομερη εντυπωση.

dunlopillo δοκιμασαμε μερικα και μας αρεσε παρα πολυ το exclusive grey. Ο μονος φοβος που εχουμε ειναι κατα ποσο θα αντεξει μιας και εγω ειμαι παρα πολυ βαρυς και δε γνωριζω την αντοχη του latex. Μεχρι τωρα ημασταν σε στρωματα με ελατηρια και δεν εχουν παθει τιποτα.

Τη μεγαλυτερη παντως εντυπωση μεχρι τωρα, μας εκανε ενα στρωμα απο τα jysk. Μιλαμε απιστευτη αισθηση και για μενα και για τη συζυγο. Και 25 χρονια εγγυηση και μπορουμε να το δοκιμασουμε 100 μερες και να το επιστρεψουμε αν δεν μας αρεσει. Το μονο που μας φοβιζει ειναι το memory foam. Σε γνωστο μας με memory foam του εκανε κυματα το στρωμα του (οχι απο jysk).
Εμενα το tempur μου διέλυσε τη μέση. Και είναι πολύ απλό γιατι συμβαίνει αυτό. Επειδή τα memory foam είναι αργής επαναφοράς, κάθε φορά που χρειάζεται να γυρίσεις πλευρό αντι το στρώμα να σε βοηθάει, σε κρατάει πίσω - και αναγκάζεσαι να βάλει πολύ δύναμη στους ραχιαίους για να γυρίσεις. Σκέψου τώρα αυτό να γίνεται αρκετές φορές το βράδυ και την ώρα που οι μύες σου είναι κρύοι και ανενεργοί (κοιμασαι).
Φαντάσου τι ζόρι τραβάει η σπονδυλική στήλη. Και τι επίπτωση έχει αυτό μετά από 2-3-4 χρόνια.

Τις νύχτες που έπεφτα ξερός κοιμόμουν καλά, αλλά τις νύχτες που στριφογύριζα λιγο το πρωί ξυπνούσα λες και με είχαν δείρει.
Γενικά τα memory foam θέλουν προσοχή γιατί πραγματικά σε εντυπωσιάζουν στην αρχή.
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Εγω με την συζυγο ψαχνομασταν φετος για ανωστρωμα για το κρεβατι στο χωριο. Εχουμε διπλο, σκληρο στρωμα στο οποιο δεν κοιμομασταν καλα. Ακολουθησαμε την συμβουλη φιλου και πηγαμε στο ΙΚΕΑ. Δοκιμασαμε ανωστρωματα και καταληξαμε στο TUSSOY,


8 ποντους υψος, memory foam.
Τετοιο υπνο δεν ξανακανα. Γυριζοντας Αθηνα πηρα ενα και για το εδω κρεβατι. ;)
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Στα reviews του σκρουτζ δεν υπαρχει καποιος να εχει παραπονεθει για τα Home&Bed .
Δεν ειναι λιγο περιεργο?
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Στα reviews του σκρουτζ δεν υπαρχει καποιος να εχει παραπονεθει για τα Home&Bed .
Δεν ειναι λιγο περιεργο?
Είναι, ειδικά για στρώμα. Και γι'αυτό ήμουν κι εγώ αρκετά επιφυλακτικός.
"Μελέτησα" αρκετά τα reviews για να προσπαθήσω να καταλάβω αν είναι legit, κατέληξα στο συμπέρασμα πως, αν όχι όλα, τουλάχιστον κάποια από αυτά είναι.

Σε κάθε περίπτωση, αυτά δεν έχουν σημασία πλέον (για μένα), γιατί όπως είπα το ρίσκαρα και τα αγόρασα και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Σήμερα είδαμε Sealy και Coco Mat και επιστρέψαμε και στα στρώματα που έχουν τα εντός και Dunlopillo.

Είδαμε 2 που μας άρεσαν στα Sealy αλλά είχαν ένα κακό. Ζεσταινόσουν. Hybrid στρώματα και τα δύο. Ίσως και για αυτό το λόγο ήταν το μοναδικό μαγαζί που είχε φάτσα κάρτα κατωσέντονα που ρύθμιζαν θερμοκρασία.

Μετά πήγαμε και Coco Mat και δεν κάτσαμε πολύ λίγο μιάς και δεν καταλάβαμε γιατί κοστίζουν τόσο πολύ μιάς και δε μας βόλεψαν καθόλου.

Προς το παρών τείνουμε προς τα Dunlopillo και στο Majestic που έχουν στα εντός.

Ο φόβος της συζύγου είναι μήπως και δεν αντέξει το λάτεξ στο χρόνο.
Επίσης σε συζήτηση με την πωλήτρια σχετικά με την εγγύηση των Dunlopillo μάθαμε πως η ουσιαστική εγγύηση αυτών των στρωμάτων δεν είναι τα 10 χρόνια που δίνουν αλλά τα 5. Μετά τα 5 χρόνια μας τα μάσησε αρκετά.
 


Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Σήμερα είδαμε Sealy και Coco Mat και επιστρέψαμε και στα στρώματα που έχουν τα εντός και Dunlopillo.

Είδαμε 2 που μας άρεσαν στα Sealy αλλά είχαν ένα κακό. Ζεσταινόσουν. Hybrid στρώματα και τα δύο. Ίσως και για αυτό το λόγο ήταν το μοναδικό μαγαζί που είχε φάτσα κάρτα κατωσέντονα που ρύθμιζαν θερμοκρασία.

Μετά πήγαμε και Coco Mat και δεν κάτσαμε πολύ λίγο μιάς και δεν καταλάβαμε γιατί κοστίζουν τόσο πολύ μιάς και δε μας βόλεψαν καθόλου.

Προς το παρών τείνουμε προς τα Dunlopillo και στο Majestic που έχουν στα εντός.

Ο φόβος της συζύγου είναι μήπως και δεν αντέξει το λάτεξ στο χρόνο.
Επίσης σε συζήτηση με την πωλήτρια σχετικά με την εγγύηση των Dunlopillo μάθαμε πως η ουσιαστική εγγύηση αυτών των στρωμάτων δεν είναι τα 10 χρόνια που δίνουν αλλά τα 5. Μετά τα 5 χρόνια μας τα μάσησε αρκετά.
Kαι εγώ dunlopillo θα έπαιρνα το είχα σχεδόν κλείσει μέχρι που δοκίμασα το Duxiana, αξίζει μία δοκιμή.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Μια βδομάδα με το diamond (ecomat) έχει ισιώσει το σώμα.

Πολύ βασικό έρχεται ο μικρός κάνει δίπλα μου ακροβατικά και δε νιώθεις τίποτα.
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
εγώ σήμερα υποδέχθηκα αυτό. Αλλά η δοκιμή από Δευτέρα που θα γυρίσω σπίτι. ΣΚ είναι τα μπάνια του λαού.
Μου είχε αρέσει ιδιαίτερα και αυτό αλλά τελικά προχώρησα με τη chic strom καθώς μου έκαναν πολύ καλύτερη τιμή στο κρεββάτι και πήρα από εκεί το πακέτο. Και τα δύο στρώματα είναι ωραία "δεμένα" με της media να είναι λίγο πιο σκληρό.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Kαι εγώ dunlopillo θα έπαιρνα το είχα σχεδόν κλείσει μέχρι που δοκίμασα το Duxiana, αξίζει μία δοκιμή.
Πιστευω το dux ειναι μια κατηγορια μονο του .!
Καποιο στρωμα για μπρουμητη θεση ρε παιδια ? Μου εχει βουλιαξει τη μεση το cocomat.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.181
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top