Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη





Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

50-50 ότι κι αν πεις! (Δεν ξέρω εγώ;)



:107:
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.208
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑΑΑΑ!!!
ΕΔΩ ΜΕΤΑ ΚΟΠΩΝ Κ ΒΑΣΑΝΩΝ ΤΟΝ ΑΠΟΘΑΝΑΤΙΣΑΑΑΑΑ!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η αληθεια ΦΑΝΗΚΕΕΕΕΕ!!!

 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.926
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Το στορυ του συγκριτικου
Εχοντας προηγηθει το πυρινο νημα «24/96 v vinyl», οπου το ομορφο γαλατικο χωριο μας, πηγε να μετατραπει σε κολαση για άλλη μια φορα, ακουγοντας υπονουμενα όπως του Κακοφωνιξ (Skal) ότι το είναι φανερο υπερ ποιανου μεσου θα γυρει η πλαστιγγα, αλλα και ένα σωρο αλλλων εμπειρων ανθρωπων (στην πλειοψηφια βινυλιακων) υπηρχε ηδη μια διαμορφωμενη ψυχολογικη κατασταση υπερ του αναλογικου μεσου.

Λιγο νωριτερα ειχαμε την παραιτηση του Θεμη από την κονταρομαχια (v Skal), και πυρα εκατερωθεν των στρατοπαιδων, οπου λιγο πολύ ακομη και οι οπαδοι του ψηφιακου παραδεχοντουσαν ότι με τον τροπο που θα γινοταν το συγκριτικο το κακομοιρο το Weiss θα πηγαινε σαν προβατο για σφαγη. Εμεις οι 4 που απομειναμε μεχρι το τελος να βγαλουμε σε περας την αποστολη μας, προσπαθησαμε με οσο το δυνατο πιο αξιοπιστο τροπο να γινει το συγκριτικο και χωρις να δημιουργησουμε παιρετερω λαβες για πικροχολο σχολια (σιγα μην τα αποφυγουμε!).

Το χου ις χου των ανθρωπων που κριθηκαν να αξιολογησουν

Λουκας Στεφανιδης: Κατ αρχην ο μονος επαγγελματιας της παρεας. Εμπορευεται ηχεια ενισχυτες καλωδια και πωλησεις δισκων (cd & βινυλια). Είναι γεγονος όμως ότι εχει ιδιαιτερη εφεση στο βινυλιο, μιας και η ποιοτητα των βινυλιων που εμπορευεται είναι κορυφαια, και οι δισκοι του είναι περιζητητοι ακομη και σττο εξωτερικο. Είναι γνωστο ότι εχει μια πλουσια βινυλιοθηκη με 20.000 δισκους ενώ στον χωρο του δεν υπαρχει σιντιπλαιυερ (πολύ περισσοτερο ντακ).

Γιαννης Flach. Οπαδος του ψηφειακου μεσου. Εχει το Weiss και το γνωστο κινεζακι Volfson. Συγκριση μεταξυ τους δεν εκανε για ψυχολογικους λογους (φανταζεσται να διαπιστωσει ότι το κινεζακι είναι καλλυτερο?) Νομιζω ότι εχει και δυο ζευγη ηχειων. Προετοιμαστηκε καλα για την μονομαχια, αφου ξυρισε το κεφαλι του για να μην τον εμποδιζουν οι τριχες στα αυτια του! Κανει και γυμναστικη για να διατηρειται σε φορμα και ευαιξια.

Kotsidisjohn. Ο Γιαννης είναι ερμαδροδιτος. Ακουει και από τα δυο μεσα (βινυλιο, ψηφειακο σε ολες τις μορφες του). Εχω την εντυπωση όμως ότι εχει επενδυσει περισσοτερο στο αναλογικο μεσο, για το οποιο εχει μια μεγαλυτερη προτιμηση (συμφωνα παντα με τα γραφομενα του). Γενικα θεωρειται μηχανακιας, αφου μεχρι τωρα εχει κανει του κοσμου τις αλλαγες στα μηχανηματα του. Μηπως αυτό δειχνει και ασταθεια χαρακτηρα? Δε νομιζω, μια χαρα τρελλος μου φανηκε. Φαινεται όμως να εχει αποκτησει μια εμπειρια και τωρα πλεον οι αλλαγες που θα κανει στα μηχανηματα του θα είναι υψηλου επιπεδου.

Παντως στις φωτογραφιες είναι απαιχτος, λιγο πιο ακριβα μας χρεωσε αλλα το αξιζε το παιδι.
Vastar. Ο υποφαινομενος. Ακουω και από τα δυο μεσα (βινυλιο και ψηφειακο σε ολες τις μορφες του). Φαινεται να εχω μια κλιση προς το ψηφειακο. Αυτό όμως δεν μ εμποδιζει που και που να αγοραζω βινυλια. Ενώ το τελευταιο διμηνο το πικαπ το εχω ξεσκισει (πουλησα το ντακ). Κι εγω κουρευτηκα πριν το συγκριτικο για τους ιδιους λογους με τον Flach. Βεβαια σε μενα όταν ειμαι κουρεμενος και όταν δεν ειμαι η διαφορα είναι πολύ μικρη και μονο πολύ εμπειρο ματι την συλλαμβανει.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Μέχρι τώρα, το φωτογραφικό υλικό είναι άψογο!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.336
Reaction score
125.259
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

γνωστό πάντως το πρόβλημα των σπιθηρισμών στα ηλεκτροστατικά, και θέλει προσοχή για να μη τρυπήσουν οι μεμβράνες...:144:

όντως, οι φωτός είναι άπαιχτες!

τελικά βρε θα μας πείτε τι σας άρεσε περισσότερο? (όχι τι έπαιξε πιο σωστά, αυτό το ξέρουμε:138::137:)
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.208
ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ

με την πετρα του σκανδαλου.

αν θελει ο Λουκ να μας πει 2 λογακια παραπανω μιας κ δεν ξερουμε περι τινος προκειται...

 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.208
Εδω σε χαρακτηριστικο στιγμιοτυπο ,θρυλικες στιγμες, καταβαλλοντας καθε προσπαθεια να παρει ΚΑΘΕ hertz πληροφοριας απο το πικαπιον...

 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.208
ΦΩΤΟ ΤΕΛΟΣ.

Παμε στο παρασυνθημα τωρα.

Αλλα δεν ειδα ακομα γνωμες...τι εγινε???
πλεον κανενας δεν εχει αποψη?? μεχρι προχτες ολοι....

σας επιασν οι ντροπες???
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: Συγκριτικο κορυφαιας αναλογικης πηγης με ψηφιακη

Πειτε τα πρωτα ντε...........και μετα ερχοντε οι αποψεις.....αιντε ....μας σκασατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ποσο καλα επαιξε τελικα το τσε ντε????????:143::143:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.208
Σ αυτο το σημειο να ευχαριστησουμε τον οικοδεσποτη μας Λουκα Στεφανιδη για ολα τα καλουδια, λικερακι, πτι-φουρ, πρωτο πιατο, δευτερο, κυριως και γλυκο.Για το υπεροχο κρασι κ το πολυ καλο επιδορπιο.
Δεν ηξερα τι να πρωτοφαω!!!
Μπορουν κι οι υπολοιποι να το επιβεβαιωσουν!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.580
Μηνύματα
2.864.909
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top