Συνδεση YAMAHA RX- A2050 με υπολογιστη


Μηνύματα
223
Reaction score
78
εδώ όμως αναφέρεις για νεότερους drivers....πως το έψαξες?


και η Intel δίνει μέχρι 8/18/2020 τελευταίο οδηγό
Διαχειρηση συσκευων-προσαρμογεις οθονης-Intel HD 4600-ιδιοτητες-προγραμμα οδηγησης- ενημερωση
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Η δειγματοληψια ειναι 16bit 48000Hz (ποιοτητα DVD). Δεν νομιζω να παιζει ρολο γιατι εχω πειραματιστει με ολες τις δειγματοληψιες και δεν ειδα διαφορά.
βάλε το στη μέγιστη δυνατή
 

Μηνύματα
223
Reaction score
78
Διαχειρηση συσκευων-προσαρμογεις οθονης-Intel HD 4600-ιδιοτητες-προγραμμα οδηγησης- ενημερωση
κανω ενημερωση και μου γραφει οτι το προγραμμα ειναι ενημερωμενο
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Διαχειρηση συσκευων-προσαρμογεις οθονης-Intel HD 4600-ιδιοτητες-προγραμμα οδηγησης- ενημερωση
όχι

κατέβασε τον οδηγό από το λινκ
και κάνε εγκατάσταση
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Μήπως δίνεις αλλού σημασία και χάνεις την ουσία αφού λειτουργούν όλα όπως τα έχεις συνδέσει σε ενοχλεί το εικονίδιο
και άμα έχεις εικόνα και στο PC και στη TV σου ??
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μήπως δίνεις αλλού σημασία και χάνεις την ουσία αφού λειτουργούν όλα όπως τα έχεις συνδέσει σε ενοχλεί το εικονίδιο
και άμα έχεις εικόνα και στο PC και στη TV σου ??

Κοιτα νa δεις, δεν εχω κολλημα ντε και καλα να μου εμφανιστει το εικονιδιο του ενισχυτη. Απλως, βαζω netradio (εκει δεν υπαρχει καθολου αναμειξη υπολογιστη)και εχω καλυτερο ηχο απο οτι με το pc που παιζω mp3 (320kbps) και flac. Οταν το λαπτοπ ειχε το εικονιδιο του ενισχυτη ο ηχος ηταν πολυ πολυ καλυτερος, ειχα εντυπωσιαστει, απ' οτι ειναι τωρα! Και μου εχει μπει το μικροβιο οτι ο ηχος, δεν ξερω πως να το εκφρασω, δεν <βγαινει> απο τον ενισχυτη αλλα απο το pc (windows) και την τηλεοραση.
 

Μηνύματα
223
Reaction score
78
όχι

κατέβασε τον οδηγό από το λινκ
και κάνε εγκατάσταση
[/QUOTE
Τα ιδια, θα δοκιμασω αυριο με το λαπτοπ του ανηψιου μου να το συνδεσω με τον ενισχυτη. Θα ειναι πρωτη φορα, οποτε να δουμε τι θα γινει.
 

Μηνύματα
223
Reaction score
78
Συνεχεια των πειραματισμων. Συνδεσα το λαπτοπ του ανηψιου μου και επιτελους εμφανισε το εικονιδιο του ενισχυτη, RX - A2050!!!! Μετα αποφασισα να συνδεσω και το δικο μου λαπτοπ και εμφανιστηκε και στο δικο μου. Αυτα ηταν τα καλα νεα!!! Τα ασχημα? Μολις ανοιγω την τηλεοραση να παρω εικονα απο εκει (θεαση ταινιων, συναυλιων κτλ) εξαφανιζεται ο ενισχυτης και γυρναει παλι σε SAMSUNG Intel Audio Display!!!!o_Oo_Oo_Oo_Oo_O Αρα την ματσολια την κανει η τηλεοραση!!!!! Εχει κανεις ιδεα τι στα κομματια συμβαινει?????
ΥΓ. Εκανα δοκιμες ηχου και επιβεβαιωθηκε η υποψια μου. Οτι εχω καλυτερο ηχο οταν εχω το εικονιδιο του ενισχυτη!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top