Τα Ντου και Ντου, μας κάναν ...ντου!!!



Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Τα γκριμ που'χεις είναι αφρός, μόνο από me Geithein ξεπερνιουνται 100%.

Τα d&d είναι στα λεφτά των 901 της me, οπότε δε βλέπω λόγο ύπαρξης, πέραν της εμφάνισης lifestyle κλπ.
Τσού!!!
Δύο χιλιαρικάκια φθηνότερα, με 1kw ισχύος ανά κανάλι και ούλα τα ηλεκτρονικούλια μαζί.
Επίσης το ντέρμπι είναι και στη διάσταση πλάτους, καθότι μετά την καινούργια επιδαπέδια οθόνη
είναι εκτιμητέα και αυτή η παράμετρος.
Επίσης ξέρεις τη συμπάθεια μου για Genelec 8-)
Eπίσης δεν αγοράζω από αλλού, έχει σημασία για μένα.
Μεγάλη.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τα νέα δε νέδερλαντς ΔΕΝ είναι δικά μου, φιλοξενούνται...ναι ναι ναι!!
Ευγενής κίνηση ντέμο, του Χρήστου Χατζηστάμου(προσοχή: τοποθέτηση προϊόντος!!!).
Θα απαλύνουν τον πόνο μου για όσο λείψουν τα γκρίμμ(κάτι τσουρτσουρίζει στο ένα ηχείο και θα πάνε στο μπαμπά τους για γούτσου-γούτσου).
Αν μου αρέσουν αντίστοιχα με τα Γκριμ, θα μείνουν.
Μη το ΄΄βασανίζεις΄΄ τa Grimm - μαζί με το ενσωματωμένο sub εννοείται - ακούγονται ακόμα και από το γνωστό ηχογραφημένο αρχείο σε ανώτερη κλάση.

ΑΛΛΑ,εφόσον θα ήταν τοποθετημένα με άπλα στο χώρο πίσω και τριγύρω τους.Όταν το δωμάτιο στενεύει,αρχίζουν τα D&D ν'αποκτούν πλεονέκτημα.Αν τα θες για υπνοδωμάτιο αντί του σαλονιού μην το εξετάζεις καν.Καπάρωσέ τα από τώρα που τα έχεις ήδη στα χέρια σου...Οι καιροί είναι πανδημικοί και δεν κάνει ό,τι μας...κάνει ν'αλλάζει περιβάλλοντα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Επίσης ξέρεις τη συμπάθεια μου για Genelec 8-)
Ξέρεις καλά πόσο επιμένω στους φίλους μου, όταν ξέρω πως κάνουν λάθος. :)



Βγαίνει 6 χιλιάρικα το ηχείο, σαμπ+δορυφόρος.

Άκου τα στο χώρο σου μάστορα, και μετά, μιλάμε.


Για σπίτι, δες κι αυτή τη βάση δορυφόρου :


Σου μιλάω για μεγάλο ματς με τα γκριμ.
Ντέρμπι, όχι αστεία.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Λύσσιαξες ρε κιαρατά, άσε με να στήσω τα Ντατς νηφάλιος!!!
Ρε που ίμπλεξα!!
ΥΓ.: Πάσχα έρχεται, όλο και θα κουνήσεις τον εκδρομικό σου πωπουδάκο...
.Καπάρωσέ τα από τώρα που τα έχεις ήδη στα χέρια σου...Οι καιροί είναι πανδημικοί και δεν κάνει ό,τι μας...κάνει ν'αλλάζει περιβάλλοντα.
Αυτό μόνο εσύ θα μπορούσες να το γράψεις...απίστευτος και απίστευτο "υγειονομικό" άλλοθι!!!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Πάσχα έρχεται, όλο και θα κουνήσεις τον εκδρομικό σου πωπουδάκο...
Μακάρι να το επιτρέψουν οι ρουφχιάνες κορονοϊοσυνθήκες, σας πεθυμησα τους Βολιώτες ..
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Το w371a είναι πιο ενδιαφέρον από το 7370 λόγω της απόκρισης του. Πιο συγκρίσιμο με τα D&D.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
...Dutch & Dutch 8c Loudspeaker Review - Audiophile Stylehttps://audiophilestyle.com › ...

Μετά την παρουσίαση - τεστ του Σταματάκου στο καινούργιο yellowbox, απ΄τον οποίο περίμενα περισσότερα στοιχεία και ανάλυση για ένα ηχείο που το προτείνει ως αναφορά, βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη φιλοσοφία παρουσίασης των ηχείων στο παραπάνω φόρουμ-περιοδικό.
Για τα δικά μου δεδομένα, διέκρινα και μεράκι και γνώση, ζουμερό κείμενο και με τη...βούλα!!!
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
κε Βολιωτη μας, ωραια ηχεια, ωραιες μετρησεις κι ωραιες καμπυλες, λεει και για καμπυλες ακουστοτητας και trained listeners καπου προς το τελος οπως θα δες, ( νταξ ψιλα γραμματα για πολλους, αλλα η ουσια για σενα νομιζω..) οποτε νομιζω θα τα πατε πολυ καλα, αν και με τα ηδη υπαρχοντα δικα σου, εισαι ζορικα νομιζω.... δυσκολη αποφαση
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Γιάννη οι τύποι έχουν κάνει απίστευτη δουλειά, σε κάνα δυό μέρες που θα τα στήσω (ελπίζω, γιατί θέλει χρόνο, είχα και κάτι θεματάκια στο μοντάρισμα των βάσεων..)θα έχω τις πρώτες εντυπώσεις.
Όσο για το άρθρο, χαίρομαι που γούσταρες, αν ρολάρεις τη σελίδα, θα δεις πολύ περιεχόμενο με ερωτήσεις, στις οποίες απαντά ο ρηβγιούερ με άψογο τρόπο.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Γιάννη οι τύποι έχουν κάνει απίστευτη δουλειά, σε κάνα δυό μέρες που θα τα στήσω (ελπίζω, γιατί θέλει χρόνο, είχα και κάτι θεματάκια στο μοντάρισμα των βάσεων..)θα έχω τις πρώτες εντυπώσεις.
Όσο για το άρθρο, χαίρομαι που γούσταρες, αν ρολάρεις τη σελίδα, θα δεις πολύ περιεχόμενο με ερωτήσεις, στις οποίες απαντά ο ρηβγιούερ με άψογο τρόπο.
Καπως αντιστοιχη ειναι η καμπυλη που ηρθε σε μενα, που καναμε δηλαδη με τον @Dimifoot αλλα με ελαφρως λιγοτερη κλιση για την ωρα, 7db αντι για 10 μιας κι ακουω σε χαμηλοτερες σταθμες γενικα. Αλλα φαινονται πολυ καλα γενικα τα ηχεια κι η τεχνολογια τους κι οι μετρησεις τους. Εννοειται διαβασα ολο το αρθρο
 


Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
IMG_0322.jpg
IMG_0321.jpg
IMG_0323.jpg

Ακίδες για τις βάσεις, μικρά ραφάκια για τη στήριξη της οθόνης, σταντ για το κεντρικό...Μελίδης ρουλσσσσ!!!
Αύριο θα στήσω βάσεις ηχείων και θα ανεβάσω φωτό από πλακίτσα Μελίδη!! :drinks:
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
Επειδή έχω διαβάσει το αναφερόμενο ρηβγιού, αλλά και έχω ξεψαχνίσει οτιδήποτε έχει γραφτεί τα τελευταία 5 χρόνια για τα Γκριμμ και τα Ντουντού, θα πω κι εγώ τη γνώμη μου. Τα Ντουντού είναι ανάμεσα. Στα Γκριμμ με το σαμπ τους και στα Γκριμμ χωρίς αυτό.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Επειδή έχω διαβάσει το αναφερόμενο ρηβγιού, αλλά και έχω ξεψαχνίσει οτιδήποτε έχει γραφτεί τα τελευταία 5 χρόνια για τα Γκριμμ και τα Ντουντού, θα πω κι εγώ τη γνώμη μου. Τα Ντουντού είναι ανάμεσα. Στα Γκριμμ με το σαμπ τους και στα Γκριμμ χωρίς αυτό.
Σήμερα που κατάφερα να τα στήσω, πήρα και την πρώτη γεύση.
Είναι αρκετά σύνθετη η διαδικασία στησίματος και βρίσκομαι ακόμη στο Α.
Το πρώτο θετικό είναι ότι ...παίζουν!!!!:bigboss:
Από κει και πέρα πρέπει νάρθει ο γκουρού σπίτι μου, να το βασανίσει κάνα διήμερο, για να πάρει το αποτέλεσμα που -ίσως- πάρω εγώ σε δύο μήνες!!
Έχει υψηλότατο βαθμό παραμετροποίησης, η οποία πρέπει να παιδευτεί με μετρήσεις του χώρου και νάρθει να κάτσει.8-)
Από γκάζια είναι σούπερ, αλλά μακάρι νάταν μόνο τα γκάζια στην εξίσωση.
Μέχρι τώρα θάλεγα ότι περισσότερο kii-ίζει παρά Γκριμ-ίζει!!!
Θα ενημερώνω!! :drinks:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top