Τα βινύλια ξεπερνούν σε πωλήσεις τα CD


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.593
Reaction score
37.939
... η καλητερη ελληνικη μπαντα (ηταν οι) yelloyell. 🐒
απο ελληνικο πανκ και ποστ πανκ, πολλες οι μπαντες...και ακομα βγαζει και βραζει το πραμα.
Εδωσε στιγμα ο Mr Spock 8-)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.072
Και δεκαπλάσιες να γίνουν οι πωλήσεις του βινυλίου έναντι του CD who cares. Φυσικό και επόμενο είναι αφού το Streaming είναι ο mainstream τρόπος ψηφιακής αναπαραγωγής μουσικής. Και που πουλάει ακόμα το CD πολύ είναι.

Από τότε που επανεφερα το πικάπ και τα βινύλια στο σαλόνι μπήκε η μουσική ξανά στο σπίτι που απουσίαζε εδώ και χρόνια....cd στικάκια downloading δεν μου ταίριαξαν καθόλου.....
Συγνώμη για τη σφήνα. Δεν επέστρεψε η μουσική αλλά ο αρεστός τρόπος αναπαραγωγής της. Η μουσική εκεί ήταν πάντα. Η εμπειρία του βινυλίου αφήνει ευχάριστα συναισθήματα για λόγους που αφορούν εσάς οπότε και η απόλαυση πάει σε άλλα επίπεδα.

Και επειδή τα παιδικά βιώματα είναι χαραγμένα ανεξίτηλα...., πόσο μάλλον όταν συμπεριλαμβάνουν αγαπημένα πρόσωπα και καταστάσεις. 👇
Αυτό που εθισε εμένα να έχω πικάπ είναι οι πρώτες εικόνες.... όταν από πολύ μικρός ο πατέρας μου, έβαζε στράτο με επέρνε στα πόδια και τραγούδαγε... μετά το σπίτι γέμιζε κόσμο και γλέντια ατελείωτα......
Βοιοματα είναι αυτά
Δεν ξεχνιούνται
 


Μηνύματα
407
Reaction score
312
Ωραιο και ευχάριστο νέο αυτό.
Βεβαια δεν ξέρω αμα χαρώ η οχι και με ποια έννοια το λεω, εμένα μου άρεσε που το βυνιλιο πλεον δεν το ήξερε κάνεις διότι πήγαινες κάτω μοναστηρακι καθόσουν με τις ώρες και έψαχνες συν οι τιμές ήταν χαμηλές.

Τώρα που εχει ξανα παρει το βυνιλιο τα πανω του βλέπεις κατι εξωφρενικες τιμές σε εκδόσεις που ολοι μας ξέρουμε πχ λέμε τώρα doors έχουν βγάλει άπειρες κόπιες και δεν δικαιολογεί την τιμή μου σε μεταχειρα.

Η μαγεία του βυνιλιου παντος ακόμα κρατεί το ωραίο εξώφυλλο η μυρωδιά του μεταχειρισμενου προπαντον οταν κατεβαίνω στον Ζαχαρία στο υπόγειο για τζαζ κτλ μου αρέσει πολύ.
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.470
Reaction score
50.685
ασχετο, αλλα τα δεδομενα του RIAA, ειναι σε νεες κυκλοφοριες? ή γενικα?! 🐒
- αυτή η καμπύλη επικράτησε κατά πλειοψηφία γύρο στα 60ς και μετά , έναντι των columbia , decca london , ffrr κλπ


 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.470
Reaction score
50.685
Μετανιωνω πικρα γιατι πουλησα σταδιακα ολους μου τους δισκους επειδη λεει μου επιαναν χωρο :gotcha: :headbang:


- καλύτερα να μετανιώνεις για αυτά που έκανες , παρά για αυτά που δεν έκανες . . . :wink:





Daddy?"

"Yes, son?"

"Wh-wh-wh-wh-what does regret mean?"

"Well, son, a funny thing about regret is that it's better to regret something you have done, than to regret something you haven't done."



 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.593
Reaction score
37.939
... λες να τα πουλησω, πατερα ? 🐒
αλλα φοβαμαι οτι θα επιρεασω τις καμπυλες των στατιστικων του Riaa :smoke:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.593
Reaction score
37.939
επρεπε να ειχα το κραγιον της βαμπιρελας στους δισκους της.. α να αυτο το μετανιωνω.. 🐒
 
  • Haha
Reactions: jag






Μηνύματα
1.449
Reaction score
1.102
Μετανιωνω πικρα γιατι πουλησα σταδιακα ολους μου τους δισκους επειδη λεει μου επιαναν χωρο :gotcha: :headbang:
Κρίμα,θα μπορούσες να έχεις κρατήσει λίγους, τους πιο αγαπημένους.:(
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.987
Reaction score
20.511
- γρήγορα οι εναλλαγές των μηνυμάτων , μέχρι να σκάσει μύτη ο γιατρός . . . μέχρι τότε . . .

View attachment 180396


Να σημειώσουμε ότι το μέλος @costas EAR είναι διαφορετικό από το μέλος @EAR - προς αποφυγήν παρεξηγήσεων. :)
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.962
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top