Τα βινύλια ξεπερνούν σε πωλήσεις τα CD






Μηνύματα
127
Reaction score
134
Παιδιά ξεφύγαμε πάλι....
Εγώ θυμάμαι πήγαινα λύκειο τέλη της δεκαετίας του '90 και ήμουν ο μοναδικός στην τάξη μου που αγόραζα δίσκους, τα άλλα "κανονικά" παιδιά αγόραζαν cds (δεν ήταν και πολλοί βέβαια γιατί ελάχιστοι άκουγαν πραγματικά μουσική και το έψαχναν το θέμα).
Μόνον άλλα 3 παιδιά που ήταν μικρότερα 1 χρόνο από εμένα αγόραζαν δίσκους.
Τελικά κατάφερα στη 3η λυκείου να μυήσω και έναν ακόμα συνομήλικο μου και να έχω παρέα στις εξορμήσεις μου στο κέντρο της Αθήνας. Μετά το λύκειο μύησα και τον κολλητό μου...
Θυμάμαι ακόμα το βλέμμα απορίας και απαξίωσης που μου έριχναν οι cdάκηδες στο Rock City...

Επίσης ένας λόγος που αγοράζαμε δίσκους τότε ήταν και το κόστος. Οι δίσκοι τότε ήταν φθηνότεροι και ειδικά οι νέες κυκλοφορίες, τώρα τα πράγματα είναι διαφορετικά...
 
  • Like
Reactions: jag

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.561
Reaction score
37.847
καλα που δε θυμαμαι τι ακουγα στο λυκειο και πριν ισως το μονο που μπορω να ακουσω ακομα ειναι οι σεπουλτουρα και ο νικ κειβ... 🐒
αυτο με τη παιδικη ηλικια... πραγματικα με εκπλησει στους υπολοιπους αθρωπους.. οτι εξακολουθητικα ακουνε αυτα που ακουγαν μικροι... 8-)
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
H μουσικη ειναι ενα απο τα καλυτερα πραγματα που εχει συμβει στον ανθρωπο 💪 :drinks:


Jimi Hendrix
Η μουσική είναι ένας ακίνδυνος τρόπος για να φτιάχνεσαι.
Jimi Hendrix, 1942-1970, Αμερικανός κιθαρίστας & τραγουδιστής


Σάμουελ Τζόνσον
Η μουσική είναι η μόνη απόλαυση των αισθήσεων χωρίς αμαρτία.
Σάμουελ Τζόνσον, 1709-1784, Άγγλος συγγραφέας
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
καλα που δε θυμαμαι τι ακουγα στο λυκειο και πριν ισως το μονο που μπορω να ακουσω ακομα ειναι οι σεπουλτουρα και ο νικ κειβ... 🐒
αυτο με τη παιδικη ηλικια... πραγματικα με εκπλησει στους υπολοιπους αθρωπους.. οτι εξακολουθητικα ακουνε αυτα που ακουγαν μικροι... 8-)
'Οταν η μουσική γίνεται βίωμα σου, όταν παίζει και αυτή ρόλο στον τρόπο που μεγαλώνεις, εξελίσσεσαι και στο χαρακτήρα που διαμορφώνεις, όταν σου δίνει έμπνευση, θάρρος, αξίες ή απλά σε κάνει να περνάς καλά, τότε ναι την ακούς από μικρός μέχρι τα βαθειά γεράματα.
Δεν είναι μόνο ηχητικό το ζήτημα.
Σαφώς μεγαλώνοντας διανθίζεις τις μουσικές προτιμήσεις και με καινούρια ακούσματα και είναι εντελώς φυσικό κάποια από αυτά που κάποτε σου άρεσαν πλεόν να μη σε καλύπτουν... είτε για λόγους καθαρά μουσικούς είτε για άλλους λόγους...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.561
Reaction score
37.847
@razor , δε διαφωνουμε, αλλο λεω, ισως δεν ειναι αντιληπτο, αλλα επισερχεται σε προσωπικα θεματα, που αποφευγω να συζητω 8-)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.561
Reaction score
37.847
Απολύτως σεβαστό :)
... εγινα και σεβαζμιος τωρα? 🐒
το εκανα λιγο εντιτ να θολωσω τα νερα...τελικα πρεπει να ειμαι μαιμου διασταυρωση με σουπχια....
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.561
Reaction score
37.847
ωχ σκ@τα...το παρακανα..με τα γενια... με πηραν πρεφα και απο την αλλη ακρη του διαδικτιου 🐒
καπως ετσι ειμαι , αλλα δε χαμογελω ποτε ...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.182
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top