Τα κλαπατσιμπανα μου

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Απάντηση: Τα κλαπατσιμπανα μου

Τα φιδια αυτα που λετε, ξεκινουν απο τους τελικους του συστηματος, αμερικανικοι και δαυτοι, Model 201 της Rowland που παταν πανω σε βασεις της elamoude (ελα μου ντε δε θυμαμαι απο που κρατα η σκουφια τους)
:204:

Ομορφιές!!! Μπράβο παληκάρι μου! Εύγε!
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Απάντηση: Τα κλαπατσιμπανα μου

Ωραίος!

Ποια άλλα ηχεια άκουσες πριν καταλήξεις σε αυτά?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: Re: Τα κλαπατσιμπανα μου

Αυτός με το γλομπάτο σι ντι πλέηερ, ο εκ Κορίνθου ορμώμενος :113::116:
Λυσσαξες βρε τομαρι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εδω λεω να αρχισω να τις στελνω τις λαμπες σιγα σιγα του σκοτωμου που λενε και να μονιμοποιηθω στα τρανζιστορια!!!!

Καλως μας ηλθες λοιπον καλαμπουρτζι νεε μου στο μπανιστιριτζιδικο τσαρδι μας!

Ειμαι πολυ σιγουρος αγορακι οτι ακους ζυγισμενα και καλα ....τα ηχεια οπως σου εγραψα τα εχω ακουσει αρκετες φορες και φυσικα και μενα μου ειχαν αφησει πολυ καλες εντυπωσεις παιζοντας μουσικη χωρις χρωματισμους και κοροιδια στα αυτια.

Πρεπει να το κανουμε το κονε βρε αδερφε να ακουσουμε κανενα κλαρινο σε Κ2 limited edition audiophile εγγραφη να δουμε αν τα λεει καλα.......................

Μπραβο λοιπον φιλαρακι και οπως ειπες να ειμαστε καλα και να βγουμε απο την γ@Μ@μενη την μιζερια που εχουμε μπλεξει!!!!!

Ο εκ Κορινθου με το αναλογο AMR σε cd player ομως!!!!!!!!!!!!!

:135::135:
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ευχαριστώ πολύ κύριε συντονιστά, όποτε το επιθυμείτε να περάσετε, να φέρετε και τον Μετζελόπουλο σε σιντι κοπής ιαπωνίας σε 24 καράτια χρυσού και πλατίνας από λίρες της Ελισσάβετ ριμαστερεντ στα Κάτω Αχαγιά στουντιος.

Τα ηχεία που κατάφερα να ακούσω, όχι και πάρα πολλά να πω την αλήθεια είναι, Marten Miles III, Bosendorfer VC7, Blumenhofer Acoustics FS3, Opera Grand Callas. Όλα με τα ενισχυτικά μου αλλά όχι στο χώρο μου
 

Μηνύματα
169
Reaction score
12
Απάντηση: Τα κλαπατσιμπανα μου

Καλοριζικα και καλοακουστα τα καινουργια σου, να τα χαιρεσαι οσο μπορεις.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Αφού γίνεται του ψηφιακού το κάγκελο, να παρουσιάσω κι εγώ κατιτίς μου.
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα και με ελάχιστες παρουσίες σε εκθέσεις του εξωτερικού, άρτι αφιχθέν και αρπαχθέν από τα χέρια του αντιπροσώπου, λίγο πριν πάρει την άγουσα για την έκθεση HES 2016.
Μια μικρή φωτογραφία για τυράκι :)



IMG_2199.JPG



Θέλετε πληροφορίες;;;;;;:D:p
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Αφού γίνεται του ψηφιακού το κάγκελο, να παρουσιάσω κι εγώ κατιτίς μου.
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα και με ελάχιστες παρουσίες σε εκθέσεις του εξωτερικού, άρτι αφιχθέν και αρπαχθέν από τα χέρια του αντιπροσώπου, λίγο πριν πάρει την άγουσα για την έκθεση HES 2016.
Μια μικρή φωτογραφία για τυράκι :)



View attachment 66102


Θέλετε πληροφορίες;;;;;;:D:p
Πάντα Ζαχαρία πάντα ! !
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πέρασε καιρός που είπα να γράψω κάτι γι αυτο το μηχανάκι αλλα δυστυχώς έγιναν διαφορά που μετατόπισαν την προτεραιότητα του προς τα πίσω.
Πλέον, έχοντας άπειρο ελεύθερο χρόνο στη διάθεση μου, είπα να δω τι μπορώ να ακούσω με τα ρημαδοηχεια μου να με ικανοποιήσει, να με αναπτερώσει ψυχολογικά και να μαστε και σε πολυ λογικό κόστος.
Ωραίες οι λάμπες που είχα και οι "χροιές" τους αλλα ήρθε η ώρα να τις αποχαιρετήσω.

Άκουσα λοιπόν διαφορά μηχανάκια εδω γύρω μου, δεν απομακρύνθηκα πολυ. Σίγουρα θα ήθελα να ακούσω ακόμα περισσότερα, όπως τα Μόλα Μόλα πως τα λεν αλλα το χέρι δεν πάει πια τοσο βαθειά.

Άκουσα τρανζίστορ, με κανονικά τροφοδοτικά, με "πσοιφιακα" τροφοδοτικά με κιλοβαττικα τροφοδοτικά, μηχανάκια βαρύτερα κι απο μένα και είμαι και χαμηλοστηθος...

Έχοντας βέβαια το σαράκι μέσα μου απ τους Rowland με τα modules της ΜΠΕ Ο, "πσοιφιακοι" ντε, άκουσα και κατιτις αντίστοιχο.

Και αυτο ήτανε. Τέλος. Στοπ.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Τα μηχανάκια ειναι με ucd μοντουλες, για να είμαστε και μέσα στα πράγματα. ´Οχι ΕνΚορ, κάτι υποδεέστερο.(;)

Έχει και προ με σιντι και Dac και streamer και tidal και σύντομα γROON ready απο ότι διάβασα. Spotify δεν έχει αλλα θα το λύσουμε και δαυτο.

Χωρίς τυμπανοκρουσίες και πολλά πολλά έχουμε λοιπόν. Lindemann Musicbook 25 για προενισχυτης και 2 τεμάχια Lindemann 55 μονομπλοκαρισμενα για να ταΐσουν τα ηχεια όπως πρεπει.
Εδω ποζάρουν χύμα στο πάτωμα.

IMG_2288.JPG
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.944
Reaction score
20.445
Ζαχαρία, ωραίος ρε, μπράβο! Άντε, απόλαυσε μουσική, όσο μπορείς περισσότερο!
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πλέον ξανακούω τις μουσικές μου, το internetο ραδιόφωνο και το tidal, αλήθεια με upsample ακούγεται καλύτερα, και δε με νοιάζει τιποτις.
Ούτε χροιές έχω, ούτε υγρές μεσαίες, ούτε ζεστασιά.
Πλέον όλα στα μουτρα μου κι άμα μ αρέσει.
Και απο ότι φαίνεται μου αρέσει...
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.521
Reaction score
30.895
Τωρα πρεπει να βαλεις και καμια φωτο απο τα ηχεια γιατι εμεις που δεν τα ειδαμε το 11 ειμαστε σε στερηση :geek:
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Και μερικές πληροφορίες για τα μηχανάκια για όποιον θέλει να δει τι ακριβώς ειναι:
Lindemann Musicbook 25 DSD, εδώ
Lindemann Musicbook 55, εδω
Μια περιγραφή του τι κάνει το Musicbook 25 απο γοογλε τρανσλεητ, εδω
Και τέλος, έχουμε και πιντιεφ για τους λάτρεις.
Ενισχυτής και τροφοδοσία
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Μπραβο! Καλοακουστα. Ειναι σοβαροτατη εταιρια.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Μερσώ.
Σοβαρότατη ειναι και εξαιρετικά ακούγονται τα μηχανάκια και οδηγούν όπως πρεπει τα ηχεια και μας κάνει πολλές χάρες.
Να δω και πότε θα έρθει κατα δώθε και ενα ντιρακ λαηβ ν ακούσουμε που μπορεί να πάει το σύστημα
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Μπραβο σας κυριε μου ειλικρινα......απο οτι βλεπω παει το streaming συννεφο ετσι???αλλη χαρη τελικα......απο οτι ειδα τα μονομπλοκια δεν ειναι μικρα και θεωρω οτι πρεπει να οδηγουν αρκετα καλα τα AMR σου νομιζω!
Φυγανε και τα Rowland και πηγαμε πλεον σε καργα στριμαρισμα......ωραιοςςςςςς
Παντως το χαιεντορακ σου το κρατησες ετσι????
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ευχαριστώ κύριε συντονιστά για τα καλα σας λόγια.
Το χαηεντορακ έχει μείνει παραπονεμένο και μάλλον για πολυ καιρό θα ειναι άδειο μιας και τωρα δε χρειάζονται τα ράφια καν. Να δούμε τι θα κάνουμε και με δαυτο.
Τα μονομπλοκ οδηγούν άνετα τα ηχεια πλέον και τα οδηγούν όπως ακριβώς πρεπει χωρίς σκαμπανεβάσματα.
Ζεσταίνονται βέβαια λιγουλάκι αλλα στις βάσεις έχουν τον αέρα τους και όλα καλα.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Επειδή μας έχετε ζαλίσει πάρε Κράουν πάρε ενεργα πάρε σαρανταδυο σαμπγουφερ, δεν άντεξα άλλο ο άνθρωπος, ενεδωσα.
Όχι δεν πήρα Κράουν εξελες :p:D
Άντε να δούμε τι ψάρια πιανουν και δαύτα
3D17A8FD-8EBE-417A-9C90-220F741DDD8A.jpeg


16E6E668-BD7E-4B1D-A90F-F64E16923D54.jpeg

[DOUBLEPOST=1555505334][/DOUBLEPOST]Δεκτές προτάσεις για dac-pre παρακαλώ πολύ :)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.408
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top