Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
68
Reaction score
168
Atomic Blonde (2017)



Ας ξεκινήσουμε από τα θετικά. Εκπληκτική μουσική και τα ηχητικά εφέ ειδικά στις μάχες ήταν αρκετά για να δοκιμάσω και να ευχαριστηθώ το νέα μου ηχεία. Μου άρεσε έτσι όπως παρουσίαζε το Βερολίνο. Βιντεοκλίπιζε λίγο αλλά δεν με χάλασε. Πολύ καλή και η Charlize.

Στα αρνητικά θα έβαζα την πλοκή της ταινίας. Επειδή ήταν ταινία κατασκόπων προσπαθούσε να κάνει τόσες πολλές ανατροπές και να σε μπερδέψει που το μόνο που κατάφερε είναι να με κουράσει και να μην με νοιάζει στο τέλος. Επίσης ο James McAvoy που μου άρεσε αρκετά στο Split που είδα πριν λίγο καιρό εδώ ήταν αδιάφορος.

Γενικά μια ωραία ταινία που θα ευχαριστηθείτε αλλά μέχρι εκεί.
6,5/10
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.882
DC νύχτα σήμερα
Ξεκίνησε με το Batman v Superman: Dawn of Justice 8/10 το οποίο αν και αρκετοί φίλοι είχαν μιλήσει αρνητικά έμενα μου άρεσε η ιστορία με εξαίρεση τις 3 ώρες,θα μπορούσε να είναι μικρότερο
Και μετά συνέχισα με το
Justice League 8+/10 το οποίο ήταν άριστο βλέποντας αυτό που περιμένεις από μια ταινία με σούπερ ήρωες,ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΗ
Άρχισα με Marvel εγώ. :p

Thor: Ragnarok (2017)
8+/10

και μετά Murder on the Orient Express (2017)
7+/10
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
:thumbsup:

Μέχρι την επόμενη, έχεις υλικό να δεις. :D
σαχλα. :fuckyou:...υπαρχει τοσο υλικο απο στερεο movies ως 7.1 που ειναι για μια ζωη ακομα:D ....π.χ. τωρα θα δω για τριτη φορα το Band of Brothers με auromatic το οποιο αν το ακουσεις στον χωρο σου δεν θα ξαναβαλεις atmos ....θα παιζεις μονο με αυτο :fuckyou:

:lolsign::lolsign:
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.753
Reaction score
83.567
The Shape of Water αντε ενα 7ρακι , το περιμενα κατι τι καλυτερο :)

Μενει το βιβλιο τωρα που δεν εχει κυκλοφορησει ....

View attachment 91096
Θεατής από σπόντα δίπλα στη σύζυγο που το περίμενε εναγωνίως. Παραμύθι για μεγάλους με όλα τα σχετικά κλισέ. Ύμνος στην αγάπη σε πρώτη επιφανειακή ματιά, αλλά και μηνύματα που θα συγκινήσουν τον ονειροπόλο φιλελέφτ, άρα και την κινηματογραφική κάστα. Η επιλογή της εποχής ταιριάζει απόλυτα στην καταγγελία καταστάσεων, αν και θα ενοχλήσει θεατές που βρίσκονται στην απέναντι όχθη (ονόματα δεν λέμε...).

Αντί βαθμού ένα κοροϊδευτικό τσιτάτο που ταιριάζει απόλυτα στη μουγκή ...τσιπούρα (πρωταγωνίστρια): :D

31biglovequotesrefurb.jpg
 



Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Μαζί ή Τίποτα του Τουρκογερμανού Φατίχ Ακίν.

Εμπνευσμένο από τις δολοφονίες μεταναστών στη Γερμανία την προηγούμενη δεκαετία από νεοναζιστικές οργανώσεις και την αδιαφορία, βλέπε ανοχή, του βαθέος κράτους.

Με μία ωμή και αστίλβωτη σκηνοθεσία ο Ακίν αναγκάζει το θεατή να διεξέλθει από όλα τα στάδια του πένθους της συνταρακτικής Νταϊάν Κρούγκερ, από την οργή την απόγνωση μέχρι την αποδοχή και τη λύτρωση (?) στο αμφιλεγόμενο φινάλε.

Justice you sons of bitches!

Σε ρόλο - έκπληξη ο δικός μας Γιάννης Οικονομίδης.

Ταινία - δυναμίτης!

 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Πώς μπορούν να γίνουν όλα ''putain'' στη θέαση μιάς ταινίας να χρειάζεται αρκετή ώρα να έρθουν τα πράγματα σε φυσιολογικό ρυθμό;:lolsign:

O δημιουργός των υποτίτλων σου πετάει ξαφνικά ενα..

''ΠΑΟΚαραααα ΠΑΟΚαρααααα Σ'αγαπάωωωωω'' ''ΠΑΟΚαραααα ΠΑΟΚαρααααα Σ'αγαπάωωωωω''

και..

''ΓΑΥΡΟΙ μουνι@@@@'' ''ΓΑΥΡΟΙ μουνι@@@@''

Και τα'κανε όλα λίμπα!:lolsign::lolsign::lolsign::lolsign::lolsign:
 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Lady Bird της σύγχρονης ιέρειας του ανεξάρτητου αμερικανικού κινηματογράφου Greta Gerwig.

Ιστορία δύσκολης ενηλικίωσης στην αμερικανική επαρχία την εποχή λίγο μετά το millenium.

Τα γνωστά συναισθηματικά μπερδέματα και κλισέ του indie κινηματογράφου: ξέρω τι θέλω αλλά δεν ξέρω πώς να το αποκτήσω, ξέρω πώς αισθάνομαι αλλά δεν ξέρω πώς να το δείξω.

Καλογυρισμένο, καλοπαιγμένο, αλλά σε όλη τη διάρκεια της προβολής μία σκέψη περνούσε από το μυαλό μου:

Σιγά τα αβγά!

 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Κάποιες σκέψεις έχοντας δει αρκετές από τις υποψήφιες για όσκαρ ταινίες το τελευταίο διάστημα.

Το ότι Η Μορφή του Νερού και το Lady Bird συγκέντρωσαν 17 υποψηφιότητες είναι ένδειξη είτε αμηχανίας είτε κινηματογραφικής ένδειας.

Ο Τρελο - Ιρλανδός φαινόταν ότι θα την κάνει τη μεγάλη ταινία από τις δύο προηγούμενες και χαλάλι του να τα σαρώσει.

Ο Paul Thomas Anderson φοβούμαι ότι για ακόμη μία φορά θα μείνει με το όσκαρ στο χέρι καθότι η Αόρατη Κλωστή είναι μάλλον μια δύστροπη και απρόσιτη ταινία. Θα αναγνωριστεί σε είκοσι χρόνια από τώρα...

Στο όσκαρ ξενόγλωσσης ταινίας είμαι με την Ενιέντι και το ποιητικό, συγκινητικό και πολύ ιδιαίτερο αριστούργημα Η Ψυχή και το Σώμα. Δε θα με δυσαρεστήσει, βέβαια, αν το πάρει ο Ζάβγκιτσιεφ με το πεισιθάνατο Loveless. Αλλά εδώ δεν του το έδωσαν με το ακόμα καλύτερο Leviathan...

Διαπιστώνω, όμως, ότι ούτε καν προτάθηκε το The other side of hope του πολυαγαπημένου Καουρισμάκι και λέω πολύ ασχολήθηκα με το πανηγυράκι των όσκαρ!
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.882
Πώς μπορούν να γίνουν όλα ''putain'' στη θέαση μιάς ταινίας να χρειάζεται αρκετή ώρα να έρθουν τα πράγματα σε φυσιολογικό ρυθμό;:lolsign:

O δημιουργός των υποτίτλων σου πετάει ξαφνικά ενα..

''ΠΑΟΚαραααα ΠΑΟΚαρααααα Σ'αγαπάωωωωω'' ''ΠΑΟΚαραααα ΠΑΟΚαρααααα Σ'αγαπάωωωωω''

και..

''ΓΑΥΡΟΙ μουνι@@@@'' ''ΓΑΥΡΟΙ μουνι@@@@''

Και τα'κανε όλα λίμπα!:lolsign::lolsign::lolsign::lolsign::lolsign:
Κάνει υποτιτλισμό ο Gebre; :o

:D
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.618
yellow sky 1948

upload_2018-3-6_10-28-47.jpeg


- όταν το western συναντάει το twilight zone , ( και υπάρχει μάλιστα παρόμοιο επεισόδιο στην εν λόγω σειρά ) . . .

- 7 desperados χάνονται μέσα στην έρημο ψάχνοντας για χρυσό , αντ΄αυτού συναντούν μία ''σιδερωμένη'' αντρογυναίκα που ζεί απομονωμένη με τον πατέρα της . Τους χειραγωγεί και εξημερώνει όλους σ ένα κρεσέντο τρυφερής βίας , έρωτα και ευθυβολίας

- καλές ερμηνείες από τους τρείς βασικούς πρωταγωνιστές , εξαιρετικά ''σεληνιακά'' τοπία , μία πόλη φάντασμα , και μία λιμνούλα μέσα στο πουθενά

- όπως και να έχει είναι αρκετά ασυνήθιστο













- καλή θέαση . . . 7,0 + / 10 . . .


Yellow Sky (1948) - Trailer

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.880
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top