Τι είδαμε, τι θα δούμε

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Darkest Hour

View attachment 90803


Το είδα κι εγώ.
Να δηλώσω ότι είμαι θαυμαστής του Churchill και τον θεωρώ έναν από τους 5-6 μεγαλύτερους πολιτικούς του 20ου αιώνα. Το αναφέρω γιατί παίζει τον ρόλο του στο πώς δέχεται κάποιος την ταινία.
Οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες προς καλές. Είναι ακατόρθωτο να χωρέσεις μέσα σε δύο ώρες πρόσωπα και γεγονότα μίας πολύ δύσκολης και πολυτάραχης περιόδου, φροντίζοντας ταυτόχρονα να προσθέσεις έντεχνα στοιχεία ώστε η ταινία να μη θυμίζει ντοκιμαντέρ. Οι ανθρώπινες στιγμές του Churchill, η φανταστική σκηνή στο μετρό και τα κουτσομπολιά στο υπόγειο αρχηγείο, συνδυάζονται με τα ιστορικά δεδομένα και την καταπληκτική ερμηνεία του Gary Oldman. Όποιος ψάχνει ιστορικές ακρίβειες και κολλάει στις λεπτομέρειες θα απογοητευτεί. Όποιος θέλει να δει τις κοινωνικές συνθήκες της εποχής και το δύσκολο έργο που ανέλαβε ο Churchill θα μείνει ευχαριστημένος.

6,5/10
Πολύ ενδιαφέροντα κι αυτά, HBO, αν "βρεθούν".

The Gathering Storm

Into the Storm
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Ταντ: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (2017) 6/10
Παιδικό, καιρό είχε να με πάει σινεμά το αφεντικό. Κάτι ανάμεσα σε Ιντιάνα Τζόουνς και Λάρα Κρόφτ. Έχει και μερικά πετυχημένα αστεία αλλά δεν αξίζει για το εισιτήριο στο σινεμά.

Άσχετο με την ταινία.
Ιδιαίτερα στην αρχή της ταινίας, προς το τέλος καλυτέρεψε , η εικόνα είχε ένα πράμα σαν σύννεφο. Σαν να κάπνιζε κάποιος ακριβώς μπροστά από τον προβολέα και να έβλεπες ενα σύννεφο καπνού. Ιδιαίτερα στις μεγάλες μονόχρωμες επιφάνειες και στα λευκά έβγαζε μάτι. Από τι είναι αυτό;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Ιδιαίτερα στην αρχή της ταινίας, προς το τέλος καλυτέρεψε , η εικόνα είχε ένα πράμα σαν σύννεφο. Σαν να κάπνιζε κάποιος ακριβώς μπροστά από τον προβολέα και να έβλεπες ενα σύννεφο καπνού. Ιδιαίτερα στις μεγάλες μονόχρωμες επιφάνειες και στα λευκά έβγαζε μάτι. Από τι είναι αυτό;
Θέλει καθάρισμα το προβολάκι. Αλλά δεν θα το κάνουν αν δε φτάσει στο απροχώρητο, ή αλλαχτεί.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.914
Ρε τι επαθα.... :D:D:D
Αυτά γινονται όταν παει νωρις η γυναικα για υπνο. Αρχιζω τις επαναλήψεις...
Eιδα σημερα το Ηoly mountain
θα δω μεσα στην εβδομαδα και το El topo...

και ελπιζω να είμαι ετοιμος για τις δυο τελευταίες του Αλεχαντρο που δεν εχω δει...
και

Θελει ζέσταμα... :geek:
Μαζόχες ειστε και φαινεστε...:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
68
Reaction score
168
The Dark Tower (2017)



Δεν μου άρεσε καθόλου. Παρόλο που διαβάζω αρκετά Stephen King αυτά, ευτυχώς, μου είχαν διαφύγει. Πολύ ψέμα η υπόθεση και μάχες αρκετά προβλέψιμες. Δεν με κράτησε καθόλου.
4/10 (και πολύ του είναι)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
Άσχετο με την ταινία.
Ιδιαίτερα στην αρχή της ταινίας, προς το τέλος καλυτέρεψε , η εικόνα είχε ένα πράμα σαν σύννεφο. Σαν να κάπνιζε κάποιος ακριβώς μπροστά από τον προβολέα και να έβλεπες ενα σύννεφο καπνού. Ιδιαίτερα στις μεγάλες μονόχρωμες επιφάνειες και στα λευκά έβγαζε μάτι. Από τι είναι αυτό;
Σαν αυτό μοιάζει αλλά επηρεάζει τα χρώματα.
Άσχετα με τον καθαρισμό...
Έχεις κανένα κλιματιστικό εκεί κοντά για θέρμανση?
 




Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Άσχετα με τον καθαρισμό...
Έχεις κανένα κλιματιστικό εκεί κοντά για θέρμανση?
Σωστός !!!!
Στο σινεμά είναι βρε, αλλά ναι σωστή η σκέψη, επειδή είναι η πρώτη προβολή να είναι σχετικά κρύα η αίθουσα.
 


Μηνύματα
68
Reaction score
168
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)



Πολύ καλή ταινία. Οκ έχει αρκετά κλισέ του αμερικανικού Νότου αλλά μου άρεσε. Αυτό που θα ήθελα να αναφέρω ειδικά, είναι ότι κάνανε εξαιρετική επιλογή ηθοποιών. Όλοι ήταν πολύ καλοί αλλά ειδικά ο Sam Rockwell που εμένα μου αρέσει παρόλο που δεν το συμπαθείς εύκολα γιατί παίζει σχεδόν πάντα τον κακό.
8/10
 


sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
The Ballad of Lefty Brown 2017



7,5/10

"Αργός" ( ? ) ρυθμός, σεναριακές ανατροπές, εκπληκτικός Μπιλ Πούλμαν,
κάθε πυροβολισμός προκαλεί αντίδραση του τύπου: ΄
"Ω ρε φούστη μ, ΤΙ έγινε πάλι;;;".
Μ' άρεσε και η μουσική. Έτοιμος ήμουν να το ξαναδώ καπάκι,
αλλά συγκρατήθηκα! :)
Θα το ξαναδώ μόλις κάνω κάβα Αιγίνης, για να έχω και
δικαιολογία να πιώ κανα ουισκάκι (ένα μπουκάλι ανα τριετία επιτρέπεται) :D

 


Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205


Βαθμός 1/10 μόνο και μόνο γιατί κατάφεραν να με "ενοχλήσουν" που τις είδα,δηλαδή "χαλιέσαι" και μόνο στην ιδέα οτι τέτοιοι τύποι κυκλοφορούν ανάμεσα μας...
Και τα 2 πολύ σαδιστικά και αρρωστημένα.Το 2ο υπερβολικά αρρωστημένο και μάλιστα ασπρόμαυρο.

Θαυμάστε προφίλ αρρωστημένου δολοφόνου:

http://static1.1.sqspcdn.com/static...tipede.jpg?token=QM/FFhH7sLwdZzWYcyDcdiMtoWM=

http://www.horroroids.com/img/movies/the_human_centipede_2_large.png
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
DC νύχτα σήμερα
Ξεκίνησε με το Batman v Superman: Dawn of Justice 8/10 το οποίο αν και αρκετοί φίλοι είχαν μιλήσει αρνητικά έμενα μου άρεσε η ιστορία με εξαίρεση τις 3 ώρες,θα μπορούσε να είναι μικρότερο
Και μετά συνέχισα με το
Justice League 8+/10 το οποίο ήταν άριστο βλέποντας αυτό που περιμένεις από μια ταινία με σούπερ ήρωες,ΠΟΛΥ ΔΡΑΣΗ
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.349
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top