Τι είδαμε, τι θα δούμε


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Δεν συμφωνω. Ο κυνοδοντας ειναι εξαιρετικο εργο αν το δεις δευτερη φορα με καθαρο μυαλο, δηλαδη του δωσεις αλλη μια ευκαιρια. Τα μηνυματα του δε, ειναι αμεσα και ευκολονοητα. Απλως, αυτο που με ενοχλει στον Λανθιμο ειναι η καθαρα χολιγουντιανη του νοοτροπια. Ειχε εξ' αρχης βαλει πλωρη για τη διακριση κι αυτο φανηκε αμεσως απο τις ακριβες παραγωγες, το διακεκριμενο καστ κτλ. που δεν αφηνε πλεον αμφιβολιες οτι στοχευει περισσοτερο στην προβολη και την καταξιωση από την καλλιτεχνικη δημιουργια και την εκφραση.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ο χρόνος θα τον κρίνει, θεωρώ κύκλο ότι θα κάνει και δεν τον έχει ολοκληρωσει φυσικά ακόμη...
 


Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.574
Μου αρκεί που είδα τον Κυνόδοντα, ευχαριστώ πολύ δεν θα ξαναπάρω.
Εκτός και αν γυρίσει κάποιο της Marvel :lol:
Κατ αρχάς η ευνοούμενη είναι παραγωγή της fox οπότε το χρήμα ήρθε από εκεί,και λόγο της λεπτομέρειας του ίδιου αν κάνει παραγωγη σε sci fi θα είναι απίστευτη .
Για την ιστορία ο κυνοδοντας δεν μου άρεσε .
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.857
Συνηθωs,δεν βλεπω...........b-movies,αλλα.....,περασα πολυ ωραια,ανελπιστα καλο. 6.5/10
6/5 γενικά, σε Atmos 8/10 σε μπάσο 10/10.

Πρώτη φορά άκουσα ένιωσα τέτοιο μπάσο από το σύστημά μου :D
Ωραίο atmos. Τέλος. 6/10
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
:rolleyes:Μαρβελακιας; δεν ξέρω τι λες από φωνή κορμαρα... :pσταγόνα στον Ατλαντικό.
Superheroes =εφέ κυρίως, υποβρυχια πλάνα εξαιρετικά δύσκολα βέβαια υπάρχει και cgi, αλλα σπάνια σε τέτοια έκταση δε νομίζω να υπάρχουν υποθαλάσσια γυρισματα από αυτό και μόνο η καλύτερη της dc para mi.
Ο ρόλος του πρωταγωνιστή ραμμένος πάνω του. Μαρβελ δεν είναι βέβαια, αλλά... 7.5/10.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.707
:rolleyes:Μαρβελακιας;
Καθόλου και δεν αντιλαμβάνομαι τον χαρακτηρισμό πεντάχρονων. Οπαδός δεν ήμουν ποτέ.

Οι DCEU ταινίες χαρακτηρίζονται απο ανισότητα και έλλειψη κατεύθυνσης, κάτι που δείχνουν οι βαθμολογίες.
Πολύ καλός ο Man of Steel
Μέτριο το Batman v Superman: Dawn of Justice
Αξιοπρεπές+ το Suicide Squad
Τέλεια η Wonder Woman
Αξιοπρεπές το Justice League
Πολύ μέτριο το Aquaman

Στο τέλος φυσικά ένα μόνο πράγμα έχει σημασία, το 1.142 billion εισπράξεων του Aquaman και τα σχεδόν 5 για όλες. :D
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ταινίες σούπερ ηρώων βλέπεις τι χαραχτηρισμους πενταχρονων λες και μυγιαζεσε; :D
Τη Super League τι την έβαλες στη λίστα; δε μετραει με τους μεμονωμένους συγκριτικά εντός της DC.
Συγκριτικά με τη Marvel μόνο με Avengers μπορεί να γίνει.
Σεναριακα η DC είναι αδύναμη ποιος είπε το αντίθετο;
Μάλλον τελικά με το box office συνοδοιπορω...
 


m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
True Detective Season 3

6/10

Άλλη μια σεζόν μιας υπερτιμημένης σειράς. Περισσότερες ομοιότητες με τη 1η σεζόν για όσους ενδιαφέρονται, Mahershala Ali πολύ καλός στον πρωταγωνιστικό ρόλο, υψηλά production values, έλλειψη προσωπικότητας.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καθόλου και δεν αντιλαμβάνομαι τον χαρακτηρισμό πεντάχρονων. Οπαδός δεν ήμουν ποτέ.

Οι DCEU ταινίες χαρακτηρίζονται απο ανισότητα και έλλειψη κατεύθυνσης, κάτι που δείχνουν οι βαθμολογίες.
Πολύ καλός ο Man of Steel
Μέτριο το Batman v Superman: Dawn of Justice
Αξιοπρεπές+ το Suicide Squad
Τέλεια η Wonder Woman
Αξιοπρεπές το Justice League
Πολύ μέτριο το Aquaman

Στο τέλος φυσικά ένα μόνο πράγμα έχει σημασία, το 1.142 billion εισπράξεων του Aquaman και τα σχεδόν 5 για όλες. :D
Ξέχασες το dark night. Πολλοί έλεγαν ότι πάει να τον χτυπήσει ως η καλύτερη dc ταινία.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.707
Ταινίες σούπερ ηρώων βλέπεις τι χαραχτηρισμους πενταχρονων λες και μυγιαζεσε; :D
Βλέπω ταινίες. Δεν είμαι ούτε ήμουν ποτέ comic fanboy*, ούτε τα διάβαζα ιδιαίτερα.
Κρίνω όλες τις ταινίες σαν ταινίες, χωρίς κατηγοριοποίηση.

*Άντε, ήμουν λίγο fanboy των Ducks μέχρι τα 40 μου. :party:

Τη Super League τι την έβαλες στη λίστα; δε μετραει με τους μεμονωμένους συγκριτικά εντός της DC.
Συγκριτικά με τη Marvel μόνο με Avengers μπορεί να γίνει.
Και βέβαια υπολογίζεται: DCEU
Οι άλλοι τα χωρίζουν και σε phases, τόσα που είναι: MCU
Και αφού βάλαμε αυτούς, ας βάλουμε και τους τρίτους: X-Men

Οι οποίοι τρίτοι, της Fox, αγοράστηκαν απο τους δεύτερους και στο μέλλον θα έχουμε X-Avengers ή κάτι τέτοιο. :D

Ξέχασες το dark night. Πολλοί έλεγαν ότι πάει να τον χτυπήσει ως η καλύτερη dc ταινία.
Αν και DC, η τριλογία δεν υπάγεται στο DC Extended Universe. Άσε που τότε θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε άλλες 15. :p

Δεν πρέπει να συγκρίνουμε τις ταινίες του Nolan με τις μπουρδίτσες, όσο κι αν τις αγαπάμε. Πιπέρι. :p
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Βλέπω ταινίες. Δεν είμαι ούτε ήμουν ποτέ comic fanboy*, ούτε τα διάβαζα ιδιαίτερα.
Κρίνω όλες τις ταινίες σαν ταινίες, χωρίς κατηγοριοποίηση.

*Άντε, ήμουν λίγο fanboy των Ducks μέχρι τα 40 μου. :party:



Και βέβαια υπολογίζεται: DCEU
Οι άλλοι τα χωρίζουν και σε phases, τόσα που είναι: MCU
Και αφού βάλαμε αυτούς, ας βάλουμε και τους τρίτους: X-Men

Οι οποίοι τρίτοι, της Fox, αγοράστηκαν απο τους δεύτερους και στο μέλλον θα έχουμε X-Avengers ή κάτι τέτοιο. :D


Αν και DC, η τριλογία δεν υπάγεται στο DC Extended Universe. Άσε που τότε θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε άλλες 15. :p

Δεν πρέπει να συγκρίνουμε τις ταινίες του Nolan με τις μπουρδίτσες, όσο κι αν τις αγαπάμε. Πιπέρι. :p
Δεν θα κάνω και υποκατηγορίες ανα universe στην συλλογή :p

Όλα αυτά DC είναι. Batman = DC ;)
 

Μηνύματα
3.665
Reaction score
5.498
Δεν συμφωνω. Ο κυνοδοντας ειναι εξαιρετικο εργο αν το δεις δευτερη φορα με καθαρο μυαλο, δηλαδη του δωσεις αλλη μια ευκαιρια. Τα μηνυματα του δε, ειναι αμεσα και ευκολονοητα. Απλως, αυτο που με ενοχλει στον Λανθιμο ειναι η καθαρα χολιγουντιανη του νοοτροπια. Ειχε εξ' αρχης βαλει πλωρη για τη διακριση κι αυτο φανηκε αμεσως απο τις ακριβες παραγωγες, το διακεκριμενο καστ κτλ. που δεν αφηνε πλεον αμφιβολιες οτι στοχευει περισσοτερο στην προβολη και την καταξιωση από την καλλιτεχνικη δημιουργια και την εκφραση.
Τα ίδια έλεγαν και για τον Cuaron μέχρι που φέτος έκανε την έκπληξη με το Roma.;)
Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι τρελαίνομαι για Λανθιμο.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.707
Τα ίδια έλεγαν και για τον Cuaron μέχρι που φέτος έκανε την έκπληξη με το Roma.;)
Ο Cuaron έφτιαξε το Children of Men το 2006.-
Τέλος συγκρίσεων για σήμερα, τα ξαναλέμε σε λίγα χρόνια. :p
 


Μηνύματα
3.665
Reaction score
5.498
και το gravity
Το gravity δε με ενθουσίασε καθόλου. Μια ταινία της σειράς θα το χαρακτήριζα στην καλυτερη...
[DOUBLEPOST=1551896159][/DOUBLEPOST]
Ο Cuaron έφτιαξε το Children of Men το 2006.-
Τέλος συγκρίσεων για σήμερα, τα ξαναλέμε σε λίγα χρόνια. :p
Αυτό ήταν ταινιαρα και απορώ ακόμα πως τα πήγε καλά στο ευρύ κοινό.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.521
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top