Τι είδαμε, τι θα δούμε




Μηνύματα
2.125
Reaction score
5.580
The summit 5/10

The favorite 8/10 Απορω γιατι δεν πηρε και αλλα αγαλματιδια ,επρεπε να τα σαρωσει. Εχει απιστευτη οπτικη για τα πραγματα,εκπληκτκη δουλεια με λεπτομερια στον ηχο και στην εικονα,αποδομει(οπως και στις αλλες ταινιες του)τους χαρακτηρες τελειως. το 8 το εβαλα γιατι δεν ειμαι οπαδος των ταινιων εποχης.
 



Μηνύματα
2.125
Reaction score
5.580
Μας τρολαρεις; μηπως εννοεις 1/10 και σου εφυγε το μηδενικο;:D:p
Το είδα και λόγο του θέματος της υιοθεσίας που θίγει είναι πολύ αξιόλογο οντως. Είναι βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα και οι ερμηνείες είναι πολύ καλες. Θα σας πάρουν τα κλάματα σε αρκετές στιγμες ειδικά αν είστε γονεις 8/10
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Το είδα και λόγο του θέματος της υιοθεσίας που θίγει είναι πολύ αξιόλογο οντως. Είναι βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα και οι ερμηνείες είναι πολύ καλες. Θα σας πάρουν τα κλάματα σε αρκετές στιγμες ειδικά αν είστε γονεις 8/10
υποτιτλους δεν βρίσκω...
[DOUBLEPOST=1551346571][/DOUBLEPOST]
Πραγματικά! Green Book, 9,5/10


Τέλειο με εξαιρετικές ερμηνείες... 9,7/10
 




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Άσφαλτος — Macadam Stories — Είμαστε όλοι αστροναύτες — Asphalte 2015

Η αλλιώς ...Ένας αστροναύτης στην ταράτσα μου!

7,5/10


Σαμιουέλ Μπενσετρίτ: «Αρκεί να κοιτάξεις τους ανθρώπους για να τους σώσεις»


5FFA029D-873B-415C-83AA-2B7F1BF00E21.jpeg


Ταινία του Samuel Benchetrit ( νέου συζύγου της Βανέσα Παραντι ) βασισμένο σε ένα μέρος της αυτοβιογραφίας του.



Σ αυτή την τραγική κωμωδία εκτός από την Ισαμπέλ Υπέρ ,παίζει υπέροχα και ο έφηβος γιος του που απέκτησε με τη Marie Trintignant ( η οποία στραγγαλιστηκε στα 41 της από τον φίλο της ) Jules.


«Με ένα αξιοζήλευτο καστ, ο Σαμιουέλ Μπενσετρί εκμηδενίζει την απόσταση από την απεραντοσύνη του διαστήματος μέχρι τα μουντά παρισινά προάστια, για να αφηγηθεί ένα σύγχρονο αστικό παραμύθι που αιωρείται ανάμεσα στον σουρεαλισμό και την τρυφερότητα, και αναδεικνύει τον παραλογισμό και την ποίηση της καθημερινότητας. Ενα αφοπλιστικό και ανέλπιστα αισιόδοξο φιλμ για τη μοναξιά του σύγχρονου αστικού τοπίου, την αιώνια ανάγκη για επικοινωνία και το χρόνο που περνά.»

Ναι! https://www.clickatlife.gr/cinema/movie/6860/asfaltos


 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
HUMAN DESIRE 1954




- ο Φρίτζ Λάνγκ αφού διέπρεψε με τα : Metropolis , M , Dr. Mabuse και άλλα εξπρεσιονιστικά αριστουργήματα , πηγαίνει στην Αμερική για να ασχοληθεί με το film - noir , και τους παίρνει τα σώβρακα μέσα στην έδρα τους

- παρακολουθούμε την επιστροφή του πρωταγωνιστή από τον πόλεμο στην Κορέα , και την επανένταξή του στο προσωπικό των σιδηροδρόμων που ήταν και η προηγούμενη δουλειά του

- δεν μαθαίνουμε τίποτα από το στρατιωτικό και πολεμικό εγγύς παρελθόντος του . . . ορθώς πιστεύω , γιατί τώρα αρχίζει να γίνεται '' της Κορέας '' . . . ίντριγκες , μίση , άπιστες και άπληστες γυναίκες . . . ωμή βία , κακία & ατομικισμός χαρακτηρίζουν την ατμόσφαιρα

- ακόμα και στις ποιο ξεκούραστες σκηνές , πρωταγωνιστεί το μέταλλο ( ατμομηχανές , σιδηροτροχιές , παραπήγματα ) . . . πολύ καλός ο Glenn Ford χάνοντας ( υποκειμενικά ) στα σημεία από τον επίσης πολύ καλό ( πάνκακο εν προκειμένω ) Broderic Crawford



upload_2019-3-1_13-3-9.jpeg









- καλή θέαση , 8,0/10 . . .




Human Desire (1954) - Trailer




ΥΓ : . . . στην χώρα μας ο τίτλος της ταινίας παραλλάχθηκε ως ''Το ανθρώπινο κτήνος'' . . . μία από τις σπάνιες εύστοχες περιπτώσεις








 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
The Umbrella Academy 6/10

Μια δυσλειτουργική οικογένεια υπερηρώων. Βασισμένο στην ομώνυμη σειρά κόμικ.

Σειρά που βλέπεται ευχάριστα μεν, αλλά συνέχεια ένιωθα ότι κάτι της λείπει. Βέβαια μου κράτησε το ενδιαφέρον πολύ περισσότερο από σχεδόν όλες τις σειρές/ταινίες-γενόσημα τής Marvel.

 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
The Umbrella Academy 6/10

Μια δυσλειτουργική οικογένεια υπερηρώων. Βασισμένο στην ομώνυμη σειρά κόμικ.

Σειρά που βλέπεται ευχάριστα μεν, αλλά συνέχεια ένιωθα ότι κάτι της λείπει. Βέβαια μου κράτησε το ενδιαφέρον πολύ περισσότερο από σχεδόν όλες τις σειρές/ταινίες-γενόσημα τής Marvel.


ειδα το πρωτο επεισοδιο, πολυ μπλα μπλα και δε μου κανε κατι ετσι πολυ ενδιαφερον, συνεχιζει πιο δυναμικα η αδιαφορα?
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
ειδα το πρωτο επεισοδιο, πολυ μπλα μπλα και δε μου κανε κατι ετσι πολυ ενδιαφερον, συνεχιζει πιο δυναμικα η αδιαφορα?
Έχει τις στιγμές του, αλλά αν εννοείς σκηνές δράσης τύπου avengers ίσως απογοητευτείς.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
The Sinner, S01 (2017), 8

ωχ, τώρα είδα ότι έχει και S02 :party:
Πολύ καλό και το S02! :thumbsup:


Τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημμα, γράψατε κάποιοι ότι σας άρεσε πολύ το true detective S03.
Δεν έχω δει το S02 γιατί δεν μου άρεσε (τρελά) το S01. Να μπω στον κόπο να δω το 02 και μετά το 03 ή να μην μπω; Ιδού η απορία!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Δεν έχω δει το S02 γιατί δεν μου άρεσε (τρελά) το S01. Να μπω στον κόπο να δω το 02 και μετά το 03 ή να μην μπω; Ιδού η απορία!
Να τα δεις. Τόσες σαβούρες βλέπουμε και δεν θα δεις τα καλά;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.592
Πολύ καλό και το S02! :thumbsup:


Τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημμα, γράψατε κάποιοι ότι σας άρεσε πολύ το true detective S03.
Δεν έχω δει το S02 γιατί δεν μου άρεσε (τρελά) το S01. Να μπω στον κόπο να δω το 02 και μετά το 03 ή να μην μπω; Ιδού η απορία!
Δεν ξέρω ποιο είναι πιο βαρετό από τ΄ άλλο. Σαν να διαβάζεις για καλώδια... :p:)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.324
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top