Τι είδαμε, τι θα δούμε

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
True Detective S02 - S03

H S02 βελτιώθηκε ως προς το S01 και έγινε σειρά από πολύμεγάλουμήκουςταινία. Από την άλλη ήταν ότι πιο χαζό και ανιαρό έχω δει σε αστυνομικό σενάριο. Το μόνο που μένει από αυτόν τον κύκλο είναι η Μπεζερίδης :cool:.
Η S03 επιτέλους τα κατάφερε να είναι μια κανονική σειρά αστυνομικού σεναρίου αξιώσεων. Γενικά είναι πολύ καλή αλλά κουραστική με τον υπερβολικά αργόσυρτο ρυθμό (δεν είναι ανάγκη τα επεισόδια να είναι 1+ ώρας, καλύτερα μικρότερα και περισσότερα αν χρειάζεται για την ολοκλήρωση του σεναρίου, imho) και τα συνεχή πήγαινε-έλα σε 3 διαφορετικές χρονικές στιγμές.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Όταν λες σου άρεσε υπό πια έννοια?
Ωραίο γκομενακι ?έπαιζε καλά?είχε γυμνές σκηνές? ;);)
Τίποτα δεν είχε......:(
Και δεν είναι καλή....με πήγε η Σταυρούλα χθες με το έτσι θέλω σινεμά.....>:(
Ξενερωτη αυτή η καπτεν....πώς τη λένε....(;;;)
Ευτυχώς μου πήρε πιτογυρα μετά....!!!:)
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Arctic 2018 6.5/10

Πολυ μούγκα η ταινια...αλλα το προβλημα ειναι οτι εγινε πολυ φασαρια για μια μετρια ταινια στη τελικη. το τελος οπως θα το περιμενε κανεις και αποτομο. Κατα τη γνωμη μου ο Mikkelsen αδικείται.

βλεπεται...αλλα για 1 φορα...

 








Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
The Mule 7/10 μου εβγαλε μελαγχολια,ισως γιατι επαιζε πολυ καλα εναν ανθρωπο της ηλικιας του,με τον τσαμπουκα της εμπειριας των χρονων,αλλα και την αδυναμια που επιφερει το γυρας.
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.378
DECOY - 1946




- ένας φημισμένος εγκληματίας συλλαμβάνεται , εκτελείται & ανασταίνεται , στον βωμό του χρήματος . . . γρήγορο noir στα όρια του θρίλερ . . . μαγκιές , μπέρμπον , μολύβι & ξύλο με την σέσουλα . . . έξυπνο σενάριο , κλασικός φωτισμός και μουσική ( γιά το είδος )








- καλή θέαση . . . 6,5/10 . . .



Decoy (1946)

 




Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.464
Βublebee 5.5/10 νομιζω οτι παραγινεται αμερικανικοπαιδικο ,εχει καλο ηχο ομως...
Οταν δουλευα στην odeon στο τμημα συντονισμου υποτιτλων ,ταινιων σινεμα,σε καποιο απο τα transformers,ειχαμε βρεθει με την ομαδα που υλοποιουσε τις πρωτες ψηφιακες μηχανες και ολο τον ηχο στις αιθουσες και ειχαμε πιασει την κουβεντα για ολη την σειρα αυτων των ταινιων,για τα ηχητικα και οπτικα εφε τα οποια θεωρουνται σημεια αναφορας στον χωρο,και η απαντηση του ενος απο την ομαδα ηταν "αφου ειναι φτιαγμενα στο καλυτερο μαγαζι του κοσμου"εννοουσε πολυ σωστα τον Σπιλμπεργκ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.416
Reaction score
27.701
Είδα Aquaman εχθές, δεν έχω ξανανιώσει τόσο μπάσο σε ταινία. Βρήκα το Ultracube 10 σε άλλη θέση, σοβαρά. :gotcha:
Με αυτά που είχα διαβάσει την περίμενα χειρότερη αλλά ΟΚ, δεν περάσαμε άσχημα. 7/10

Σήμερα θα δούμε Green Book ή Μortal Engines. Να δούμε τη θα πει και η κυβέρνηση βέβαια (που λέει και ο wizzi). :dance2:

Με τα soundtracks στις ταινίες και γενικά όλο αυτό το ποκυκάναλο high res audio ακόμα και στα mkv, πραγματικά όταν πάω σε δικάναλο για μουσική ξενερώνω απίστευτα. Όλα έτσι πρέπει να είναι, πολυκάναλα. Απίστευτη εμπειρία. ΝΟ WORDS.

Ps: Πρέπει να πάρω καμιά 75" 4Κ οπωσδήποτε.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.473
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top