Τι είδαμε, τι θα δούμε



Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.572
Love And Monsters 6.5/10 Οκ περναει η ωρα και οπως ειπε και ο @nemesi54 εχει καλο ηχο.
Leon The Professional 1994 Χωρις βαθμολογια γιατι ειναι καποιες παλιες ταινιες που τα εχουν ολα σεναριο ,ερμηνιες,μουσικη,και σε αφηνουν με το στομα ανοικτο,η επομενη που θα δω αυριο απο αυτες, ειναι το 22 Bullets .
 







Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Wow! :hi:

Μετα την Μagnolia,Δυο κινηματογραφικές ακόμα γροθιές από τον PTA ( Paul Tomas Anderson ) .
Visual literacy rate 100%.

Punch — Drunk— Love 2002
7,5/10 για την ταινία
8/10 για την ερμηνεία του απίθανου Ανταμ Σαντλερ.
19C2401D-F50B-480E-B4B2-C7E9C976E273.jpeg


Αoρατη κλωστή - Phantom Thread 2017

8/10
6C23704F-60A9-4240-9882-EEF54FB15E6D.jpeg

 

Attachments




Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Απόψε αυτό
8/10
Το είδα κι εγώ. Καλή ταινία. Μου θύμισε πάρα πολύ την ταινία Loophole (1981) με τον Martin Sheen. Μέχρι και η σκηνή με το βανάκι που αλλάζει λάστιχο.

Punch — Drunk— Love 2002
7,5/10 για την ταινία
8/10 για την ερμηνεία του απίθανου Ανταμ Σαντλερ.
Το έχω δει. Μέτρια για τα γούστα μου.

Το έχω δει πριν χρόνια. Άνετα το ξαναέβλεπα.
 

Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.572
David Byrne's American Utopia 10/10,ενας ζωντανος θρυλος της μουσικης ,εχει δωσει πολλα και συνεχιζει ,με αυτη την απιστευτη παρασταση ,η οποια θα σας αλλαξει τον τροπο που περιμενετε να δειτε μια συναυλια.Απιστευτοι μουσικοι τον πλαισιωνουν σε ενα οχι και τοσο ευκολο εργο γι αυτους.Απλα δειτε το.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.928
Reaction score
41.188

Θα μπορούσαν να έχουν κανονικούς τραγουδιστές και μουσικούς στο πάλκο του θεάτρου για να τιμήσουν όπως πρέπει την προσφορά της στο λαϊκό τραγούδι και όχι κομπάρσους.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Είδα κι εγώ το Tenet.
Τι χρονικός ορυμαγδός ήταν αυτός.
Θα το ξαναδώ όμως, διότι έχω κάποια κενά!!
Τι ήχος όμως. Απίστευτος.
κατα τη γνωμη μου και το "καλημερα ζωη" να γυρισει ο Νολαν θα εχει ενδιαφερον.
το ΤΕΝΕΤ πρεπει να το δει καποιος τουλαχιτον 3 φορες .
μια σαν ενα κατασκοπευτικο θριλες τυπου james bont, μια σαν ενα γρίφο που πρεπε να κατανοήσεις το πως δουλευει και μια τριτη για να καταλαβεις πως λειτουργει η ιστορια.
ολες οι ταινιες του Νολαν εινα τουλαχιστον ενδιαφερουσες και ξεχωριζουν ευκολα σε ενα κινηματογραφικο τελμα που επικρατει και βασιζεται αποκλειστικα σε ρηχές ταινιες και στους σουπερ ηρωες που δεν χουν να πουν τοποτα πια.

την ειδα την πρωτη φορα. μενουν τουλαχιστον αλλες δυο. ( το intersterllar το εχω δει 3-4 φορες και δεν εχω βαρεθει σε καμια φαση)

αξια η μουσικη επενδυση αν και νμιζω οτι αν ειχε το zimmer μαζι θα το ειχε εκτοξευσει

Θα μπορούσαν να έχουν κανονικούς τραγουδιστές και μουσικούς στο πάλκο του θεάτρου για να τιμήσουν όπως πρέπει την προσφορά της στο λαϊκό τραγούδι και όχι κομπάρσους.
οι συγεκρημενοι δεν ηταν μουσικοι αλλα κομπάρσοι που μπηκαν τελευτα στιμγη λογο κολληματος των ηθοποιων που θα τους υποδύονταν.

το μονο μείον σε ολη την ταινια και ηταν εντελως ξενα σωματα σε ολο το στορι.
Tenet

Πωπωπω, τι ήταν αυτό ρε φίλε;
Τι ζημιά πάθαμε απόψε;
Μιλαμε για τη μεγαλύτερη παπ@ριά που έχει φτιαχτεί εβερ. Από κάθε άποψη, και την κανονικη και την inverted!
προφανως και δεν μπορεις να ξεφυγεις απο την γραμμική κατανόηση του χρονου ... λογικο.
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.928
Reaction score
41.188
προφανως και δεν μπορεις να ξεφυγεις απο την γραμμική κατανόηση του χρονου ... λογικο.
δεν χρειάστηκε να φτάσω ως εκεί, με ξεπέρασε η υψηλή τέχνη κάπου εκεί που με δυο λαμάκια-σουγιαδάκια ένα στο πάνω μέρος της κάσας και το άλλο κάπου στο πλάι παραβιάζαν μια θωρακισμένη πόρτα και άλλες τέτοιες αναρίθμητες ευρηματικές σκηνές δράσης υψηλής τέχνης μαζί με την εξαιρετική ερμηνεία των πρωταγωνιστών βεβαίως βεβαίως
 


Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
δεν χρειάστηκε να φτάσω ως εκεί, με ξεπέρασε η υψηλή τέχνη κάπου εκεί που με δυο λαμάκια-σουγιαδάκια ένα στο πάνω μέρος της κάσας και το άλλο κάπου στο πλάι παραβιάζαν μια θωρακισμένη πόρτα και άλλες τέτοιες αναρίθμητες ευρηματικές σκηνές δράσης υψηλής τέχνης μαζί με την εξαιρετική ερμηνεία των πρωταγωνιστών βεβαίως βεβαίως
ευτυχώς δεν ειναι τοσες οσες σε αλλες αΐδιες που βγαινουν τον τελευταιο καιρο στο συμπαν της marvel. τουλαχιστον αυτο εχει ενα πυρήνα σκεψης και δομης. οποτε 2-3 "ευρηματικες σκηνες " πορσωπικα μπορω να τις καταπιω μιας και δεν επηρεάζουν τη συνολικη ποιοτητα της ταινιας ενω η πλειονότητα των ταινιων τα τελευται χρονια βασιζονται αποκλειστικά και μονο σε αυτες τις "σκηνες" και τη συνολικη ανοησία για να μην αναφερθώ στις οσκαρικες ερμηνείες των καταβαση teenager πρωταγωνιστών-ειναι νομιζω γωνστο οτι ο Νολαν περναει επιδερμικα τους χαρακτηρες στις ταινιες του και επικεντρωνεται περισσοτερο στο στορυ που ειναι ηδη πολυπλοκο και δυσκολο να το κατανοησει καποιος εξαρχης στην πρωτη θεαση αφου στηριζεται σε νομους και εξεζητημένο point of view. πως να κατανοήσει καποιος αυτα που διαδραματιονται οταν δεν μπορει να κατανοήσει τι ειναι η "εντροπια" για παραδειγμα? ... θα σου πρότεινα να τη δεις ολοκληρη, αν τα καταφερεις αφου πρωτα διαβασεις για καποιους ορους πριν. αλλιως προσπερασετη
 

m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Δηλαδή οι μόνες ταινίες που υπάρχουν είναι οι ήρωες με τα κολάν και οι ταινίες του Nolan;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.339
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top