Τι είδαμε, τι θα δούμε



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.425
View attachment 284030
Last Seen Alive 2022

Ξεκινάει με πολύ σασπενς και στην πορεία φθίνει . Είδα χαμηλές βαθμ/γιες , λογικό αφού έγινε προχειροδουλειά...
πάντως δε με χάλασε που είναι και το πιο σημαντικό. Ωραίο πουκάμισο..
Το είδα στο background ενώ ήμουν στο smartphone.

Όλη η προσπάθεια φώναζε δυνατά: Φτήνια!

Για όσους κράζουν το σενάριο, τους διέφυγε ότι δεν υπήρχε: :biggrin:

Butler recently revealed “a little secret” about Last Seen Alive: “I improvised the whole movie. I was only ever shown the first ten pages and even they were thrown away once we were on set. We shot the movie in 8 days. I was drawn to the idea of how it would feel stepping into scene after scene having no idea what was gonna be thrown at me.” He admits: “I was flying by the seat of my pants” and that he “Won’t be doing it again in a hurry.”

Για να είμαι δίκαιος, το περίμενα χειρότερο.
 



Μηνύματα
2.396
Reaction score
3.602
Everything Everywhere All at Once (2022)

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πεις μια ιστορία.
Κάποιοι από αυτούς μαρτυρούν και πόσο πολύ έχουν εξελιχθεί τα σύγχρονα ναρκωτικά.
Αν μπορούσα να την παρομοίασω με μια λέξη που να αποδίδει τι είδα (όσο άντεξα), αυτή θα ήταν :

Θορυβος.
Δυνατός όμως για πονοκέφαλο και vertigo..

Άντεξα περί τα 15~20 λεπτά.

Αν μετράει, έκανα απόπειρα να την δω πριν κάνα 2μηνο, πριν σαρώσει 🤢 στα Wokescar
 
Last edited:


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.881
Reaction score
41.109
Για να είναι πιο ολοκληρωμένο το σχόλιο μου να πω ότι η ταινία είναι καλή. Αρκεί να τη δει κανείς για αυτό που είναι και για αυτά που λέει.
Εχει αυτό τον "παρανοϊκό" τρόπο να αποδώσει την εσωτερική διαμάχη που βιώνει κάθε γυναίκα προς την ολοκλήρωση της μέσα από τις σχέσεις της ως κόρη του πατέρα της, ως μάνα της κόρης της, ως σύζυγος και ως επαγγελματίας. Αν τη δει κάποιος σε πιο χαλαρό mood και είναι και υποψιασμένος ίσως να του αρέσει και πολύ.
Δεν με ξετρέλανε για να την ξαναδώ αλλά τη βρήκα ενδιαφέρουσα ως προσέγγιση. Οπως είπα τα μοντέρνα ναρκωτικά μάλλον κάνουν προχωρημένη δουλίτσα :biggrin: .

Σε ανάλογο θέμα, από τη μεριά του πατέρα, το the whale ήταν σαφώς πιο κοντά στα αφηγηματικά μου γούστα και μου άρεσε πιο πολύ παρά τη δύσκολη σκοτεινή ματιά του Αρονόσφκυ.
Το πόσο χάρηκα στην τελευταία σκηνή που κατάλαβα ότι δεν χρειάζεται αλλαγή η λάμπα του προβολέα δεν λέγεται :roflmao:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.277
Reaction score
93.717
Everything Everywhere All at Once (2022)

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πεις μια ιστορία.
Κάποιοι από αυτούς μαρτυρούν και πόσο πολύ έχουν εξελιχθεί τα σύγχρονα ναρκωτικά.


Άρα δεν ήμουνα ο μόνος... :biggrin:

Μόνο εγώ είχα την εντύπωση ότι σεναριογράφοι και σκηνοθέτης ήταν υπό την επήρεια; :whistling: :biggrin:
 








melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.881
Reaction score
41.109
Elvis (2022), 100

αν και άφησαν απ’εξω, για ευνόητους λόγους, όλη τη ζωή του μετά «θάνατο». Ας το κρύβουν οσο θέλουν, ο βασιλιάς ζει, όλοι το ξέρουν αυτό.
 


Μηνύματα
603
Reaction score
1.375
1679091158986.png
Εκπληκτικη ερμηνεια απο τον Javier Bardem ,σ'αυτη την απιστευτη γλυκοπικρη δηλητηριωδη κομεντι, που αν δεν ειχε αντιπαλο το ALL QUITE ON THE WESTERN FRONT ,για μενα ισως αξιζε το Οscar ξενογλωσσης ταινιας....7.5/10.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.329
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top