Τι είδαμε, τι θα δούμε



Μηνύματα
20.428
Reaction score
15.140
Οι «ψυχοκορες« κατάφεραν στον πρώτο κύκλο τους να με συνεπάρουν,να με βυθισουν μαζί τους στον πάτο της κοινωνίας τους / μας τόσο,ώστε να με παρατησουν ξαγρυπνο,με ναυτία και ζάλη.Η ίντριγκα και η υποκρισια σε όλο της το μεγαλείο:κοινωνία,πολιτική ζωη,θεσμος της οικογένειας,θρησκεία.

Εάν απεδιδαν Όσκαρ ερμηνειών σ αυτήν την νατουραλιστική σειρά του (8,7/10 στο IMDb) θα το χάριζα στη Δήμητρα Ματσουκα με μεγάλη ευχέρεια και ευχαρίστηση.


Ευφανταστο το κολπο του Αντέννα να δωρίσει «ψίχουλα« ( sneaky ):





Θυμάμαι πως κάποτε The Americans είχαν καταφέρει,επίσης,να θυσιάσω στο βωμό τους τον ύπνο μου.

 
Last edited:



Μηνύματα
14.893
Reaction score
1.961
Είδα μερικά επεισόδια της εκπομπής «Κεραία» στο Ertflix.
Βρίσκω τη Ρέα Βιτάλη ξεχωριστή παρουσιάστρια, κάνει πολύ ωραίες ερωτήσεις στους καλεσμένους και οι συζητήσεις κυλούν πολύ φυσικά.
Τα επεισόδια για την απώλεια είναι εξαιρετικά.
 


Μηνύματα
4.012
Reaction score
3.860
Σε περίπτωση που θέλγεσθε απο την κουλτούρα του υπόκοσμου και αντέχετε σαν γλώσσα τα Ολλανδικά, υπάρχει ο FERI στο Νέτφλιξ που θα σας καλύψει.
Η σωστή σειρά είναι πρώτα η ταινία Feri, μετά η σειρά Feri 2 και τέλος η σειρά Μυστικοί Πράκτορες.
Υπερσυμπαθητική η σκηνοθεσία, η φωτογραφία, η μουσική και το μοντάζ, δυνατοί οι 2οι -3οι -κλπ ρόλοι και ....αρχηγός ο τρομερός Feri, τιτανοτεράστια καλτ φυσιογνωμία και στύλ, υπέροχος ηθοποιός.
 



Μηνύματα
20.428
Reaction score
15.140
Μετά τις « ψυχοκορες « βρήκα την « Μαγισσα « στον Αντ 1 και πανω στον ενθουσιασμό μου για την ποιότητα του πρώτου,έριξα μια μάτια και σ αυτήν ….Σε αντιδιαστολή: Οι ερμηνείες των αγνώστων για μένα ηθοποιών είναι μέτριες και η χημεία μεταξύ τους πολύ χαλαρή, οι διάλογοι βαρετοί….θα μπορούσε να είχε μεταφερθεί το σενάριο στην tv με πιο ελκυστικό τρόπο,εφοσον η εποχή,τα σκηνικά και το φύσικο περιβάλλον της Πελοποννήσου στα εξωτερικά γυρίσματα είναι ήδη πολύ ευνοϊκά …Η ιστορία της σειράσ διαδραματίζεται επεισοδια πριν την επανάσταση του 1821: το 1818.
 


Μηνύματα
20.428
Reaction score
15.140
Μετά τις « ψυχοκορες « βρήκα την « Μαγισσα « στον Αντ 1 και πανω στον ενθουσιασμό μου για την ποιότητα του πρώτου,έριξα μια μάτια και σ αυτήν ….Σε αντιδιαστολή: Οι ερμηνείες των αγνώστων για μένα ηθοποιών είναι μέτριες και η χημεία μεταξύ τους πολύ χαλαρή, οι διάλογοι βαρετοί….θα μπορούσε να είχε μεταφερθεί το σενάριο στην tv με πιο ελκυστικό τρόπο,εφοσον η εποχή,τα σκηνικά και το φύσικο περιβάλλον της Πελοποννήσου στα εξωτερικά γυρίσματα είναι ήδη πολύ ευνοϊκά …Η ιστορία της σειράσ διαδραματίζεται επεισοδια πριν την επανάσταση του 1821: το 1818.
IMG_5032.png


Ω ρε κοπέλια,ποιος γνωριζει να μας δώσει το στίγμα αυτού του τόπου?
 



Μηνύματα
27.987
Reaction score
26.364
Σε περίπτωση που θέλγεσθε απο την κουλτούρα του υπόκοσμου και αντέχετε σαν γλώσσα τα Ολλανδικά, υπάρχει ο FERI στο Νέτφλιξ που θα σας καλύψει.
Η σωστή σειρά είναι πρώτα η ταινία Feri, μετά η σειρά Feri 2 και τέλος η σειρά Μυστικοί Πράκτορες.
Υπερσυμπαθητική η σκηνοθεσία, η φωτογραφία, η μουσική και το μοντάζ, δυνατοί οι 2οι -3οι -κλπ ρόλοι και ....αρχηγός ο τρομερός Feri, τιτανοτεράστια καλτ φυσιογνωμία και στύλ, υπέροχος ηθοποιός.
Αυτό ακριβώς θα έγραφα και εγώ τώρα.
 




Μηνύματα
12.969
Reaction score
10.201
The Messenger: The Story of Joan of Arc


Ήθελα εδώ και χρόνια να τη δω, σήμερα τα κατάφερα. Πάρα πολύ καλή ταινία. Πολύ μου άρεσαν οι ερμηνείες και φυσικά δεν ξεχνάμε το σκηνοθέτη Luc Besson!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.319
Μηνύματα
2.897.208
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top