Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Δυο εξαιρετικες ευρωπαικες ταινιες,αισθαντικες και περιπετειωδεις,η πρωτη Πολωνικη
1701553809132.jpeg
Τριωρο γκανκστερικο επος,βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα, η δευτερη Ισπανικη
1701553957317.jpeg
Κοινωνικο δραματικο θριλλερ,με σεναριο βασισμενο σε βιβλιο. Αμφοτερα με καλο ηχο ,γεμματες μουσικαρες....7/10 απο ΄μενα...
 


Μηνύματα
12.968
Reaction score
10.201
Οπου δείς Milla εσύ μέσα.
Όχι ρε συ, 5 ταινίες της έχω δει όλες κι όλες. Αλλά τώρα που κοιτούσα, πρέπει να δω και τους 3 σωματοφύλακες που παίζει το ρόλο που είχε η Ρεμπέκα ντε Μονρώ στην προηγούμενη.
 

gid

Μηνύματα
7.715
Reaction score
8.928
Όχι ρε συ, 5 ταινίες της έχω δει όλες κι όλες. Αλλά τώρα που κοιτούσα, πρέπει να δω και τους 3 σωματοφύλακες που παίζει το ρόλο που είχε η Ρεμπέκα ντε Μονρώ στην προηγούμενη.
Rebecca De Mornay μάλλον

Στο ρόλο της Milady de Winter, "Μυλαίδης" ελληνιστί.
 




gid

Μηνύματα
7.715
Reaction score
8.928
Γιατί εγώ τι έγραψα;
Όχι ρε συ, 5 ταινίες της έχω δει όλες κι όλες. Αλλά τώρα που κοιτούσα, πρέπει να δω και τους 3 σωματοφύλακες που παίζει το ρόλο που είχε η Ρεμπέκα ντε Μονρώ στην προηγούμενη.
 



Μηνύματα
4.012
Reaction score
3.860
Στο HBO η σειρά 8 επεισοδίων, The Night Of.
Πολύ μεδούλι στο σενάριο, λίιιγο αργός ρυθμός, υπέροχα πλάνα-κίνηση κάμερας-φωτογραφία.
Ηθοποιοί με κορυφαία ερμηνεία, σκηνοθεσία άψογη...9/10.
 

Μηνύματα
14.892
Reaction score
1.961
Στο HBO η σειρά 8 επεισοδίων, The Night Of.
Πολύ μεδούλι στο σενάριο, λίιιγο αργός ρυθμός, υπέροχα πλάνα-κίνηση κάμερας-φωτογραφία.
Ηθοποιοί με κορυφαία ερμηνεία, σκηνοθεσία άψογη...9/10.
Πολύ μου άρεσε.
 



Μηνύματα
12.968
Reaction score
10.201
Reminiscence, κοιμήθηκα στη μισή ώρα μα το Ντολμαδάκι μου είπε οτι δεν της άρεσε ιδιαίτερα αλλά εμένα θα μου άρεσε αφού μ' αρέσουν οι σάι-φάι μπούρδες και η Rebecca. Άρα 6,5;

Τελικά την είδες ολόκληρη ποτέ; Προς το τέλος αλλάζει στυλ.

Reminiscence (2021): Ο Hugh Jackman, σε ένα αλλόκοτο μέλλον, "κυνηγάει" τη γυναίκα της ζωής του. Ενδιαφέρουσα προσέγγιση, ενδιαφέρουσα ταινία. Σε κάποια σημεία, έχει τις υπερβολές της, αλλά δεν ξεφεύγουν του "κανονικού" και δεν λειτουργούν ως από μηχανής Θεός για την εξέλιξη της ιστορίας. Δείτε την.
Από αυτό το νήμα την είδα και την έβαλα στη λίστα. Την είδα σήμερα.

Για μένα είναι καταπληκτική ταινία. Το ύφος της, η αφήγηση του κεντρικού ήρωα, η θεματολογία, η "συσκευή και αυτό που κάνει" είναι αυτό ακριβώς που την κάνει να ξεχωρίζει. Με άγγιξε πολύ στο τέλος και τη συνηστώ να τη δείτε οποσδήποτε. Δεν μπορεί να σας αφήσει αδιάφορους.
 

Μηνύματα
12.968
Reaction score
10.201
Μετά τη χθεσινή ταινία, ανακάλυψα ότι δεν έχω δει το Les Misérables (2012) που παίζει πάλι ο Hugh Jackman. Είχα δει το άλλο Les Misérables (1998) με τον Liam Neeson και μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχουν και άλλες εκτελέσεις. Σίγουρα θα δω αυτή με τους Gérard Depardieu-Christian Clavier-John Malkovich, και τα τρία αστέρια στη ίδια ταινία, θα είναι το κάτι άλλο, αν και σχεδόν 7 ώρες...
Οπότε σήμερα την πρώτη, με τον Jackman. Και πάλι έχω να πω αριστούργημα, αν και δεν είμαι φαν των μιούσικαλ. Οι φωνές και οι ερμηνείες καθηλωτικές, όλοι οι ρόλοι αριστοτεχνικά παιγμένοι. Η Κάρτερ και ο Κοέν ταιριαστοί στους ρόλους τους.

Βέβαια μετά το χθεσινό και το σημερινό, αύριο θα πρέπει να δω σίγουρα κωμωδία.
 


Μηνύματα
20.428
Reaction score
15.140
Όποτε θελω να δω κάτι έξυπνο,συναρπαστικό κι αστείο μαζί,καταφεύγω σε ένα επεισόδιο από τον Μentalist.Η δυο,τρία,τέσσερα στη σειρά…

Αργησα πολύ να τον ανακαλύψω,αλλά τον απολαμβάνω σαν το παλιο καλό κρασί …

 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.318
Μηνύματα
2.897.015
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top