Τι είδαμε, τι θα δούμε

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Ντροπή. Το Dune επιβάλλεται να ειδωθεί σε αίθουσα.

Αυτό το φαινόμενο δεν το "χώνεψα" πότε. Είστε (στην ταινία) Ρώσοι και μιλάτε μεταξύ σας; Μιλήστε ρωσικά ρε πούστη μου.
Εννοείται ότι περιμένω πως και πως το Dune για σινεμά. Αυτό όμως προϋποθέτει ότι:
1. Θα κυκλοφορήσει κάποια στιγμή στην διάρκεια της ζωής μου
2. Θα υπάρχουν ανοιχτές αίθουσες για να το δούμε
Οι δύο προϋποθέσεις δεν είναι εντελώς ανεξάρτητες 🤣
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Εννοείται ότι περιμένω πως και πως το Dune για σινεμά. Αυτό όμως προϋποθέτει ότι:
1. Θα κυκλοφορήσει κάποια στιγμή στην διάρκεια της ζωής μου
2. Θα υπάρχουν ανοιχτές αίθουσες για να το δούμε
Οι δύο προϋποθέσεις δεν είναι εντελώς ανεξάρτητες 🤣
3. Δεν θα είναι τίγκα οι αίθουσες.
4 Θα λείπουν ΟΛΑ τα μαλακισμένα που πάνε για χαβαλέ σε ταινίες και φωνάζουν μιλάνε κτλ.
5 Θα κλείσουν όλοι τα γαμωκινητα για 2 γαμωρες και δεν θα τους πιάσει η πάρλα την ώρα της ταινίας!

Ελπίζω να μην είμαι κακός αλλά θυμήθηκα όλες τις τραυματικές εμπειρίες απο τους Σινεμαδες... :D ;);)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456





jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
n_olympios said:
Καημό το έχω να δω ταινία από γυναίκα σκηνοθέτιδα και να μου αρέσει. Αν έχετε κάποια υπόψη σας, δεχόμεθα προτάσεις.

Wonder Woman 1984 :lolsign: :p :lol:
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Όντως, αρκετά κατώτερο των (χαμηλών) προσδοκιών μου το Black Widow.

Ηθοποιΐα άνευ βάθους (θα μου πεις τι βάθος ψάχνεις σε ταινία δράσης/υπερηρώων, ε κι όμως θα μπορούσε απαντώ), το υποθάλπτον μήνυμα της γυναικείας εκμετάλλευσης από το ισχυρό φύλο και η ακόλουθη ελευθέρωση/χειραφέτηση εκτελούνται παιδαριωδώς, τα μεγάλα ονόματα (William Hurt, άντε και η Kurylenko) θάβονται με 2 σκηνές άνευ περιεχομένου, ο μόνος αντρικός ρόλος που είχε κάποια αξία υποβιβάστηκε σε ξεπεσμένο και ανόητο has been χωρίς λόγο... Ας μη μιλήσω δε για την κλασική σε αυτές τις ταινίες χρήση αγγλικών με ρωσική προφορά μεταξύ ρώσων ή και γενικώς (ζεύγος πρακτόρων που ζούσαν μη ανιχνεύσιμοι στις ΗΠΑ, θυμίζω)...

Ε ΜΗ ΧΕΣΩ

Για τις σκηνές δράσης και την υπερβολή τους το περιμένεις, ξέρεις από πριν πως αψηφούνται πολλοί κανόνες φυσικής, ιατρικής και ψυχολογίας.

Από τις ελάχιστες ταινίες δράσης με γυναίκα ως σκηνοθέτη. Περίμενα επιτέλους μια θετική έκπληξη, αλλά και πάλι πατάτα βγήκε. Καημό το έχω να δω ταινία από γυναίκα σκηνοθέτιδα και να μου αρέσει. Αν έχετε κάποια υπόψη σας, δεχόμεθα προτάσεις.
Κατάλαβα... Έργο διασκέδασης με ορθοπολιτικό μήνυμα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Είναι πατάτα Άλεξ , δεν το είδα στις διακοπές για να το απολαύσω όταν επιστρέψω Αθήνα με ήχο και εικόνα και εντέλει δεν άξιζε ντίπ για ντίπ...
Είναι για 4/10 με βαριά καρδιά.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Άρα δεν είναι ιδέα μου: οι γυναίκες είναι άχρηστες ως movie directors. :biggrin:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
σορρυ για την σφήνα ...
απλά για επιβεβαίωση....για τσ0ντες μιλάτε έτσι? :biggrin:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.067
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top