Τι επιλογές θα κάναμε αν .......

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Accuphace kai klipschorn
Με αυτά ερωτεύτηκα.....με αυτά έγινε η ζημιά...

View attachment 140529
Δεν μπορούμε να πούμε πάντως,το τμήμα...προώθησης προϊόντων πατά όλα τα ΄΄κατάλληλα΄΄ κομβία στο υποσυνείδητον του υποψήφιου αγοραστή : 300Β,βινυλιακόν,Led Zeppelin II,΄΄οργανική΄΄ αισθητική ντεκόρ,και οι...πέτρες - όχι...κυλιόμενες - για να μας...έπαιρναν κατόπιν.:D
Γι αυτό και αισθάνομαι άνετα όσο έχω το περιθώρια να τα...ξοδεύω λίγα-λίγα. :D
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Ο Jiovani σιγουρα δεν ειναι τζαμπα μαγκας.
Εχει βαλει βαθεια το χερι στη τσεπη και ειναι ο μονος που δικαιουται να θεσει τετοιο θεμα.
Οι περισσοτεροι απο την αλλη δεν ειμαστε τσιφουτηδες ειχαμε το μεριδιο μας
στην καταναλωτικη φρενιτιδα χωρις ευτυχως να παθουμε και τιποτα σοβαρο.

Αλλα νομιζω οτι η ερωτηση ειναι επιτακτικη και ο καθενας οφειλει να απαντησει
χωρις να κρυφοκοιταζει τον διπλανο του.
Ποσα επιτελους πρεπει να ξοδεψω για να απολαμβανω τη μουσικη που μου αρεσει;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Αλλα νομιζω οτι η ερωτηση ειναι επιτακτικη και ο καθενας οφειλει να απαντησει
χωρις να κρυφοκοιταζει τον διπλανο του.
Ποσα επιτελους πρεπει να ξοδεψω για να απολαμβανω τη μουσικη που μου αρεσει;
δεν ρωτησε κατι τετοιο, αλλο πραμα το ενα αλλο τ αλλο...
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Μέχρι στιγμής είμαι στα 30κ
Από σαμπ βάλε και 4 sb16 τσάμπα είναι και πήγαμε στο σαραντάρι
Βάλε και ένα τρινοβ το μικρό και είμαστε στα 55. Ένα jvc x7900 στα 4 χιλιαρικα και μια σταθερή οθονουλα φτηνή του χιλιαρικου
Μια χαρά βγαίνουν η ξέχασα κάτι;
Με 3 Μ2 θες ηχοπερατη, οπότε το διχιλιαρο δεν το γλυτώνεις για οθόνη
Καλά θα πάρεις τα m2 kθα την βγαλειςπόρτα με φτηνά σαμπ?
Μέχρι στιγμής είμαι στα 30κ
Από σαμπ βάλε και 4 sb16 τσάμπα είναι και πήγαμε στο σαραντάρι
Βάλε και ένα τρινοβ το μικρό και είμαστε στα 55. Ένα jvc x7900 στα 4 χιλιαρικα και μια σταθερή οθονουλα φτηνή του χιλιαρικου
Μια χαρά βγαίνουν η ξέχασα κάτι;
Για οθονονουλα με τα Μ2 πας για ηχοπερατηνα, άρα δεν σε φτάνει το χιλιάρικο 3 Μ2 πας 10000€ και ενισχυτικά 15000€
Καλά θα πας για τα Μ2 και θα παρεις εσβιες????? Θα μαςπας τρελανεις?
Τουλάχιστον 2 τέτοια:O_o:
Screenshot_2019-10-16-12-46-05.png

Post automatically merged:

Ta m2 θέλουν από έναν I-Tech 5000HD γεφυρωμένο τουλάχιστον Αλεξ.....
Τα σαμπ θέλουν γεφυρα τον 5000, τα Μ2 θέλουν τον 5000HD γιατί έχει ετοιμο πρόγραμμα, και πάει το καθε κανάλι στο low κ hi λειτουργεί ο 5000hd σαν κρος, ειναι ενεργά τα Μ2 , 1250w low 1250w hi
 
Last edited by a moderator:

TGD

Μηνύματα
7.190
Reaction score
7.216
Εγώ θα ήθελα να πείσω τον κατασκευαστή των ηχείων μου να χωρίσει το γούφερ από το τουίτερ και να υλοποιήσει το cross με mini-dsp. Μετά θα έβαζα τα ribbon τριγύρω και τους κώνους κάτω. Αλλά δεν με ακούει...
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Τα σαμπ θέλουν γεφυρα τον 5000, τα Μ2 θέλουν τον 5000HD γιατί έχει ετοιμο πρόγραμμα, και πάει το καθε κανάλι στο low κ hi λειτουργεί ο 5000hd σαν κρος, ειναι ενεργά τα Μ2 , 1250w low 1250w hi
1250 sto τουίτερ; o_O Τσάμπα πάνε τα βατ.... Μήπως έχον και αναλογικό κρος με παραγγελιά;
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
1250 sto τουίτερ; o_O Τσάμπα πάνε τα βατ.... Μήπως έχον και αναλογικό κρος με παραγγελιά;
Δεν νομίζω να υπάρχει, αν δεν θες να βάλεις τον 5000hd Πρέπει να βάλεις ενα άλλο κρος πού προτείνει, αλλά δεν ξερωτα Τιμή, λογικά ακριβό! Άμα δεις τα μεγάλα ηχεία της cinema pro τόσο θέλει η κόρνα 1000 με 1500w
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Άμα δεις τα μεγάλα ηχεία της cinema pro τόσο θέλει η κόρνα 500 με 1000w
Fixed
Post automatically merged:

1250 sto τουίτερ; o_O Τσάμπα πάνε τα βατ.... Μήπως έχον και αναλογικό κρος με παραγγελιά;
[/QUOTE\]
Ένας ενισχυτής ισχύος Crown® iTech 5000HD για κάθε ηχείο ή επεξεργαστής BSS® Soundweb London με το Crown Macro-Tech® MA-5000i
Post automatically merged:

master reference monitor
πραγματικά τρομερή τεχνολογία, διαβάστε specks
 
Last edited:

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Θα έριχνα 60.000€ σε σύστημα μόνο αν μου έδιναν άλλα 100.000€ για εισιτήρια συναυλιών έξοδα ταξιδιού, διαμονής, διατροφής, x2. Kαι όσα χρειάζονται για διαμόρφωση χώρου όχι από εμένα από ειδικό εγώ απλά θα τα έσκαγα δε θα άγγιζα ούτε βίδα. Αν δεν εκπληρώνονται αυτοί οι όροι με τίποτα.

Στο ζουμί Tα μόνα πράγματα που θα με έψηναν από τον κόσμο του HiEnd (o_O) αν είχαν εξασφαλιστεί οι παρaπάνω όροι είναι:

Α) ζεύγος Beolab 50 και Trinnov Amethyst.

ή

B) Trinnov Altitude 16 και immersive με Dynaudio Audio LYD 48 και 18S αν μείνουν ρέστα για την αλητεία και ένα G2000R από Τ+Α έτσι για την ανάμνηση από παλιές αγάπες
 



Μηνύματα
252
Reaction score
645
Εγώ θα έφτιαχνα 2 συστήματα.
Το ένα το βασικό θα είχε 2 τέτοια
και 2 τέτοια
μαζί με ένα dac/controler και ένα streamer για πηγή βγαίνει κοντά στα 40.000
Άλλα 10.000 θα έδινα για περιποίηση του dedicated χώρου, διαχύσεις, ανακλάσεις δενθέλωναξέρωτιάλλο.

Με τα υπόλοιπα 10.000 θα έφτιαχνα ένα ωραίο old school σύστημα με λαμπάτο ολοκληρωμένο (έναν EAR 834 ας πούμε) και ευαισθητούλια ηχεία με τουλάχιστον 8άρι woofer και ένα πικαπάκι.

Έτσι για να το παίζω both ways - no offense που λένε και στο χωριό μου
 




P

PMC

Guest
Σε μια επίσκεψη μου σε έναν από τους μεγαλύτερους εισαγωγείς της χώρας στο hiend στην ερώτηση μου « πως είναι δυνατόν να κοστίζει τόσο πολύ ένα πικαπ?» .....με παρότρυνε να χτυπήσω με δύναμη το πικαπ καθώς έπαιζε.:o
Το έκανα με μεγάλη χαρά......
Προς μεγάλη μου έκπληξη ,το πικαπ δεν καταλαβε ΤΙΠΟΤΑ.
Συμπέρασμα . Το πικαπ αυτό ήταν πανάκριβο γιατί είχε ξοδευτεί πολύ φαιά ουσία ,υλικά,χρόνος,και πολλά αλλά προκειμένου να αντιμετωπισθεί ένα πρόβλημα τις ίδιας της τεχνολογίας του ΠΙΚΑΠ.

Μοιάζει πολύ με αυτό ....

E867AFB8-0E21-4F17-90C2-D8F20EF3369B.jpeg
 


P

PMC

Guest
ε κι εσυ ρε, για να γλιτωσεις τα 100.000 ευρω πανω κατω, ακου μια συμβουλη.:

μη το χτυπας, αστο ησυχο.

80 ευρω.

Ελα ντε....
Τόσα λεφτά ....λες και θα χορεύεις αγκαλιά με το πικαπ......(ούπς ....ωραία ιδεα:roflmao:)
Post automatically merged:

80 ευρω.
Πρέπει να βρούμε μια τιμολογιακή πολιτική.....ο καθέ ένας χρεώνει όπως θέλει εδώ μέσα.....:roflmao::roflmao::roflmao:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.324
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top