Τι επιλογές θα κάναμε αν .......






D

Deleted member 35

Guest
Στο μεταξύ στο προηγούμενο jackpot παίξαμε με τον ξάδερφό μου και αρχίσαμε να λέμε τι θα κάναμε σε περίπτωση που κερδίζαμε τα 7. Αυτός μου είπε πως θα έκανα το όνειρό μου πραγματικότητα και θα αγόραζα το σύστημα των ονείρων μου. Όταν άρχισα να του λέω τιμές έχασε το χρώμα του.

Πάντως και εγώ συμφωνώ με τους προλαλίσαντες. Σε αυτό το όριο ο Trinnov είναι μονόδρομος. Εκτός αν θες να παίξεις αποκλειστικά με δικάναλο.

Εγώ έχω και μια άλλη πρόταση. Σετ Yamaha AX/CX 5200 στα 5000€ και ένα σετ της B&W που βλέπω στα 4000€. Σύνολο 9000€ βάλε και άλλα 6000 για προβολέα και έξτρα ηχεία για Atmos και φτάνεις στα 15000€. Μετά έχεις 20000€ ο ML 585.5 και άλλα 22000€ που έχουν τα Magnepan 20.7 που πάντα θέλω να ακούσω και φτάνεις στα 57000 και είσαι μέσα.
 




vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
εγώ με αυτό το μπάτζετ μπορώ να πάρω τα παρακάτω και να γράφω εδώ;

View attachment 140665

View attachment 140666
Δεν αγοράζει works οποίος ξέρει από μίνι. Αυτά είναι για γκόμενες. Αγοράζει s gp και τα ρέστα το τουμπανιαζει.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.401
Reaction score
125.579
για το jbl δεν λέτε τίποτα ε; σας έχει κάνει πλυση εγκεφάλου ο ear που εχουν γίνει τα μυαλά σας διάφανα
2 τέτχια έχω, ξέρεις πως παίζουν στέρεο; Αμέ!
Από το κινητό τα ρυθμίζεις, και νασου το δικάναλο άκουσμα, ωραιότατο! ;)
 

D

Deleted member 35

Guest
Μέχρι Harman φτάνουν τα Μίνια. :p
Μας κάνει. Έχει αγοράσει τη JBL που αναφέρθηκε νωρίτερα η σειρά Everest.

Εγώ τώρα να κάνω και μια άλλη ερώτηση για το περιεχόμενο που θα κληθεί να παίξει αυτό το σύστημα. Στη μουσική υπάρχουν λύσεις ακόμα και για τη μικρή αγορά μας. Πχ υπάρχει το Tidal σαν streaming και διάφορα sites που μπορείς να αγοράσεις High Res μουσική. Δηλαδή όπως θα μπει στην πρίζα ξεκινάς το ταξίδι σου.

Στο βίντεο τι επιλογές έχεις; Δεν έχω στα υπόψιν μου κάτι αντίστοιχο. Πχ το Tidal έχει ΚΑΙ ΖΑΦΕΙΡΗ ΜΕΛΑ όπως και Bethoveen. Το Netflix έχει πχ Στάθη Ψάλτη και τον Παπασούζα; Ή κλασικές ταινίες; Δεν έχω δει κάτι. Οπότε αναγκαστικά πας σε BluRay - DVD και πειρατεία;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πας σε βίντεο κλαμπ που κλείνει και τα σηκώνεις όλα με 150 200 300 ευρώ
 

D

Deleted member 35

Guest
Πας σε βίντεο κλαμπ που κλείνει και τα σηκώνεις όλα με 150 200 300 ευρώ
Ναι αλλά δεν είναι τσιπιά να έχεις 4Κ προβολικό και Atmos και να βλέπεις DVD στα 576; Εκτός και αν γίνεται τόσο καλό upscale. Βασικά η απορία μου είναι πιο γενική και έχει σχέση με την πειρατεία και τα πνευματικά δικαιώματα. Στη μουσική ευτυχώς έχουμε καταφέρει σε μεγάλο βαθμό να το περιορίσουμε. Στον κινηματογράφο όχι. Και το γράφω χωρίς τα 60.000 που λέμε εδώ. Και ένας απλός προβολέας 1080 δεν έχει περιεχόμενο τουλάχιστον εδώ σε streaming.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Που θα βρεθούν οι »κλασικές» ταινίες σε 4κ Atmos και όλα τα συναφή όταν με το ζόρι υπάρχουν σε 576; Μιλάω πάντα για τις ελληνικές.
Σε εμάς εδω στην Ελλάδα, δε θα δούμε streaming το ρόδα τσάντα και κοπάνα, στο αμερικα όμως έχουν Kaleidescape
 

D

Deleted member 35

Guest
Βασικά είναι το ίδιο όπως και ο Τσιτσάνης. Άλλη ηχογράφηση το '50 στην Columbia και άλλη σήμερα στα Abbey Studios. Αλλά υπάρχουν και τα 2 στις διάφορες πλατφόρμες.

Δεν περιμένω να δω 4K Βέγγο αλλά έστω και 576. Αλλά δεν υπάρχει πουθενά. Εδώ το Netflix δεν έχει παρά ελάχιστες παλιές ξένες. Πως λοιπόν θα το τροφοδοτήσουμε;

Όσο για την Αμερική ναι υπάρχει το Kaleidescape και προσωπικά για εμένα και το Criterion Channel. Αλλά και εκεί δεν είναι όλα ρόδινα. Τουλάχιστον έχουν πολύ περισσότερες επιλογές.
 

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Το ξανασκέφτηκα..... Στο σαλόνι θα ήθελα ένα ζευγάρι klipsch la Scala ή cornWall με ένα ολοκληρωμένο McIntosh 532 ή έναν accuphase 480 ούτως ώστε να το χαίρομαι σε καθημερινή βάση όπως το υπάρχων σύστημα μου. Στον dedicated χώρο 11 x xls 215 + 6 atmos της CERWIN VEGA, 4 custom made Dayton audio 18 sonosub και καμία 10ρια κρουν για να τα κουνάνε όλα αυτά. AV processor κάποιος emotiva με όλα τα καλουδια. Τα υπόλοιπα λεφτά σε έναν επαγγελματία για να τα σεταρει
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
στην Ελλάδα, δε θα δούμε streaming το ρόδα τσάντα και κοπάνα
Δεν περιμένω να δω 4K Βέγγο
Ευτυχώς έχουν σκανάρει το φιλμ και υπάρχουν και τα 2 σε 1080 τουλάχιστον. Τα έπαιξε στην τηλεόραση.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.945
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top