Τι ηχεία και ενισχυτικά έχουμε;

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.409
Reaction score
79.663
και μια φωτογραφία με τελικές θέσεις των Quad . View attachment 68321 και μετά τη ζημιά που μας έκανε ο κύριος Κυριακού (ξέρει ο ίδιος τι εννοώ) ήρθε και το λαπτοπ στο σαλόνι View attachment 68323
Αυτο μεσα στο έπιπλο σαμπ ειναι;
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Αν αυτο που βλέπω πάνω στο έπιπλο είναι soundbar να πλησιάσει άμεσα το μπροστά μέρος της επιφάνειας >:(
 

Μηνύματα
151
Reaction score
116
ναι το σαμπ της koda είναι χωρίς άμεση επαφή με το έπιπλο. κατά την ταινία έρχεται μπροστά η μπάρα .αν ήταν μπροστά ολη μέρα στο κούτελο θα είχα μόνιμο σημάδη tefal .
 

Μηνύματα
151
Reaction score
116
μετά τις αλλαγές που έκανα ( εκεί που είναι το ρακ ήταν η κρυσταλλιερα )ζω στην κόψη του ξυραφιού περνάει δίπλα μου και με κοίτα από πάνω μέχρι κάτω λοξά.
 


Μηνύματα
2.004
Reaction score
4.063
μετά τις αλλαγές που έκανα ( εκεί που είναι το ρακ ήταν η κρυσταλλιερα )ζω στην κόψη του ξυραφιού περνάει δίπλα μου και με κοίτα από πάνω μέχρι κάτω λοξά.
Bullying κανονικό! :p
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
μετά τις αλλαγές που έκανα ( εκεί που είναι το ρακ ήταν η κρυσταλλιερα )ζω στην κόψη του ξυραφιού περνάει δίπλα μου και με κοίτα από πάνω μέχρι κάτω λοξά.
Ρώτα βρε τον νταχαρη πως σκίζουν τη γάτα...κρυσταλλιερες και κολοκύθια..ρωτα τον να σου πει πως ξεφορτωθηκε την κρυσταλλιερα με συνοπτικές διαδικασίες..
 

Μηνύματα
151
Reaction score
116
ανοιχτός σε προτάσεις και συμβουλές για κρυσταλλιερες και παρεμφερή αντικείμενα και από κανένα έμπειρο για το πώς σκίζουμε τη γάτα και γενικά τα αιλουροειδή που κυκλοφορούν στα σπίτια μας
 

Μηνύματα
120
Reaction score
67
1. προ τσακιριδιης ο παλιος με το ξυλινο πλαισιο τελικος copland csa 515 cd copland cda 277 ηχεια atc 40 ο συνδυασμος μαγεια στα δικα μου αυτια . 2. audia flight 3 ηχεια sonus faber toy και tuner kenwood l 1000t .Ξεχασα να πω οτι το cda 277 παιζει μεσω του benchmark dac1
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.924
Reaction score
77.585
Ρώτα βρε τον νταχαρη πως σκίζουν τη γάτα...κρυσταλλιερες και κολοκύθια..ρωτα τον να σου πει πως ξεφορτωθηκε την κρυσταλλιερα με συνοπτικές διαδικασίες..
Ναι! ναι! ναι! Ρώτα!ρώτα!ρώτα!


ti poustisharis1308 :fuckyou::roflmao:
[DOUBLEPOST=1484038916][/DOUBLEPOST]
ανοιχτός σε προτάσεις και συμβουλές για κρυσταλλιερες και παρεμφερή αντικείμενα και από κανένα έμπειρο για το πώς σκίζουμε τη γάτα και γενικά τα αιλουροειδή που κυκλοφορούν στα σπίτια μας
με pm αυτά..:roflmao:
 






Μηνύματα
69
Reaction score
48
ενισχυτής Yamaha A-S801
ηχεία Triangle Altea EX
Πηγή Pioneer N-P01

ενισχυτής Yamaha A-S501
ηχεία Dali Zensor 3
Πηγή υπολογιστής συνδεδεμένος με οπτική στο ενσωματωμένο DAC του ενισχυτή.αναπαραγωγή Foobar και JRiver Media Center.
 

Μηνύματα
94
Reaction score
14
Πικάπ Clearaudio champion lv two + magnetic bearing
Προενισχυτης Pass Labs x1
Ενισχυτής τελικός Pass Labs x 250.5
CD player Esoteric X-03
Dac Pioneer u-05
Tuner Naim
Phono stage Asr mini basis exclusive
Ηχεία ATC 50 PSLT
Ic Nordost TYR,VALHALA
SP.CABLE CHORD SIGN.
Κεφαλές ZYX 100R,VDH MC 10,DENON 304,ORTOFON BRONZE-RED
 

Μηνύματα
888
Reaction score
889
Πικάπ Clearaudio champion lv two + magnetic bearing
Προενισχυτης Pass Labs x1
Ενισχυτής τελικός Pass Labs x 250.5
CD player Esoteric X-03
Dac Pioneer u-05
Tuner Naim
Phono stage Asr mini basis exclusive
Ηχεία ATC 50 PSLT
Ic Nordost TYR,VALHALA
SP.CABLE CHORD SIGN.
Κεφαλές ZYX 100R,VDH MC 10,DENON 304,ORTOFON BRONZE-RED
Αλήθεια, το u05 το χρησιμοποιείς μόνο για το pc; Ρωτώ γιατί λογικά πρέπει το X-03 να το πατάει κάτω (όσο μπορεί βέβαια να το πατήσει δεδομένων των μικρών διαφορών σε ψηφιακά...);
 

Μηνύματα
94
Reaction score
14
Αλήθεια, το u05 το χρησιμοποιείς μόνο για το pc; Ρωτώ γιατί λογικά πρέπει το X-03 να το πατάει κάτω (όσο μπορεί βέβαια να το πατήσει δεδομένων των μικρών διαφορών σε ψηφιακά...);
Το Pioneer το χρησιμοποιώ συνήθως με το λάπτοπ. Με τα δικά μου αυτιά και με το πώς μου αρέσει να ακούω χρησιμοποιώντας το Ντακ πιστεύω ότι έχω καλύτερο ήχο. Συγκεκριμμενα έχει καλύτερη ανάλυση και περιγράμματα η μουσική αλλά και καλύτερη στερεοφωνική εικόνα. Βέβαια εξαρτάται και από το είδος της μουσικής,πάντα βέβαια ακούγοντας δια μέσω του Ντακ. Πχ σε προ κλασική μουσική δωματίου χρησιμοποιείται direct και χωρίς φίλτρα. Έτσι ακούγεται με περισσότερο σώμα και αρμονικές. Σε μουσική με πολλά όργανα όπως κονσέρτα η συμφωνίες αλλά και σε jazz -rock συνήθως σε hi-bit 32 και upsampling σε θέση low. Αλλά αυτά είναι γούστα. Πάντως νομίζω ότι ο ήχος είναι καλύτερος δια μέσω του Ντακ. Να προσθέσω ότι στη USB του λάπτοπ παρεμβάλλεται το jitterbug της audioquest με ακουστη βελτιωση στο σώμα των χαμηλών και μεσοχαμηλων όπως και στην λιγότερη παραμόρφωση και τελικά στην βελτίωση της ανάλυσης χωρίς όμως να σκληραίνει οηχος ή να γίνεται πιο ξηρος. Το εν λόγω καλουδιο όταν το χρησιμοποίησα σε ένα άλλο Ντακ που έχω και χρησιμοποιώ για να ακούω στην δουλειά μου μεταμόρφωσε τον ήχο προς το καλύτερο σε απίστευτο βαθμό. Αυτό έγινε αντιληπτό από ουκ ολίγους που το άκουσαν. Το Ντακ αυτό είναι το dac magic 100. Για να τελειώσω δια μέσω του Pioneer δεν παίζουν όταν χρησιμοποιώ το player sacd εκτός και αν κάτι εγώ δεν κάνω καλά. Πάντως το Pioneer είναι εξαιρετικό μηχάνημα και μάλιστα με την τιμή που το πήρα εγώ δηλαδή 640€,αυτά!
 

Μηνύματα
94
Reaction score
14
Να προσθέσω ότι στο σύστημα συμπεριλαμβάνεται επίσης και ένα Revox B77mkll και ένα φίλτρο ρεύματος Furman AC-210AE. Το μαγνητόφωνο είναι σε πλήρη λειτουργική ικανότητα αλλά ακούω από αυτό σπάνια!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.129
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top