Τι θα πιούμε σήμερα;

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Κάτι διαφορετικό , πολύ πολύ
παλιό και ταλαιπωρημένο (εξωτερικά) μόνο.
View attachment 193444
Δηλ αυτό είναι :
View attachment 193442
Εξαιρετικό :smg:
αυτά είναι τα καλύτερα .........old school ουίσκι χωρίς καραμελες κ.λ.π.
τελευταία με την παρέα τελειώσαμε την δεκαετία ΄80 και ξεκινήσαμε να ξεπαστρεύουμε την '90
η αλήθεια είναι την 'παλεύω' πολύ δύσκολα διότι τα πιο πολλά είναι 'σκληρά' αλλά όπως είπα original
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.322
- μόλις μου τό έφεραν δώρο στο γραφείο , ούτε που τό ξέρω ...

View attachment 193873

... επίσης η όλη εμφάνιση , δεν είναι κάπως "τρυφερή" ;
Τρυφερή δε θα πεις τίποτα.
Εμένα πάντως μου αρέσουν τα ροζέ.
Αυτό που σου φέρανε, έχει και ιστορία:

Το διάσημο κρασί των Brad Pitt και Angelina Jolie που η μεγάλη οινική οικογένεια Perrin έκανε πραγματικότητα. To Chateau Miraval είναι μια ιστορική ιδιοκτησία που υπήρχε ήδη από το 1252.

Αργιλοκιμωλιώδη εδάφη με πολύ καλή αποστράγγιση σε υψόμετρο 350 μέτρων και κλήματα -σε κάποια σημεία- καλλιεργημένα σε πεζούλες συνθέτουν την εικόνα των αμπελώνων.Cinsault, Grenache, Syrah, Rolle που δίνουν την καλύτερη πρώτη ύλη σ’ ένα αρμονικό χαρμάνι.Τρυγητός τις πρωινές ώρες και προσεκτική επιλογή των ραγών.Ροζέ σε απόχρωση του ροδοπέταλου. Κομψό, με αρωματική παλέτα που παραπέμπει σε φρέσκα καλοκαιρινά φρούτα και ανθικές νότες. Συμπληρώνεται από ισορροπημένο άγγιγμα με υπόσταση, δροσιστική οξύτητα και ορυκτό υπόστρωμα που αφήνει στο τελείωμα μια υποψία αρμύρας.
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.419
κατά λάθος έμαθα χθες ότι ένας φιλος φτιάχνει κρασί....
του ειπα να μου τα φέρει όλα εκτός των λευκών....δεν έχω σκοπό να φάω ψάρι αυτές τις μέρες :p

για να δούμε...

60DAD397-A79C-45DC-9744-C497016CF9D7.jpeg
 

Μηνύματα
782
Reaction score
990
Αγιος Χρονος! Ας σημανει το 2021 την επιστροφη στην κανονικοτητα και στην υγεια..
20201231_215019.jpg


Το κρασι συνοδευσε σχετικα αρμονικα κατσικι στη γαστρα. Αργοτερα θα μπει στο προσκηνιο καποιο καπνιστο ουισκι.
 











Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.488
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top