Τι θα πιούμε σήμερα;










rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
έλα ρε φιλαράκι, το ίδιο κρασί ήπιαμε σήμερα! Χρόνια πολλά!
ελα τι ωραια, ουτε συννενοημενοι!
Χρονια πολλα, με υγεια, χαρα ευτυχια αγαπη!
Get a room... :tongue:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.284
Μια απο τις αγαπημενες μου μπυρες σημερα, φρεσκια κλπ, μαζι με την Ionian που δε μπορω ευκολα να βρω τελευταια και μια ακομα φρεσκια αφτραριστη απαστεριωτη που δε μπορω να θυμηθω!

B8433F45-A9F1-4C47-BE38-D591677DB4F2.jpeg
 


Μηνύματα
99
Reaction score
320


Με μια λέξη: ΑΚΡΑΙΟ.

Το πέτυχα στο market τις προάλλες και απορούσα πως και δεν το 'χα ξαναδεί.
Διαβάζω πως τον Απρίλιο του 2019 (επανα)κυκλοφόρησε, ενώ εγώ από το 2018
είχα σταματήσει να περνάω από το διάδρομο των αναψυκτικών... μέχρι πρόσφατα
με τον Covid που τα ξανάρχισα (τουλάχιστον να ψοφίσω ευτυχισμένος).

Το παίρνω λοιπόν. Το πίνω. Τα 'δα όλα. Είναι σα να 'χεις πάρει ένα kilo κολαρκουδάκια,
φρέσκα μόλις έχουν βγει από το ρομποτικό παρασκευαστήριο, τα έχεις συμπιέσει μέχρι
να υγροποιηθούν, προσθέτεις extra γλυκαντικές και ανθρακικό και τα βάζεις σε μπουκάλι.

Αν και έχω χρόνια να πιω Dr. Pepper, αυτό μου φάνηκε μακράν πιο ακραίο και έντονο.
Πέθανα από την ένταση της γεύσης. Για να το καταναλώσω που πήρε μια μέρα και μια νύχτα,
με δόσεις σε σφινάκια έπειτα από φαγητό. Αν είμουν μικρό παιδάκι, όπως κάποτε που άδειαζα
βάζο με γλυκό του κουταλιού κεράσι για πλάκα (πλέον θέλω μισό λίτρο νερό για κάθε κουταλιά),
ίσως και να το κατάφερνα. Αν ήταν ατμιστικό υγρό θα του 'κανα αραίωση 1000%, ΤΟΣΟ έντονο.

Το προτείνω μόνο σε συνδιασμό με κάτι που έχει εξαιρετικά καυτερή σάλτσα: chicken wings
ή έστω burger. Εκεί θα λάμψει. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, καλή τύχη στο ζάχαρό σας.
 

Μηνύματα
427
Reaction score
516
Πειραική ,Ζέα, πλατεία Αλεξάνδρας (με ελαφρύ τρεξιμο) και πίσω με τρελό αέρα σήμερα στο Πειραιά
για να συνέλθω θα πιώ 1 λίτρο απ'αυτό
 

Attachments




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.284
Sauvignon Blanc Fumé Bio 2018 - Οινοποείο Κωνσταντάρα
Απο τα εξαιρετικα λευκα λογικης τιμης που εχω δοκιμασει, στη λιστα με τ αγαπημενα ανετα!


 


Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175

Μηνύματα
3.121
Reaction score
10.325


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top