Τι θα πιούμε σήμερα;




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ναι, αλλαξε η εταιρεια παραγωγης, το λογοτυπο και φυσικα και η γεύση.
Λογότυπο και εταιρία ούτε που το είχα προσέξει, η γεύση πάντως κλωτσάει προς το χειρότερο για τα δικά μου γούστα.
 



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
παντα bushmills, ναι δεν το διευκρινησα.. παραληψη, αλλα σημερα η μερα ειναι τερμα αθλια.

, Dillon takes up being an IRA member, seeking revenge after his father is killed in Belfast in the crossfire between the British and the IRA. He is a protégé of Liam Devlin.

Tastes[edit]

Dillon's favourite handgun is a Walther PPK with Carswell silencer and his favourite rifle is an AK-47. His preferred explosive is Semtex. His favorite 'hide-out' gun is a 25 Colt strapped to his ankle.

Dillon's drink of choice is Non-vintage Krug Champagne, due to the grape mix, and his second drink of choice is Bushmills Irish whiskey.


https://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Dillon_(character)


.......................:hi:



- τα έχω διαβάσει όλα :)
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. πολυ σωστα, βεβαια, το Old bushmills distillery (το πιο παλιο του κοσμου) ειναι στη Βορεια Ιρλανδια, και σε πιο κρατος ανοικει πλεων η Β.Ιρλανδια...
Λεγεται βεβαια οτι το Bushmills, ηταν οντως το ποτο του "Ιρλανδικου Απελευθερωτικου", αλλα δεν εχω βρει πηγες εγκυρες ακομα.
[DOUBLEPOST=1564665976][/DOUBLEPOST]
Εύχομαι να στρώσει και γρήγορα η κωλομέρα....
ευχαριστω Μιτσουμπαε.. cheers!
 







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Δοκίμασα σήμερα στο πόδι αυτή τη μπύρα για πρώτη φορά

p18h246i2q1dj3dod1umf95n1sh64_900.jpg


Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, δυνατή σε αλκοόλ αλλά και γεύση, Μπράβο στη άλφα, το πάει πολύ καλά!!
Το περίεργο είναι ότι τη βγάζει μόνο σε αλουμινένιο μεγάλο 500μλ κουτάκι και όχι σε μπουκάλι.
Θεωρώ πως το αλουμίνιο αλλάζει αρκετά τη γεύση και τη επιγευση μιας μπύρας, ελπίζω στη πορεία να το δούμε και σε μπουκάλι.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Δοκίμασα σήμερα στο πόδι αυτή τη μπύρα για πρώτη φορά

View attachment 134507

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, δυνατή σε αλκοόλ αλλά και γεύση, Μπράβο στη άλφα, το πάει πολύ καλά!!
Το περίεργο είναι ότι τη βγάζει μόνο σε αλουμινένιο μεγάλο 500μλ κουτάκι και όχι σε μπουκάλι.
Θεωρώ πως το αλουμίνιο αλλάζει αρκετά τη γεύση και τη επιγευση μιας μπύρας, ελπίζω στη πορεία να το δούμε και σε μπουκάλι.
- συμφωνώ , αν και είναι κάπως γλυκιά για τα γούστα μου

- το αλουμίνιο δεν είναι εσωτερικά επενδυμένο με πολύ λεπτό στρώμα πλαστικού ;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Παλιά η συγκεκριμένη μου άρεσε πολύ, πλέον είναι λες και κάτι άλλαξε στη συνταγή.
Έχεις καταλάβει κάτι αντίστοιχο ή φταίει η δική μου γεύση?
Έχει γίνει χάλια. Τίποτα.
Ήταν και γ@μω τις μπύρες...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Παλιά η συγκεκριμένη μου άρεσε πολύ, πλέον είναι λες και κάτι άλλαξε στη συνταγή.
Έχεις καταλάβει κάτι αντίστοιχο ή φταίει η δική μου γεύση?

- εναλλακτικά δοκίμασε αυτήν . . .





. . . Εωσφόρος ( έκπτωτος Άγγελος ) ο ένας , Δαίμονας ο άλλος . . . κοντά είναι
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top