Τι θα πιούμε σήμερα;





gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
tam.jpg


Μια δεύτερη γύρα στο Tamdhu.
Τελικά είναι πολύ δυνατός παίχτης σε αυτή την κατηγορία. Γεμάτο σώμα, δίνει την εντύπωση παραπάνω βαθμών (οπότε λίγο νερό το ωφελεί), δυνατό αρωματικά (πικάντικο αρχικά, με ώριμα κόκκινα φρούτα μετά από λίγο, μαύρη σοκολάτα). Η ωρίμανση σε sherry βαρέλια βγαίνει στη γεύση και η γεύση ακολουθεί τα αρώματα.
Γενικά σε γεμίζει σε κάθε γουλιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα το πρότεινα σε ''πρωτόμπαρκους''. Ενδεχομένως να τους ξενίσει το ''χτύπημα'' του και να του προσθέσουν πολύ νερό, ισοπεδώνοντας το γευστικά.

Στην αρχική μου εκτίμηση είχα αμφιβολίες αν θα το ξαναγόραζα. Αρχίζω να αναθεωρώ..


Υ.Γ. Χρειάζομαι επιγόντως ένα Glencairn. Ξέρω ότι η πλειοψηφία γελάει με τα ποτήρια γευσιγνωσίας αλλά έχω τελείως διαφορετική άποψη, που δεν είναι αποτέλεσμα hype ή επειδή ''αφού-έτσι-δοκιμάζουν-κάτι-θα-ξέρουν''.

@costas EAR @DUTYFREE αν το βρείτε εύκαιρο δοκίμαστε!
 


Μηνύματα
427
Reaction score
425
Θεσσαλονίκη, Σείριος, στανταρακι.

Γενικά κυκλοφορεί σε κάβες εδώ, δεν είναι "σπάνιο".
Ναι, αυτό κυκλοφορεί αλλά εγώ δεν μπορώ να κυκλοφορώ εκεί, και να σκεφτείς οτι για χρόνια περνούσα από μπροστά κάθε μέρα πηγαίνοντας στην δουλειά, τώρα αναμένουμε το άνοιγμα της μετακίνησης.
 






Μηνύματα
426
Reaction score
516
αν και
Σήμερα είμαι μ'ενα ποτηράκι απ'αυτό:

View attachment 201279
αν και τα 'καπνιστά' δεν είναι πολύ του γούστου μου η Dr έχει κάνει τρομερή δουλειά από τότε που πήρε μεταγραφη στην Brown Dorman Dist.
και μόνο η θητεία της στο Ardberg , Bowmore αλλά περισσότερο στη LVMH στο icon Whiskey Glenmorangie (σε ένα από τα καλύτερα για το γούστο μου) με κάνει να μην έχω αμφιβολία για κάθε της 'δουλειά'
όπου βέβαια για να είμαστε δίκαιοι ήταν 'μαθήτρια' του 'Αινσταιν του Ουίσκυ ' Dr J Swan
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Το εν λόγω "σμόκι" 10-αρι, έχει παραπλανητικό ονοματάκι.

Είναι τόσο ελάχιστα σμόκι, που θα μπορούσες και να το παραλείψεις.

Τα βαρέλια από ρούμι έχουν αφήσει τη στάμπα τους, και είναι τόσο πιπεράτη η γεύση και ιδίως η επιγευση που το κρατούσα στο τέλος της γουλιάς κλειστό το στόμα με μια ελάχιστη δόση και είχα ένα γλυκό κάψιμο για ώρα, και μυρουδιά από τη μύτη..
 








Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top