Τι θα πιούμε σήμερα;

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Νταξ δεν είναι ο καιρός για ουίσκι, αλλά..

View attachment 218896


Sherry bomb. Οκ, δεν είμαι μεγάλος φαν αυτού του τύπου, αλλά είναι εξαιρετικό.
μια χαρά είναι ο καιρός
το συγκεκριμένο το τσακίσαμε σε αγώνα του Euro
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!
είναι αυτά που δεν έχουν αλκοολ?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Νταξ δεν είναι ο καιρός για ουίσκι, αλλά..

View attachment 218896


Sherry bomb. Οκ, δεν είμαι μεγάλος φαν αυτού του τύπου, αλλά είναι εξαιρετικό.
Και να μην είσαι μεγάλος φαν, με κάτι τέτοια, σιγά σιγά, γίνεσαι.

Κάπως έτσι την πατήσαμε όλοι μας, οι μεγάλοι φαν.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
@costas EAR

Κοίτα, "αντιστέκομαι" ακόμα καθότι η προτίμηση μου είναι στα πιο παραδοσιακά βαρέλια, παρόλο που έχουν περάσει αρκετά sherry casks από .. δοκιμές.
Αλλά καταλαβαίνω το σκεπτικό και τον ενθουσιασμό που επικρατεί για τα whisky περασμένα από port ή sherry. Έχουν μια ακαταμάχητη γλυκαδα και ωραία αρώματα.

Βέβαια καθείς με τα γούστα του και εν προκειμένω έχω μια εξαίρεση-αδυναμία στα Glenallachie, κυρίως λόγω του πικάντικου χαρακτήρα.
 




Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
View attachment 219008
..κυργιακη γαρ... τεκιλα σανραιζ (σαν να εχουμε 1995) και μια παλομα εκ δεκσιων... cheers!!
Δροσίστηκα, μόνο που το είδα.

ειχα κσεχασει να σας πω οτι προαλες ειχα βγει απο το σπιτι : View attachment 218973 View attachment 218972 View attachment 218971
Στο μέλλον θέλω κοντινό στον αναπτήρα.
 


Μηνύματα
426
Reaction score
516
ειχα κσεχασει να σας πω οτι προαλες ειχα βγει απο το σπιτι : View attachment 218973 View attachment 218972 View attachment 218971
Το 1987 δούλευα σε ένα καφέ στον Πειραιά servise αλλά κ σαν υπευθυνος προμηθειών (FB manager σήμερα)
Είχα συμπαθήσει τον πωλητή της κάβας και για να τον βοηθήσω στις πωλήσεις του στο μαγαζί είχα μόνο την εικονιζόμενη μπύρα (την 'ξανθιά') η οποία ΄΄ετρεχ崨σαν νερό αφού ήταν φοβερή και στην εποχή είχαμε κυρίως μπύρες από το μονοπώλιο
Αφού όλα μαθαίνονται εμφανίστηκε ο πωλητής του μονοπωλίου στην αρχή διερευνιτικά ,μετά μου έκανε θέμα που δεν έχω 'Ελληνικές μπύρες' (???) και στο τέλος μου έκανε μάθημα πως οι Γερμανοί είναι έτσι κι αλλιώς κ.λ.π.
-Ξέρετε κύριε του είπα.....η μητέρα μου είναι Γερμανίδα
Δεν τον ξαναείδα από τότε
 













Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top