Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Αρχικά ξεκίνησε για unlock από τον πάροχο, και κυρίως για να αποφεύγει κανείς το roaming.
Πας σε κάποια άλλη χώρα και παίρνεις μια τοπική κάρτα και κάνεις τη δουλειά σου από το να πληρώνεις υπέρογκα ποσά...
Μετά εξελίχθηκε περαιτέρω...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.756
Reaction score
83.587
Ακόμα μια ερώτηση: ένα jailbroken ipad 2 μπορεί να ξανασυνδεθεί στο itunes? Το ρωτάω γιατί η κόρη μου συγχρονίζει όλη της τη μουσική από το itunes.

Aν αυτό δεν γίνεται, υπάρχει άλλος τρόπος?
Κανένα πρόβλημα. Το iTunes δεν επηρεάζεται σε τίποτα.



Sent from 4S
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Το δικό μου ipad1 πάντως το επανέφερα....στον ορθό δρόμο του επίσημου iOs 5.0.1 πριν 10 μερες περίπου! Είχα jailbreak σε 4.3.1 αλλά εκτός απο τζάμπα εφαρμογές (που αφού δεν παίζω παιχνίδια, καμία δεν με ενδιέφερε πραγματικά) είχα αρκετά προβλήματα με την οθόνη και την μπαταρία καθώς και με προγράμματα που δεν έτρεχαν καλά. Τα προβλήματα αυτά λύθηκαν σε μεγαλο βαθμό με την αναβαθμιση (δεν μπορω βεβαια να πω αν θα κανω jailbreak στην 5.0.1 αν κάποια θα έχουν λυθει η θα επανέλθουν...) και επιπλέον ...η γυναίκα μου έχασε την φουλ βερσιόν του fishdom HD ! (ηλίθιο παιχνιδάκι για το οποίο μου βουτούσε το ipad και μου έτρωγε τα 2/3 της μπαταρίας!). Αν θελει ας πληρώσει 5.49 ευρω για να το αγοράσει!
Παντως και με το jailbreak για λόγους αρχής ειχα και αρκετά νόμιμα αγορασμένα προγραμματάκια (συνήθως κατω του 1 ευρω) ενω ωφελήθηκα και απο την δοκιμή αρκετών άλλων και έτσι ξέρω τωρα καλύτερα τι με ενδιαφέρει πραγματικά και τι όχι, αφού άλλωστε και η χωρητικότητα μνήμης δεν ειναι απεριόριστη αν και έχω 32gb
 

Μηνύματα
1.590
Reaction score
335
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

http://www.iphonehellas.gr/19798/jailbreak-unlock-iphone-legal/

Ποιος σας ειπε οτι το j/b δεν ειναι νόμιμο?

Και αυτό δεν σημαίνει μόνο σπασμένες εφαρμογές (παράνομο), αλλά κυρίως παραμετροποίηση της συσκευής στα θέλω του χρήστη.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Νόμιμο είναι γιατί δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Δικό σου είναι το βάζεις κάτω και το σπας άμα θες.
Ακυρώνει την εγγύηση όμως. Φυσικά θα μπορούσε να το απαγορεύει και να κλειδώνει σοφτγουερικά όσα έχουν κάνει jailbreak αλλά δεν το κάνει για τους γνωστούς λόγους.

...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.609
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Microsoft Office (εννοείται για Mac) πωλείται στο Apple store;
 


Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Μου αρέσει πολυ το θέμα!

Μπορεί να ανακαλύψει κανεις πράγματα που πιθανόν να χρειάζεται και τα αγνοούσε!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Ακόμα μια ερώτηση: ένα jailbroken ipad 2 μπορεί να ξανασυνδεθεί στο itunes? Το ρωτάω γιατί η κόρη μου συγχρονίζει όλη της τη μουσική από το itunes.

Aν αυτό δεν γίνεται, υπάρχει άλλος τρόπος?
2 ενεργειες δεν πρεπει να γινουν........restore οπου επαναφερει το ipad στην αρχικη του μορφη και φυσικα να μην γινει update του itunes σε νεοτερη εκδοση .....
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.609
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Άρα, για να το δουλέψει κάποιος "σωστά", θα πρέπει να το ρίξει σε MacOS, στο οποίο δεν υφίσταται θέμα jailbreak, έτσι δεν είναι;
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Άρα, για να το δουλέψει κάποιος "σωστά", θα πρέπει να το ρίξει σε MacOS, στο οποίο δεν υφίσταται θέμα jailbreak, έτσι δεν είναι;
Στo macOS δεν τίθεται θέμα Jailbrake.
Υπάρχει το microsoft office για macOS το οποίο το δουλεύει κανείς "σωστά". Το MSoffice δεν υπάρχει για ios.
Το jailbreak αφορά μόνο συσκευές με ios (iphone, ipad)
 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Ενας άλλος λόγος για jailbreak που μάλλον δεν θα ενδιαφέρει πολλούς εδω μέσα, είναι ότι μπορείς να "ανεβάσεις¨ στο κινητό τις εφαρμογές που έχεις γράψει εσύ ο ίδιος (ή ο οποιοωσδήποτε developer) ώστε να τις δοκιμάσεις σε πραγματικό κινητό (εκτός του ομολογουμένος καταπληκτικού simulator) αλλά και να τις χρησιμοποιήσεις.
Αν δεν το κάνεις JB τότε θα πρέπει να γραφτείς στο iOS developer program που κοστίζει 99 δολάρια το χρόνο.

Ο μοναδικός λόγος που μετά απο 3 χρόνια έντιμου βίου, έκανα το τηλέφωνό μου JB...
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
παιδες να ρωτησω κατι μη... παρανομο? Εχω την ανιψια στη ξενιτια με ενα 3gs το οποιο το εκανε jailbreak κ τρεχει 5.0.1 Δεν το εχει ομως unlocked για ολα τα δικτυα. Ποσο ευκολο ειναι να το ξεκλειδωσει μονη της για να μη τρεχει δευτερη φορα για ξεκλειδωμα?
 


Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Απο το μενού του Cydia θα κατεβάσει το UltraSn0w: http://repo666.ultrasn0w.com/
καλα ρε θηριο εκτος απτο μεντειτορ εισαι και στα αιφονια???? :) :) :)

υποθετω ειναι απο αυτα τα ωραια προγραμματα που τα κατεβαζεις κ δε χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Το κατεβάζεις μέσω cyndia και τα κάνει όλα μόνο του.Κι εγώ iphone 3gs έχω με jailbreak και unlock.:126:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Το κατεβάζεις μέσω cyndia και τα κάνει όλα μόνο του.Κι εγώ iphone 3gs έχω με jailbreak και unlock.:126:
αυτη η συνθια τη συμπαθησα ηδη :) τα κανει ολα και συμφερει! να σαι καλα θα της πω να το δοκιμασει ευκολο ακουγετε για να δουμε αμα κανει μπαμ θα σας πω χαχαχαχααα!!!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Τι κερδίζουμε με το jailbreak?

Μόλις γίνει εγκατάσταση του προγράμματος και αφού τελειώσει το unlock,θα πρέπει να κλείσει το iphone και να το ανοίξει αμέσως.Θα είναι ok μετά!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.160
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top