Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Λίγα τα παϊδάκια, ό,τι περίσσεψε απ' το μεσημέρι δηλαδή, λίγα τα αυγά, λίγο το κρασί, λίγο το τυρί. Κι εφτακιλαψωμί περίσεμμα. Πάλι νηστικός έμεινα βραδιάτικα... Α στα δγιάλα, γιορτές σου λέει μετά...
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Κι εγώ το μεσημέρι είχα περισσεύματα οπότε λέω να πετάξω στο φούρνο από τρία τυροπιτάκια και τρία λουκανικοπιτάκια , να ισώσουμε, 3 κατ άτομο ε?
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.649
Reaction score
94.611
Δε προλαβαίνουμε, θα φύγει αύριο μεθαύριο! :rolleyes:
 

P

panag 505

Guest
IMG_20210505_134751442_HDR.png



Λιτοδίαιτος σήμερα για να είμαι πάντα σ' υγεία. Γραβιέρα Κρήτης μόνο, ελιές Θάσου, σαλαμάκι Λευκάδος
ΥΣ λελουδικό απο το κήπο.
 



Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Πιλαφάκι Balli με Blue cheese , Και λουκάνικα γεμιστά , με φέτα και ντομάτα, το ένα, και με γραβιέρα Νάξου το άλλο.
Ομορφιά.
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
View attachment 211555


Λιτοδίαιτος σήμερα για να είμαι πάντα σ' υγεία. Γραβιέρα Κρήτης μόνο, ελιές Θάσου, σαλαμάκι Λευκάδος
ΥΣ λελουδικό απο το κήπο.
Ναι καλά, λιτοδίαιτος, σε φόρμα, για υγεία.
Για τις 6 μπύρες κουβέντα όμως ε; :laugh:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Σήμερα πολύ νωρίς το πρωί βρέθηκα στο Χαλάνδρι για μια προσωπική δουλειά, μαζί με την σύζυγο.
Αφού κάναμε οτι είχαμε να κάνουμε είπαμε να πάμε για έναν καφέ. Περπατώντας βρήκαμε ένα ωραίο μαγαζάκι στη πλατεία Ελευθερωτών (αν δεν κάνω λάθος) το "Petite Fleur Chalandri".
Φάγαμε 2 ωραιότατες ομελέτες, εγώ ήπια εναν πολύ γευστικό καπουτσίνο και η σύζυγος σοκολάτα πικραμύγδαλο δικιάς τους παρασκευής!!! Εξαιρετικά!

IMG20210505104935.jpg
IMG20210505104945.jpg
 





Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Σούπα. Περίσσεψε λέει ψητό κρέας και το έκανε σούπα. Σούπα ρε φίλε. Σούπα.

Μπαν ρε! Και 50 χρόνια κάτεργο...
Πρωτοετές φοιτητάκι ήμανε ακόμα στη Θεσσαλονίκη. Μη γνωρίζοντας πρόσωπα και πράγματα και κατατόπια, πήγα να φάω ένα μεσημέρι σε ένα ταβερνάκι κάπου πίσω απ' τη Ροτόντα. Κι ήρθε κι ένας άλλος στο παραδίπλα τραπέζι, κι όπως ήταν ήσυχο το μαγαζί, τον άκουσα που μεταξύ των άλλων παρήγγειλε και μοσχαρόσουπα. Και του φέραν ένα καφέ αχνιστό ζουμί που έζεχνε βραστοκρεατίλα. Και θα το πλήρωνε κιόλας.

Μοσχαρόσουπα. Ακόμα φέρνω τη λέξη στο μυαλό κι ανακατεύομαι...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top