Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ο ντάκος συνήθως δεν περιλαμβάνει αγγούρι. Ελιές όμως και ενίοτε και κάπαρη παίζουν.
Σαν ιδέα το λέω.
Σε λέω τα έχω φάει όλα, το σ/κ έγινε επιδρομή σε αποθήκη και κουζίνα, από σήμερα το πρωί έκοψα λίγο το φαΐ... Όταν λέμε έκοψα, έφαγα ένα πιάτο τραχανά για πρωινό με 2 βραστά αυγά και μπόλικο ψωμί, τώρα που γράφω στο άλλο χέρι κρατάω ένα σαντουίστ τυρί γαλοπούλα και στο ψυγείο έχω 2 μαύρα τοστ να περιμένουν... :biggrin:
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Ναι, το +1 μου. Αλλά είναι που χρειάζεται να πιει καφέ προτού πάει στο μπάνιο.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Βρεθήκαμε στο Χωνί χθες το μεσημέρι:

Τυροκαυτερή 2 μπάλες

20200809_171254.jpg


Σαλατούλα για τη μέση και πίτα χειροποίητη (σπανάκι/τυρί):

20200809_171717.jpg


Χοιρινά μπριζολάκια για τα κορίτσα:

20200809_172537.jpg


Και το σπέσιαλ πιάτο: βεντούρι με καραμπίνες! Όχι περίμενε κάπως αλλιώς το είπε να δεις... Α ναι, βετούλι με κουρκουμπίνες:

20200809_172532.jpg


Τα μισά τα πήραμε πακέτο για το σπίτι...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ναι, το +1 μου. Αλλά είναι που χρειάζεται να πιει καφέ προτού πάει στο μπάνιο.
Και εγώ ρε φίλε.. Αλλά για το δεύτερο σκέλος, το "χοντρό"..
Το ψιλό προηγείται του καφέ!
 





Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Δεν έχω τέτοια προβλήματα, οι μπάμιες αναλαμβάνουν τη δουλειά αυτή..3-4 φορές τη μέρα το έχω χαλαρά...
Kaι εγώ δεν έχω , χωρίς μπάμιες. Καθόλου σου λέω. Το ίδο νούμερο ημερησίως.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Φέτα Παρνασού , με λαδάκι, σκόρδο σκόνη , πιπέρι μαύρο και κόκκινο καπνιστό Αριδαίας ,αυτό που σύστησε ο Μπρέτσος , και από πάνω μία πρέζα αλλάτι από τα βράχια των Κυθήρων. Μία φέτα ψωμάκι , μία μικρή μπύρα.
Εγινα μιλάμε.
Φυσικά μην περιμένετε φωτό δεν είχα τόση υπομονή.
Αλλά βάλτε την φαντασία σας να δουλέψει. Ορθιος όλα αυτά στον πάγκο του νεροχύτη, για να μην κάτσω και βάλω , κανά μισόκιλο φέτα. Μόνο 100γρ.
 




Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Σε λέω τα έχω φάει όλα, το σ/κ έγινε επιδρομή σε αποθήκη και κουζίνα, από σήμερα το πρωί έκοψα λίγο το φαΐ... Όταν λέμε έκοψα, έφαγα ένα πιάτο τραχανά για πρωινό με 2 βραστά αυγά και μπόλικο ψωμί, τώρα που γράφω στο άλλο χέρι κρατάω ένα σαντουίστ τυρί γαλοπούλα και στο ψυγείο έχω 2 μαύρα τοστ να περιμένουν... :biggrin:
Αισθάνεσαι καλά;
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Εδώ κολλάει αυτό με τον ΟΒΕΛΙΞ.
Τι έχει ? είναι άκεφος. Τι έχει φάει από το πρωί? 2 αγριογούρουνα. Α! δλδ είναι θεονήστικος. Ε! αυτό φταίει.
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top