Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Τις καλύτερες, από φυτώριο τις μεγαλώνω, τις ποτίζω, τις λιπαίνω, τις λέω τραγουδάκια γιατί ως γνωστόν τα φυτά το νιώθουν και έχουν μια πχιο υγιή ανάπτυξη
Ρε κιαρατά, θα έρθω να μαρτυρήσω ότι τις κόβεις και τις τρως στο τέλος. Δεν θα ξαναμεγαλώσει καμία. :roflmao:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Άϊ ρε χαμένε, αφού ξέρω να τα ψήνω!

Να, δες! Φρέσκια φρέσκια, προ λίγης ώρας:

PXL_20230328_201331821.jpg



Και δω παρακάτω, δεν βλέπετε 2 κοπές, γιατί δεν πρόλαβαν φωτογράφησης, αλλά νταξ, φαντασία έχετε.

PXL_20230328_201342130.jpg
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Κεφτεδάκια από Μαμούθ θέλει να φάει κανείς;
...το ακουσα πριν λιγο στις ειδησης στη τιβι (την εχω για ξυπνητηρη στη ρυθμιση αφυπνιση) ..και μαντεπσε ποιον σκεφτηκα αμεσως (και χωρις δευτερη σκεψη)...χαχα
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
...οπως λεω σε τετοιες περιπτωσεις , ολοι βλεπουμε το ιδιο ονειρο - συμπληρονωντας...ε για καποιους ειναι εφιαλτης.. 🐒
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.106
Λες να έχω στείλει κόζμο σε ψυχολόγο μαϊμού?
Αυτό λες? :lolsign:
Πάντως τις μπάμιες που έχουν δει τα μέλη του φόρουμ σε αυτό το thread δεν τις έχει δει χοντρέμπορος στη λαχαναγορά του Ρέντη.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Λες να έχω στείλει κόζμο σε ψυχολόγο μαϊμού?
Αυτό λες? :lolsign:
... λειτουργουμε ως καταλυτες σε τετχοια θεματα, ετσι εχρηζαν ειδικου πριν μας γνωρισουν.. 🐒
-εγω δε, φοβουμαι (ως σχημα λογου, καθως ειμαι ατρομητη μαιμου) να παω σε ειδικο γιατι θα μου τη πεσει, αν πω τα θεματα μου ..θα με παρει αγκαλια, και κσερουμε ολοι πως πανε αυτα... 8-)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Πάντως τις μπάμιες που έχουν δει τα μέλη του φόρουμ σε αυτό το thread δεν τις έχει δει χοντρέμπορος στη λαχαναγορά του Ρέντη.
Άλεξ άμα σε πω τις αναμνήσεις που έχω από μικρός θα καταλάβεις.
Οταν όλα τα υπόλοιπα παιδιά έπαιζαν μέσα σε περιορισμούς και σε ελεγχόμενο περιβάλλον με παιχνίδια κλπ. ιγώ έπαιζα σαν αγρίμι μέσα στις λάσπες και στα μποστάνια.
Η μπάμια ως φυτό έχει μια κολλώδης ουσία και η συνεχής επαφή προκαλεί κάτι σαν φαγούρα. Έτρεχα για ώρες ανάμεσα σε ρούγες με φυτά από μπάμιες, έχει ποτίσει το μέσαμ :biggrin:
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
όταν λέμε οτι έπεσε μικρός στη μαρμίτα με τις μπάμιες δεν είναι παραμύθι
Βάλε ως μουσική υπόκρουση το the railway station της Ευανθίας Ρεμπούτσικα και ξανά δγιάβασε τις παραπάν αράδες και κάντες εικόνα, είναι κατάθεση ψυχής ;)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top