Τι ρολόι φοράς;




jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Ήθελα καιρό τώρα να δείξω το ρολόι μου αλλά φοβόμουν... έχει ανοίξει πλέον ο δρόμος...

dc0a5ad3-f1b1-4f4e-bae2-e6686cdf1b73_flavor-flav-Tom-Briglia-filmmagic-3-30-12.jpg
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Μετά από συμβίωση εδώ και 3 χρόνια (15 κιλά απώλεια, 1500 χιλιόμετρα περπατήματος και καθαρές αιματολογικες - αρνάκι σου ρχομαι χιχιχι) με ένα smartband της Xiaomi αγόρασα το Samsung Smartwatch classic 4. Μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.
 





Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Ισχύει αυτό που λες. Οκ φορτίζει όμως πολύ γρήγορα με την μαγνητική βάση.
Μπελας να εχεις και αυτο στο κεφαλι σου καθε μερα.Εκτος και δεν το εχεις για καθημερινο,αλλα μονο για της δραστηριοτητες σου.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Μπελας να εχεις και αυτο στο κεφαλι σου καθε μερα.Εκτος και δεν το εχεις για καθημερινο,αλλα μονο για της δραστηριοτητες σου.
Δεν είναι κάθε μέρα είναι ανα δύο μέρες. Γενικώς οσο λιγότερα έχεις ανοιχτά τόσο καλύτερα. Εγώ έχω μόνο bluetooth και βγάζει 2,5 μέρες. Τώρα αν το θες μόνο για ρολόι πιστεύω θα αντέξει πιο πολύ. Και το ανοίγεις όταν θες να κάνεις αθλητισμό.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
forerunner 955 ...
έρχεται...
Fenix καλύτερα λέω.

Πάντως γενικά με τα ρολόγια που θέλουν φόρτιση είναι ένα μεγάλο θέμα η αυτονομία.
Είχα galaxy watch με όλα κλειστά και έβγαζε το πολύ 6 ημέρες, το είχα καθαρά για το σμάρτ του πράγματος διότι σαν activity tracking η εταιρία είναι κουκουρούκου.
Παρόλα αυτά ακόμα και οι 6 ημέρες σε έβαζαν σε μια διαδικασία άμα ήταν να απομακρυνθεί κανείς, κουβαλούσα παντού αυτή τη μαγνητική παπαριά...
Πλέον με το fenix βγάζω άνετα 15 ημέρες με όλα ανοιχτά, (εκτός παλμικο οξυμετρο) με εγγραφές μου βγάζει επίσης πολύ αυτονομία, πλέον δεν κουβαλάω φορτιστές και άμα χρειαστεί είναι απλά ένα καλώδιο 30 πόντους
 
Last edited:

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
θα σε πω

το fenix και το epix είναι ρολόγια που εκτός από αθλητικές λειτουργίες είναι και κομψά, με μεταλλικές κάσες κλπ.
κατα συνέπεια πας από τα 55γρ του 955 στα 80+ για τα άλλα δύο και αυτός ήταν ο βασικός λόγος που σταμάτησα να φοράω ρολόι (και ξανάβαλα όταν πήρα το vivoactive των 48γρ)

έχουν και τα 3 τους κορυφαίους αισθητήρες hr pulseox κλπ , πιθανότατα καταγράφουν το ίδιο καλά την δραστηριότητα, ωστόσο το 955 λέγεται ότι θα είναι τέρας αυτονομίας (ξεπερνώντας το coros apex pro) , κάτι που στο vivoactive πχ μου σπάει τα νεύρα καθώς θέλει φόρτιση κάθε 3-4 μέρες το πολύ.

δεν θα έχει amoled οθoνάρα - στενοχώρια μου - για λόγους αυτονομίας αφού η έκδοση solar που φαίνεται να έχει δεν μπορεί να συνεργαστεί με τη υπάρχουσα amoled οθόνη και αφετέρου γιατί θα καίει πολύ.

να δούμε βέβαια και με τι θα μοιάζει γιατί όλα αυτά είναι "διαρροές"
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Ξέρς τώρα άμα σε είχα δίπλα τι θα σε έκανα για 40 γραμμάρια...
Τεσπα είναι τα ίδια ρολόγια, απλά το ένα είναι μια πλαστική παπαριά με κολλημένη οθόνη πάνω στη κάσα.
Ενώ τo fenix είναι πιο ρολόι
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
συμφωνώ αλλά με ενοχλεί το βάρος στο χέρι , σπάζομαι πωςτολεν
εψές επήγα σε έναν γάμο και είπα να βάλω το tag heuer έτσι για κόσμημα, το πρώτο που έκανα γυρνώντας σπίτι ήταν να το βγάλω από το χέρι μου.
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
συμφωνώ αλλά με ενοχλεί το βάρος στο χέρι , σπάζομαι πωςτολεν
εψές επήγα σε έναν γάμο και είπα να βάλω το tag heuer έτσι για κόσμημα, το πρώτο που έκανα γυρνώντας σπίτι ήταν να το βγάλω από το χέρι μου.
Δεν το καταλαβαίνω. Δε με ενόχλησε ποτέ το βάρος του ρολογιού μου. Ούτε το προηγούμενο Orient των 95 γρ. ούτε το Citizen των 105 γρ. που φοράω τώρα.
Βέβαια, δεν είναι βαριά.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Όχι σε καταλαβαίνω, άλλωστε το επιπλέον βάρος θα σου χαλάσει και το pace :tongue::roflmao:
να σου χυλώσουν οι μπάμιες ρε !

Δεν το καταλαβαίνω. Δε με ενόχλησε ποτέ το βάρος του ρολογιού μου. Ούτε το προηγούμενο Orient των 95 γρ. ούτε το Citizen των 105 γρ. που φοράω τώρα.
Βέβαια, δεν είναι βαριά.
δεν βγάζεις άκρη με μένα. το άλλο κακό είναι οτι όσο βαρύτερο είναι το ρολόι τόσο πιο δύσκολα κάθεται στη θέση του στον καρπό, ειδικά με μεταλλικό μπρασελέ έχει μια χαλαρότητα και κουδουνάει ντάγκα ντούγκα
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top