Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Σε 4 GB δεν πάει με τίποτα.Ισως μπορείς να βάλεις 3 GB (2+1) και να το βλέπει στο 10.6.8.Θα το δω και θα σου πω σε λίγο.
Σε ότι αφορά το Snow Leopard 10.6.x,αν θες έχω το dvd του λειτουργικού και μπορώ να στο δώσω.Αλλιώς και αν ξέρεις (που φαντάζομαι θα ξέρεις) να καις dvd στο mac,να σου στείλω pm με τα details.:smile:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Αν μου λες σωστά το μοντέλο,μέχρι 2GB Ram βλέπει.
 

Μηνύματα
2.423
Reaction score
13
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

In terms of "official" answers, that's it. The MacBook Pro "Core Duo" does not support more than 2 GB of total RAM.

However, Apple generally provides the official "maximum RAM" based on the highest capacity memory modules available at the time the system is shipped. Some systems later can be upgraded beyond this amount when higher-capacity modules become available. On the other hand, some other systems cannot be upgraded beyond the maximum originally stated by Apple.
http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/faq/macbook-pro-maximum-ram-capacity.html

Φίλε lesarros, όπως είπα και πριν, έχω δοκιμάσει single 2GB module σε 1 μόνο από τα 2 ram slots και παίζει κανονικότατα...Το ιδανικό θα ήταν να δανειζόμουν ένα ακόμη module των 2 GB και να δοκίμαζα αν βλέπει πράγματι και τα 4GB ή όχι...


ΥΓ. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως, αν μου έστελνες PM με οδηγίες για το upgrade...:thumbsup:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Βαλε στο 1 slot το 2GB ram και στο άλλο άσε την 512.Δες από το μηλαράκι/about this mac αν βλέπει 2.5 GB.Αν το βλέπει θα μπορείς να βάλεις μέχρι 3 GB (2+1),το 4 GB απλά το ξεχνάς.Σε λίγο θα σου στείλω pm.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Μέχρι 2 giga βλέπει.Παραπάνω μπορούν να πάρουν τα μοντέλα με core2 duo επεξεργαστή.
 

Μηνύματα
2.423
Reaction score
13
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Βαλε στο 1 slot το 2GB ram και στο άλλο άσε την 512.Δες από το μηλαράκι/about this mac αν βλέπει 2.5 GB.Αν το βλέπει θα μπορείς να βάλεις μέχρι 3 GB (2+1),το 4 GB απλά το ξεχνάς.Σε λίγο θα σου στείλω pm.
Λεωνίδα, δοκίμασα αυτό που είπες και δε φορτώνει λειτουργικό, που σημαίνει ότι το πιθανότερο είναι να βλέπει μόνο τα 2g, ανεξάρτητα από το αν χρησιμοποιείται το 1 από τα 2 slots ή και τα 2.

(Διατηρώ μια ελάχιστη επιφύλαξη για το ενδεχόμενο να απαιτούνται όμοια dimmάκια για να δεί πάνω από 2g...)

Printscreen με το 1 dimm των 2GB...

Picture 2.jpg
 

Μηνύματα
2.423
Reaction score
13
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Μέχρι 2 giga βλέπει.Παραπάνω μπορούν να πάρουν τα μοντέλα με core2 duo επεξεργαστή.
Μάλλον έχετε δίκιο...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Πήγαινε στο macupdate.com και κατέβασε το mactracker είναι free.Θα βρεις ακριβώς τις ανάγκες του macbook.Αν μας έχεις πει σωστή ημερομηνία αγοράς παίρνει 2 GB μνημη.
 

Μηνύματα
149
Reaction score
5
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

,καθώς και 6 Apple Remote.1 aluminium και 5 από τα παλιότερα μοντέλα,τα άσπρα!
Ε, αν μετράνε και αυτά έχω και εγώ 2 (1-1)


Sent from my iPad using Tapatalk
 



Μηνύματα
2.423
Reaction score
13
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Εκανες κάποια αλλαγή τελικά?Πως πήγε?
Ακόμη τίποτε Λεωνίδα. Αν κάνω κάτι, θα το επιχειρήσω το ερχόμενο τριημεράκι...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Αν χρειαστείς κάτι,κάποια βοήθεια,κάτι δεν πάει καλά κλπ,μη διστάσεις εδώ ειμαστε και με pm ακόμη!:wink:
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Οι υπόλοιποι mac users του φόρουμ και ξέρω ότι είναι αρκετοί,γιατί σιωπούν?Ντρέπονται να μας πουν τι apple hardware έχουν?:smile:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Re: Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Ντρέπονται να μας πουν τι apple hardware έχουν?:smile:
Όχι!

Έχω δύο καλώδια φόρτισης, έναν φορτιστή και ένα ζευγάρι ακουστικά. :biggrin:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Όχι!

Έχω δύο καλώδια φόρτισης, έναν φορτιστή και ένα ζευγάρι ακουστικά. :biggrin:
Τα καλώδια φόρτισης,ο φορτιστής σε τι χρησιμεύουν?Φορτίζουν κάτι?:biggrin:
Τα ακουστικά φαντάζομαι λειτουργούν και με μηχανήματα άλλων,ή όχι?:eek:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Είναι απ' τα παλιά μας αηφόνια.
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ας πω και εγώ για τα προικιά μου τα μηλαράκια:
Έχουμε και λέμε λοιπόν (Δε θέλω γιούχα):
G4 Cube, PowerMac G4 στα 450, MacbookAir 13 (ένα δικό μου και ένα της γυναίκας), MacMini, Apple TV 2nd gen, Apple TV 1st gen, Airport extreme, iPhone, iPad 1, iPad 3 και το αηφόνι :smile:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Απάντηση: Τι Apple hardware έχουμε σπίτι?

Ωραίος!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top