Το Σύστημα του ΜΗ την σήμερον ημέρα και έπεται συνέχεια...?




gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Ερώτηση προς τον Βασίλη Μ.: Θυμάμαι όταν είχα έρθει για ακρόαση ότι το sweet spot δεν ήταν εκεί που καθόμουν, αλλά εκεί που καθόσουν εσύ (πίσω μου). Ποιος είναι ο λόγος για αυτή την ιδιαιτερότητα;
ξεκινα με αυτό
https://el.m.wikipedia.org/wiki/Χώρος_(αποσαφήνιση)
και αν δεν καλυφθεις τότε
απευθυνσου στον ...
...Bhutia
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Συγνώμη... αλλά πρέπει να πληρώσεις για αυτές τις πληροφορίες...:rolleyes: :laugh: :laugh: :laugh:
Με 200€ θα σου πω εγώ Γιώργη ή ο Κεφάλας...:D
Με κάτι τέτοιο

και συνοδεία ζύθου είστε ΟΚ ή τα θέλετε σε μετρητά;:D:D:D
 







Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- Σάββατο βράδυ , μαζί με κάποιους συμφορουμήτες βρεθήκαμε στο στον χώρο ακρόασης και θέασης του Βασίλη . . .

. . . ο οποίος είναι ακουστικά μελετημένος , καθαρός , απόλυτα ταχτοποιημένος , πανέμορφος αλλά και τόσο προσωπικός που σε κάνει να προσέχεις ποιόν θα καλέσεις

- 1. ο ήχος : αναλυτικός - καθαρός - αχρωμάτιστος - αυστηρός ( προμοτάρει τις καλές εγγραφές αλλά δεν τιμωρεί τις κακές , απλά τις ξεγυμνώνει ) . . . διότι δεν είναι ψυχρός ή κλινικός

. . . απίθανη πολυδιάστατη μεσαία απόλυτα εναρμονισμένη με τα άκρα του φάσματος , υποκειμενικά μου έλειψε το μπάσο ( όχι όμως το χαμηλό , ) γενικά είναι υπερελεγχόμενο και θέλει κάποια εξοικείωση , και κάποια έκταση ψηλά . . . το δεύτερο ταχτοποιείται μόλις μπεί στην ακουστική αλυσίδα το πικάπ , το οποίο πλησιάζει την σύγχρονη ψηφιακή τελειότητα , δεν υπάρχει θόρυβος επιφανείας , έχει άριστο τέμπο , δυναμικά και έκταση , υπεραναλυτικό θα έλεγα

. . . ούτε όμως το ψηφιακό πάει πίσω , αφού κάναμε Α/Β test σε αρχεία υψηλής και μέτριας ανάλυσης ( στα ίδια τραγούδια ) , με τα χαμηλής να ακούγονται ποιό ζουμερά και μαζεμένα στο κέντρο της εικόνας , ενώ τα υψηλής ποιό εκτεταμένα ψηλά , ποιό απαλά , αλλά και ποιό σωματώδη

- η εικόνα του ήχου : ακλόνητη καί εκτός των ηχείων ( όπου το επέτρεπε η σχετική μίξη ) και στις τρείς διαστάσεις

- 2. η εικόνα του προβολέα και το home cinema section γενικότερα ; . . . όταν το θυμήθηκα είχαν ήδη περάσει 5-6 ώρες χωρίς να το καταλάβουμε χαμένοι στις μουσικές , οπότε το αφήσαμε για άλλη φορά . Ένα μόνο θα σας πώ : κλείσαμε φώτα και πόρτα και περιμέναμε να συνηθήσουν τα μάτια μας στό σκοτάδι και να διακρίνουμε καμιά σκιά . . . τίποτα all black εκτός από τα led των συσκευών

- η φιλοξενία άψογη και ζεστή . . . μας προσέφεραν φαγητό και ποτό ενώ είχαμε έρθει από ταβέρνα . . . ευχαριστούμε τον Bill και την σύζυγό του και όποτε και εάν θελήσουν θα επανέρθουμε :)










ΥΓ : . . . θα καθίσω τώρα να διαβάσω κάποιες προηγούμενες παρατηρήσεις σας να δω εάν συμπίπτουν οι απόψεις μας
 



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Ελα ρε....
Ειδα ποσταρισμα σε αυτό το νημα και λεω "αλλαζει ηχεια ο Μη"!
Μεχρι να κανω κλικ περασαν μπροστα στα ματια μου όλα τα ηχεια της αγορας!
:D:lol::lol:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.540
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top