Το Σύστημα του ΜΗ την σήμερον ημέρα και έπεται συνέχεια...?

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Για τα μηχανήματα δεν έχω να πω κάτι .Μια χαρά είναι .Αποδίδουν την μουσική .
Η μοναδική μου ένσταση (γούστο πείτε το) είναι οτι θα ήθελα τον χώρο λιγάκι πιό ζωντανό .
Δεν ξέρω πως περιγράφεται αυτό με τεχνικούς όρους αλλά παραείναι "ήσυχος" για τα γούστα μου .
Μακάρι να είχαμε όλοι μας την δυνατότητα κάποιου χώρου για "παιχνίδια"
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Η μοναδική μου ένσταση (γούστο πείτε το) είναι οτι θα ήθελα τον χώρο λιγάκι πιό ζωντανό .
Δεν ξέρω πως περιγράφεται αυτό με τεχνικούς όρους αλλά παραείναι "ήσυχος" για τα γούστα μου .
Χμμμ..
 


Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Άψογο!!
Να άκουγα για μια φορά το Moscow Nights από το μπλε "δισκάκι" στη 1η φωτο κάτω αριστερά.
Δε με χαλάει σε ποιο πικάπ θα παίξει...:)
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Φαντάζομαι ότι πλέον ο Μπιλ έχει καταλήξει σε αυτό που του αρέσει και που γουστάρει!
Είναι απόλαυση να φτιάχνεις το σύστημά σου και να το χαίρεσαι!

Οι γνώμες διαφέρουν και όσο υπάρχουν "απόψεις", "αυτιά" και "γούστα", άλλα τόσα θα είναι και τα συμπεράσματα.
Το βέβαιο είναι ότι ο Μπιλάκος είναι πλέον ευτυχής, με τον αποκλειστικό του υπέροχο χώρο!

Έτσι λοιπόν αναλυτικά είναι σήμερα στημένο :

Platter Direct-Drive JVC TT-101 (Custom Plinth)
Tonearm 1. Techincs EPA-100
Tonearm 2. JVC / Victor UA-7045
Turntable 2nd Direct-Drive JVC QL-7A
Cartridge 1. Technics EPC-100 MK4
Cartridge 2. Technics EPC-205 MK4
Cartridge 3. Technics EPC-205 MK3
Cartridge 4. Technics EPC- P22 + SH-90S
Cartridge 5....
Βρε θηρείο!
Είδα ότι ενεργοποίησες πρώτη πρώτη την Technics EPC-100 MK4!!!!!
Τη βελόνιασες???:o

Έρχομαι με ...ποδήλατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(για αναλογικό άκουσμα, επιβάλλεται και ...analog running!):drinks:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Άψογο!!
Να άκουγα για μια φορά το Moscow Nights από το μπλε "δισκάκι" στη 1η φωτο κάτω αριστερά.
Δε με χαλάει σε ποιο πικάπ θα παίξει...:)
Απλά στείλε ένα πμ... και οι Μοσκοβίτικες νύχτες θα ζωντανέψουν....:rolleyes: :laugh:

Έχω και Hüsker Dü σε βινύλια....:welcome:
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Και μια επισήμανση... ότι εγώ (ηθελημένα) δεν κατέληξα στο προσωπικό γούστο... αλλά σε αυτό (με φροντίδα χώρου κλπ.) που μετράει σωστά....:prankster: και την έχω "ψωνίσει" με το αποτέλεσμα....:imtheking: :rofl:
 
Last edited:

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Το συστημα του Βασιλακη, τι να πρωτοθυμηθω, λουμπαγκο, χανγκοβερ, μπουκαλια, αγχος, τρελλα, διαβασμα, τηλεφωνα, χαος.
Στηθηκε ομως ενα συστημα υπεραναλυτικο που καποιους τους ξενιζει, καποιοι εντυπωσιαζονται, καποιοι αντιδρουν, καποιοι γουσταρουν, ο Μη γουσταρει, εχει μια συγκεκριμενη κατευθυνση και βαδιζει προς τα εκει. Με πολυ εξυπνες αγορες και με συνεχη προσπαθεια το εφτασε σε ενα επιπεδο που φτιαχνεται..
Το αναλογικο του ειναι σε πολυ ψηλο επιπεδο, το ψηφιακο του εχει ακομα μερικα χιλιαρικα ευρω για να το φτασει.
Το πιο σπουδαιο στα συστηματα της περιοδου 2013-2014, ειναι η παρεα που στηθηκε γυρω απο αυτα.
Τα λοιπα ανηκουν στο πεδιο της κολοκυθοπιττας............ Τελος
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Και μια επισήμανση... ότι εγώ (ηθελημένα) δεν κατέληξα στο προσωπικό γούστο... αλλά σε αυτό (με φροντίδα χώρου κλπ.) που μετράει σωστά....:prankster: και την έχω "ψωνίσει" με το αποτέλεσμα....:imtheking: :rofl:
Την εχεις μετρησει πεσμενη η σηκωμενη την αρτι?
 

Μηνύματα
9.274
Reaction score
12.779
Πανεμορφος χωρος και ψαγμενα μηχανηματα...να εισαι παντα γερος και να χαιρεσαι δασκαλε...καλα μουσικα ταξιδια σου ευχομαι...
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Την εχεις μετρησει πεσμενη η σηκωμενη την αρτι?
Άμα σηκωθεί*.... θα μπορέσεις να την αντέξεις...:prankster: :gotcha:





* η μέτρηση εννοώ πονηρούληδες...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
:offtopic: Σήμερα ήμουν με τον Παντελή (tyler durden) στο σπίτι του.... κουβέντα - καλή μουσική - ρακόμελο (σπεσιαλιτέ του) & μετά κόκκινο κρασί κλπ. εδέσματα.... το Αρ-Τι έπιασε φουλ....:p :laugh:
 
Last edited:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τι Χμμμ ρε Στάθη... ο φίλος μου δεν ξέρει τι θέλει....:gotcha:
Απο τη μια μου θυμησε Σκαλουμπακα με αυτο,απ'την αλλη,φαντασου να ερθει απο δω.. Δεν θα μπορει να πει τιποτα ! Ο χωροs απορροφα την κουβεντα πριν καν την πειs! Xaxaxax
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
:offtopic: Σήμερα ήμουν με τον Παντελή (tyler durden) στο σπίτι του.... κουβέντα - καλή μουσική - ρακ-όμελο (σπεσιαλιτέ του) & μετά κόκκινο κρασί κλπ. εδέσματα.... το Αρ-Τι έπιασε φουλ....:p :laugh:
Φαγατε τα ρακ βουτηγμενα στο μελι δηλ:gotcha:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.721
Reaction score
94.821
Το πιο σπουδαιο στα συστηματα της περιοδου 2013-2014, ειναι η παρεα που στηθηκε γυρω απο αυτα.
Τα λοιπα ανηκουν στο πεδιο της κολοκυθοπιττας............ Τελος

:hi:
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Nα εισαι γερος και να το χαιρεσαι το συστημα Βασιλη μου!!!!!
Πολυ ανανεωμενο το ολο θεμα!!!!
Καλες ακροασεις φιλε!!
 


zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Το πιο σπουδαιο στα συστηματα της περιοδου 2013-2014, ειναι η παρεα που στηθηκε γυρω απο αυτα.
Τα λοιπα ανηκουν στο πεδιο της κολοκυθοπιττας............ Τελος
Πως μας ενώνει και πως μας δονεί, το ηχοσύστημα του ΜΗ!!
 

Μηνύματα
4.005
Reaction score
3.850
Ωραίος χώρος για ακροάσεις, θεάσεις και καλή παρέα, ότι γουστάρει ο Βασιλάκης δηλαδή!
Με γειά τα καινούργια λοιπόν και για αυτά που θάρθουν να παληώσουν τα καινούργια.:drinks:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.224
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top