Το καφενείο των φιλόζωων





Μηνύματα
400
Reaction score
370
Τα φιλαράκια...εις μνήμην τα αγόρια μου...
[DOUBLEPOST=1532511894][/DOUBLEPOST]
Τα φιλαράκια...εις μνήμην τα αγόρια μου...
Δυστυχώς η υψηλή ανάλυση του αρχείου δεν επέτρεψε την ανάρτηση των φωτό !
 


Μηνύματα
400
Reaction score
370
Τα φιλαράκια...εις μνήμην τα αγόρια μου...
[DOUBLEPOST=1532511894][/DOUBLEPOST]
Δυστυχώς η υψηλή ανάλυση του αρχείου δεν επέτρεψε την ανάρτηση των φωτό !
Αφορούσε δύο σκυλάκια...ένα Γκόλντεν Ριτρίβερ και ένα Γιορκσάιρ που χάθηκαν και τα δύο απο τροχαία ατυχήματα.
 



Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΚΑΤΙ ΤΟΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ.....

ΜΕΤΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΣΚΥΛΑΚΟΥ....






ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ
Ιδιοκτήτης σκύλου δεν τον θέλει πίσω, γιατί κάηκαν οι πατούσες του στο Μάτι- Ζητείται νέος κηδεμόνας


Πηγή: Ιδιοκτήτης σκύλου δεν τον θέλει πίσω, γιατί κάηκαν οι πατούσες του στο Μάτι- Ζητείται νέος κηδεμόνας | iefimerida.gr



 






MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εγώ πάλι, όταν ακούω ''Φιλόζωος'', παίρνω δρόμο, ή τον πλακώνω στις κλωτσιές! πολλά χρόνια πριν, είχα ένα βελγικό Γκρένενταλ 16 χρόνια, ποτέ δεν ενόχλησα άνθρωπο, όταν τον έβγαζα, ότι έκανε τα μάζευα ο ίδιος, τώρα οι ''Φιλόζωοι'' και λέμε σχεδόν όλοι, δεν κάνουν ούτε το ένα, ούτε το άλλο! στο απο κάτω διαμέρισμα μια γυναίκα έχει έναν μεγαλόσωμο σκύλο, ο οποίος όταν λείπουν αυτή ή ο γιος της, ο φουκαράς ο σκύλος κλαίει ουρλιάζοντας, πράγμα πολύ ενοχλητικό! με την παρατήρηση (σαν Διαχειριστής) ότι ενοχλεί, μου είπε ''τι να κάνω? δεν μπορώ να κάνω τίποτα, μα δεν είσαι φιλόζωος?'' Αυτά για τους ''Φιλόζωους'' οι οποίοι επαναλαμβάνω, είναι έτσι στο 99%!
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
Κάποιος φίλος που είναι γιατρός και κατάγεται από ένα χωριό της Φλώρινας, ήρθε πριν μερικές μέρες να του δώσω μια λαμαρίνα για να φράξει το τζάκι στο σπίτι του στο χωριό.
Πήγαν για να κάνουν εκεί τις διακοπές τους και είδαν ότι μπήκαν από το τζάκι μέσα στο σπίτι ποντίκια και έκαναν πολλές και μεγάλες ζημιές.
Έφαγαν τα πάντα. Έπιπλα, καλώδια, χαλιά, ξέρετε πως είναι τα ποντίκια.
Το ίδιο έγινε και σε πάρα πολλά σπίτια του χωριού.
Είπε ότι θα βάλει παγίδες για να τα πιάσει.
Του είπα ότι δεν γίνεται τίποτα έτσι, αυτά σίγουρα έγιναν περισσότερα από όσα μπορείς να πιάσεις με μια - δυό παγίδες.
Του πρότεινα να πάρει μια γάτα από τις αδέσποτες του δρόμου, να την ταΐσει, να την χαϊδέψει και να την κάνει οικόσιτη και να την αφήσει να κυκλοφορεί μέσα στο σπίτι ώστε να αφήσει την μυρωδιά της.
Μόνο έτσι φεύγουν τα ποντίκια, δεν θέλουν να γεννήσουν εκεί που μυρίζονται ότι υπάρχει γάτα.
Συμφώνησε, πήρε την λαμαρίνα κι έφυγε.
Εχθές με πήρε τηλ. και μου είπε ότι δεν υπάρχει ούτε μία γάτα στο χωριό.
Τις σκότωσαν όλες οι κυνηγοί, διότι ενοχλούνταν τα σκυλιά τους!!
Άλλες με πυροβολισμό και άλλες με φόλα.
Τους μάζεψε και τους μίλησε ο φίλος που σαν γιατρός μετράει ο λόγος του και τους εξήγησε τι γίνεται και ότι κινδυνεύουν.
Τώρα που κατάλαβαν τι έγινε και κοντεύουν να τους φάνε τα ποντίκια, άρχισαν να ψάχνουν για γάτες και γατάκια να τα αμολήσουν στο χωριό να μην πιάσουν πανούκλα.
Διότι οι γάτες από την φύση τους είναι κυνηγοί ποντικιών.


Με την ευκαιρία να σας δείξω το μικρό γατάκι της δικιάς μου γάτας που μεγάλωσε και έγινε 4 μηνών και ενώ έρχεται και το ταΐζω κανονικά και είναι χορτάτο, σχεδόν κάθε μέρα μου κουβαλάει ένα ποντίκι και το αφήνει εκεί δίπλα να το δω.
Δεν τα τρώει, αλλά θέλει να τα πιάνει.


Εδώ είναι πολύ μικρό.
cat.jpg



Κι εδώ όπως είναι σήμερα. Η φωτό είναι 4 ημερών.
cat2.jpg
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΣΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΔΩΡΟ ΜΙΧΑΛΗ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ......

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΞΟΧΙΚΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ.

ΠΗΓΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΕΛΟΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΓΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΕ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΠΟΝΤΙΚΙΑ......
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top