Το καφενείο των φιλόζωων




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.280
Reaction score
93.717
4 Οκτωβρίου: Παγκόσμια ημέρα των ζώων. Αρχίστε πρωί πρωί τα ευχετήρια τηλεφωνήματα, να προλάβετε.
 




Μηνύματα
440
Reaction score
560
ετοιμο το σπιτακι του γατου, απο ταβλες κρεβατιου, το ενφια δεν ξερω αν θα μας πιασει... :dance2:

επισης δεν ξερω αν χωρα μεσα απο το πορτακι, επρεπε ν' αφησω ολη την μπροστινη μερια ανοιχτη... :rofl:

τα δωθει και pdf με τις προδιαγραφες σε οποιον το ζητησει...
 

Attachments

  • 170,2 KB Προβολές: 1
  • 185,6 KB Προβολές: 1
  • 177,4 KB Προβολές: 1
  • 193,5 KB Προβολές: 1

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
Το άλογο έπεσε στη θάλασσα και κολυμπούσε για 15 μέρες. Κατάφερε να βγεί σε απομονωμένη παραλία. ...




Η «Χάιδω», όπως λέγεται το μαύρο άλογο, είχε χαθεί πριν από 23 μέρες. Ο ιδιοκτήτης είχε δημοσιεύσει μέχρι και αγγελία για το βρει. Τελικά εντοπίστηκε το απόγευμα της Κυριακής από έναν ψαρά που περνούσε με το καΐκι του κοντά στο Κατάκολο. Το άλογο είχε καταφύγει σε μια απομονωμένη παραλία που δεν ήταν προσβάσιμη με τα πόδια ή με αυτοκίνητο....

: http://www.mixanitouxronou.gr/h-api...aralia-deite-tin-epicheirisi-diasosis-vinteo/


Διάσωση άλογου που παγιδεύτηκε σε απόκρημνη ακτή στο Κατάκολο Ηλείας 15-10-2018

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- περιμένουμε τον κούκι που μάζεψε ο γιος μου και έκανε εμβόλια και θα τον πλύνω μόλις έρθει και θα τον φιλοξενήσουμε εδώ και βλέπουμε, θα ενημερώσω

- είναι Έλληνας ποιμενικός , μέχρι τώρα ήταν στην βιοτεχνία αλουμινίου του πεθερου μου
 


Μηνύματα
29.236
Reaction score
23.274
- περιμένουμε τον κούκι που μάζεψε ο γιος μου και έκανε εμβόλια και θα τον πλύνω μόλις έρθει και θα τον φιλοξενήσουμε εδώ και βλέπουμε, θα ενημερώσω

- είναι Έλληνας ποιμενικός , μέχρι τώρα ήταν στην βιοτεχνία αλουμινίου του πεθερου μου
ΤΑ ΤΣΟΠΑΝΟΣΚΥΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΗΓΕΤΗ "ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ" ΟΠΟΤΕ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΩΣ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- καλημέρα , αυτόν τον ρόλο ξεκίνησα και τα πάμε καλά , τον αποδέχθηκε και ο Elvis ο γάτος μας , είναι μια νέα χαρά στην οικογένεια
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.779
Κάθε πρωί με περιμένουν να βγω και να τα ταΐσω.
cats.jpg

cats2.jpg


Τους αρέσει η μυζήθρα.
cats3.jpg


Μετά σκάει μύτη και ο Μπούμπης (έτσι τον ονόμασα)
dog.jpg


Και ξαφνικά σκάει μύτη κι ένας γυφτοκάγκουρας με ένα χρέπι citroenάκι, αλλά με δυνατό μπάσο που τραβάει τα βλέμματα.
do.jpg

Πάντως ο Μπούμπης δεν τα κυνηγάει τα γατιά.
Όλα είναι αδέσποτα στην ίδια γειτονιά, με κοινό στόχο την επιβίωση.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.779
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ.....;)
Νομίζω ότι είναι αρκετά έξυπνος για σκυλί.
Μια φορά που τον είδα να περιφέρεται εκεί στα σκουπίδια, Ιούνιο μήνα με τις ζέστες και τον πότισα (είχα λεκανάκι με νερό απ΄έξω για τα αδέσποτα) τον τάϊσα, τον χάϊδεψα και από τότε είναι εκεί απ΄έξω και με περιμένει κουνώντας την ουρά του.
Έχει και γκόμενα αλλά δεν την φέρνει πάντα μαζί του, είναι λίγο σουρλουλού η άτιμη.
Αλλά αν έρθει κι εκείνη και την χαϊδέψω, έρχεται ο ζηλιάρης και μπαίνει μπροστά για να χαϊδέψω αυτόν και όχι την σουρλουλού.

Πρέπει να τραβήξω κάποιο πρωί ένα βίντεο μόλις βγαίνω από την πόρτα του σπιτιού όπου κουνώντας την αλυσίδα με τα κλειδιά μου, ακούνε το κουδούνισμα που κάνουν κι αρχίζουν και βγαίνουν από γύρω σκυλιά και γάτες και μ΄ακολουθούν.
Οι γάτες είναι πάντα παρούσες, τα σκυλιά όχι πάντα.
 

Μηνύματα
29.236
Reaction score
23.274
Νομίζω ότι είναι αρκετά έξυπνος για σκυλί.
Μια φορά που τον είδα να περιφέρεται εκεί στα σκουπίδια, Ιούνιο μήνα με τις ζέστες και τον πότισα (είχα λεκανάκι με νερό απ΄έξω για τα αδέσποτα) τον τάϊσα, τον χάϊδεψα και από τότε είναι εκεί απ΄έξω και με περιμένει κουνώντας την ουρά του.
Έχει και γκόμενα αλλά δεν την φέρνει πάντα μαζί του, είναι λίγο σουρλουλού η άτιμη.
Αλλά αν έρθει κι εκείνη και την χαϊδέψω, έρχεται ο ζηλιάρης και μπαίνει μπροστά για να χαϊδέψω αυτόν και όχι την σουρλουλού.

Πρέπει να τραβήξω κάποιο πρωί ένα βίντεο μόλις βγαίνω από την πόρτα του σπιτιού όπου κουνώντας την αλυσίδα με τα κλειδιά μου, ακούνε το κουδούνισμα που κάνουν κι αρχίζουν και βγαίνουν από γύρω σκυλιά και γάτες και μ΄ακολουθούν.
Οι γάτες είναι πάντα παρούσες, τα σκυλιά όχι πάντα.

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 99 ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΛΙΣ ΚΟΥΔΟΥΝΑΓΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΤΗΣ

ΚΟΝΣΕΡΒΑΣ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΠΕΤΑΓΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ ΚΑΜΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΓΑΤΕΡΑ....

ΤΟ ΔΕ ΒΡΑΔΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΚΑΤΖΟΧΟΙΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΙΑ ΑΛΕΠΟΥ

ΜΕ ΤΟ ΑΛΕΠΟΥΔΕΛΙ ΤΗΣ.....
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.779
Αυτόν τον φωνάζω "μοναχό" διότι έρχεται πάντα μόνος του να φάει.
Δεν πλησιάζει αν υπάρχουν άλλες γάτες και έρχεται αφού φύγουν αυτές και μείνει μόνος.
Πάντα κρατάω και μια μερίδα γι΄αυτόν χωριστά , διότι ξέρω τι μοναχοφάης είναι.
Πρέπει να είναι κομμουνιστής και δεν κάνει χωριό με τις άλλες γάτες.

gat.jpg
 

Μηνύματα
29.236
Reaction score
23.274
Αυτόν τον φωνάζω "μοναχό" διότι έρχεται πάντα μόνος του να φάει.
Δεν πλησιάζει αν υπάρχουν άλλες γάτες και έρχεται αφού φύγουν αυτές και μείνει μόνος.
Πάντα κρατάω και μια μερίδα γι΄αυτόν χωριστά , διότι ξέρω τι μοναχοφάης είναι.
Πρέπει να είναι κομμουνιστής και δεν κάνει χωριό με τις άλλες γάτες.

View attachment 108698


:D:D:D

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΘΕΙ ΑΚΟΜΑ....
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.604
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top