Το καφενείο των φιλόζωων

Reaction score
2.155
Υποθετω (μαλλον ειμαι βεβαιος) οτι οσα εχουν λουρακι ειναι ΚΑΙ στειρωμενα. Θα ρωτησω την φιλοζωη που τα φροντιζει εδω

Reaction score
12.017

spylab

Wile E. Coyote Συντονιστής Θρησκευτικών
Reaction score
14.656
Με απλα λόγια, μια απο τις βασικες αρχες της φιλοζωιας για την αντιμετωπιση των αδεσποτων ειναι πως δεν ταιζουμε ΠΟΤΕ αδεσποτα χωρις να τα στειρωνουμε. Οποιος ταιζει χωρις να στειρωνει δεν ειναι φιλοζωος, αναπαραγει το προβλημα, προκαλει εκτοξευση της γεννησης κουταβιων γατιων τα οποια στη συνεχεια πεθαινουν με αθλιο τροπο.
Το ταισμα ενος πεινασμενου ζωου ειναι μια πραξη αγαπης, το ταισμα αδεσποτων που δεν στειρωνουμε ειναι μια καταδικη σε ασχημο θανατο πολλων ζωων.
Super like :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

spylab

Reaction score
14.656
Πριν μερικα χρονια μεσω μιας φιλοζωικης, ειχα χρηματοδοτησει την στειρωση αδεσποτων γατιων της γειτονιας με 25 ευρω το γατι που βεβαια πηγαν χαμενα γιατι φτανουν δυο αστειρωτα καλοταισμενα για να κανουν 100 γατια σε ενα χρονο .

Reaction score
12.017
ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ?

ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΔΕΝ ΘΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ?

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟΣΚΕΛΕΤΩΜΕΝΟ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΨΥΧΗ........

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Reaction score
14.246
Πριν μερικα χρονια μεσω μιας φιλοζωικης, ειχα χρηματοδοτησει την στειρωση αδεσποτων γατιων της γειτονιας με 25 ευρω το γατι που βεβαια πηγαν χαμενα γιατι φτανουν δυο αστειρωτα καλοταισμενα για να κανουν 100 γατια σε ενα χρονο .
Γνωρίζεις αν για τα σκυλιά είναι το ίδιο;

spylab

Reaction score
14.656
Ξερω οτι για τα αδεσποτα οι φιλοζωικες πετυχαινουν με συνεργαζομενους κτηνιατρους πολυ καλες τιμες.
Post automatically merged:

ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ?
Αυτα που αναλαμβανεις να ταισεις φροντιζεις να τα στειρωσεις και να τα εμβολιασεις με την βοηθεια της φιλοζωικης της περιοχης σου.

Last edited:

Reaction score
101
Καλημέρα παιδιά έχω την εντύπωση ότι ο δήμος παίρνει χρηματοδότηση για αυτό το πράγμα τώρα το πόσο λειτουργεί είναι ανάλογα τον δήμο.

Reaction score
12.017
Ξερω οτι για τα αδεσποτα οι φιλοζωικες πετυχαινουν με συνεργαζομενους κτηνιατρους πολυ καλες τιμες.

Αυτα που αναλαμβανεις να ταισεις φροντιζεις να τα στειρωσεις και να τα εμβολιασεις με την βοηθεια της φιλοζωικης της περιοχης σου.
ΑΔΥΝΑΤΟΝ!

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΜΥΝΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ......

- χθες έπαιξα με τον γάτο μου, αυτός όμως όχι

View attachment 138715
ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ.... :D

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΑΥΤΟΝ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ Ο ΑΛΗΤΑΜΠΟΥΡΑΣ....

spylab

Reaction score
14.656
ΑΔΥΝΑΤΟΝ!
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΜΥΝΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ......
Οι φιλοζωικες χρησιμοποιουν παγιδες για γατια .

Mr Spock

demokratischer - sektor
Reaction score
21.312
Over the last 100 years, thousands of birds have flown to their death over a small strip of land in Jatinga, India. In a town of only 2,500 people, this bizarre Bermuda Triangle of fowl death remains largely unexplained, despite studies by India’s most prestigious ornithologists.

????????????????????????

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
150.923
Members
34.314
Νεότερο μέλος
basster