Το καφενείο των φιλόζωων

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Υποθετω (μαλλον ειμαι βεβαιος) οτι οσα εχουν λουρακι ειναι ΚΑΙ στειρωμενα. Θα ρωτησω την φιλοζωη που τα φροντιζει εδω
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Με απλα λόγια, μια απο τις βασικες αρχες της φιλοζωιας για την αντιμετωπιση των αδεσποτων ειναι πως δεν ταιζουμε ΠΟΤΕ αδεσποτα χωρις να τα στειρωνουμε. Οποιος ταιζει χωρις να στειρωνει δεν ειναι φιλοζωος, αναπαραγει το προβλημα, προκαλει εκτοξευση της γεννησης κουταβιων γατιων τα οποια στη συνεχεια πεθαινουν με αθλιο τροπο.
Το ταισμα ενος πεινασμενου ζωου ειναι μια πραξη αγαπης, το ταισμα αδεσποτων που δεν στειρωνουμε ειναι μια καταδικη σε ασχημο θανατο πολλων ζωων.
Super like :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Πριν μερικα χρονια μεσω μιας φιλοζωικης, ειχα χρηματοδοτησει την στειρωση αδεσποτων γατιων της γειτονιας με 25 ευρω το γατι που βεβαια πηγαν χαμενα γιατι φτανουν δυο αστειρωτα καλοταισμενα για να κανουν 100 γατια σε ενα χρονο .
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ?

ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΔΕΝ ΘΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ?

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟΣΚΕΛΕΤΩΜΕΝΟ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΨΥΧΗ........
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.659
Πριν μερικα χρονια μεσω μιας φιλοζωικης, ειχα χρηματοδοτησει την στειρωση αδεσποτων γατιων της γειτονιας με 25 ευρω το γατι που βεβαια πηγαν χαμενα γιατι φτανουν δυο αστειρωτα καλοταισμενα για να κανουν 100 γατια σε ενα χρονο .
Γνωρίζεις αν για τα σκυλιά είναι το ίδιο;
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Ξερω οτι για τα αδεσποτα οι φιλοζωικες πετυχαινουν με συνεργαζομενους κτηνιατρους πολυ καλες τιμες.
Post automatically merged:

ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ?
Αυτα που αναλαμβανεις να ταισεις φροντιζεις να τα στειρωσεις και να τα εμβολιασεις με την βοηθεια της φιλοζωικης της περιοχης σου.
 
Last edited:

Μηνύματα
191
Reaction score
339
Καλημέρα παιδιά έχω την εντύπωση ότι ο δήμος παίρνει χρηματοδότηση για αυτό το πράγμα τώρα το πόσο λειτουργεί είναι ανάλογα τον δήμο.
 


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Ξερω οτι για τα αδεσποτα οι φιλοζωικες πετυχαινουν με συνεργαζομενους κτηνιατρους πολυ καλες τιμες.
Post automatically merged:


Αυτα που αναλαμβανεις να ταισεις φροντιζεις να τα στειρωσεις και να τα εμβολιασεις με την βοηθεια της φιλοζωικης της περιοχης σου.
ΑΔΥΝΑΤΟΝ!

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΜΥΝΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ......
Post automatically merged:

- χθες έπαιξα με τον γάτο μου, αυτός όμως όχι

View attachment 138715
ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ.... :D

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΑΥΤΟΝ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ?
Post automatically merged:

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ Ο ΑΛΗΤΑΜΠΟΥΡΑΣ....
 







Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Over the last 100 years, thousands of birds have flown to their death over a small strip of land in Jatinga, India. In a town of only 2,500 people, this bizarre Bermuda Triangle of fowl death remains largely unexplained, despite studies by India’s most prestigious ornithologists.



????????????????????????
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top