Το καφενείο των φιλόζωων








Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.392
Reaction score
30.584
250 χιλιάρικα.. Όπως πάνε θα φτάσουν τα πρόστιμα που ρίχνουν οι αυτοχθονε ελληνε ιθαγενει
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.779
Αρχίσαμε να γινόμαστε πολύ μ@λάκες μου φαίνεται και το παρακάνουμε με τους νόμους για τα ζώα.
Εδώ ο άλλος σκοτώνει άνθρωπο και δεν τρέχει τίποτα, είναι πλημμέλημα, αφήνεται ελεύθερος και ούτε πρόστιμο, ούτε τίποτα και κυκλοφορεί σαν κύριος.
Και για το γατί ή το σκυλί ξεσηκώνεται ο ντουνιάς, λες και έχουν την υπέρτατη αξία και ο άνθρωπος έρχεται σε δεύτερη μοίρα.

Δεν μπορώ να ξεχάσω τον ρωσσοπόντιο αλήτη που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα, έτρεχε και θέρισε δύο παιδιά 20 και 22 χρονών, που βγήκαν βόλτα με το σκυλί τους.
Δεν του επιβλήθηκε ούτε καν πρόστιμο, δικάστηκε με μια ποινή χάδι με αναστολή και έφυγε κύριος.
Γ@μώ την δικαιοσύνη σας.
 

Μηνύματα
1.014
Reaction score
1.185
Μηπως το υψος του προστιμου ειναι απλα φοβιτρο? Ξερετε κανεναν που να το εχει πληρωσει ή να του εχει χρεωθει αμετακλητως ως υποχρεωση στην ΑΑΔΕ?
 

jag

Μηνύματα
9.253
Reaction score
27.552

Μηνύματα
3.097
Reaction score
10.241
Τράβηξα ένα βιντεάκι με μια πυγολαμπίδα και δεν μπορώ να το ανεβάσω
Πως γίνεται ;
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544

- εδώ και καιρό αντικατέστησα τις πρωινές ειδήσεις της tv ( είμαι τοξινωμένος με δαύτες γμτ ) με το ως άνω , και πραγματικά ξεκινάω καλύτερα την ημέρα μου
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Ο ελληνικός ποιμενικός κανονικά δε θα έπρεπε να πιάνει τίποτα. Σιγά μη τους χτενιζαν οι τσοπάνηδες.
Είχε τόσα μπάζα, τριφυλόσπορους και άλλα αγκάθια, που ήταν γεμάτη πληγές η καημένη. Την μπάνιαραν και θα μοσχοβολάει, για 2-3 μέρες...

20220624_193135.jpg


Απο σκύλαρος έγινε σκυλάκι. :biggrin:

20220624_192023.jpg
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
2-3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ..... :party:


ΤΗΝ ΞΑΛΑΦΡΩΣΕΣ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ!
Έτσι ήταν, αριστερά. Η άλλη η ασπρόμαυρη πουτ@να δεξιά, ενώ καθόταν για χάδια στον γιατρό, μόλις είδε κολάρο τινάχτηκε και μετά απο πολλές προσπάθειες εξαφανίστηκε οπότε έχουμε άλλη μέρα την επιχείρηση.

20220602_190115.jpg
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Τα σκυλιά γενικώς την ακούν με το κούρεμα. Παθαίνουν πολιτισμικό σοκ.
Ακόμα και αν το έχουν υποστεί ξανά στο παρελθόν , δεν τους αρέσει καθόλου.
Αισθάνονται γυμνά και ανυπεράσπιστα. Τρόπον τινά.
Βέλγος Μαύρος γκρένενταλ αν θυμάμαι καλά φίλου , μετά από κούρεμα λόγω δερματικών , δεν έβγαινε από το σπίτι του παρά μόνο για κατούρημα και χέσιμο , το βράδυ μόνο.
Φαϊ το βράδυ μόνο , μπροστά στο σπιτάκι του. Ούτε καν γάβγιζε να φανταστείς.
Στο τρίμηνο που πήρε χαμπάρι ότι είχε βγάλει μαλλί , έβγαινε έξω και γάβγιζε και @μούσε ότι υπήρχε και ότι κυκλοφορούσε.
Δικό μου καυκάσου από την πρώτη γέννα , στα τρία του χρόνια , με δερματικό , το κουρέψαμε μόνο από κάτω κοιλιά .
Το ίδιο , δεν έβγαινε έξω , ντροπιάρης. Στον μήνα επάνω , συνήλθε.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.601
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top