Το καφενείο των φιλόζωων

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.108
Reaction score
30.055
Ουφ! Τα κατάφερε τελικά η γατούλα; Επιβίωσε από την απάνθρωπη συμπεριφορά του κτήνους;
Αλήθεια, μια πουταναφεραμε, ποια ακριβώς βλάβη υπέστη και "είναι πλέον καλά", γνωρίζει μήπως κανείς, καμία, κανέν@;
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Αλήθεια, μια πουταναφεραμε, ποια ακριβώς βλάβη υπέστη και "είναι πλέον καλά", γνωρίζει μήπως κανείς, καμία, κανέν@;
Είχε κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις σε όλο το σώμα της, αυξημένη χοληστερίνη, ζάχαρο και ψυχολογικά προβλήματα.
Τώρα όμως αυτά πέρασαν πλέον!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.445
20220707_110808.jpg


20220707_110811.jpg


20220707_110812.jpg


Κοιτάζω περνώντας ναπανακάνω τσία προς την πίσω βεράντα να καμαρώσω το γκαζόν και τι βλέπω; Τεράστιο φίδι!
Τρέχω έξω να το βγάλω φωτό, με φοβάται και πάει προς την πόρτα της κουζίνας. Βγάζουμε το αυτοκίνητο που είναι κάτω απο 'κεί εκεί παρκαρισμένο, εμφανίζεται μωρό ποντικάκι!

-Θα έχει φάει ποντικοφάρμακο (που είχα βάλει γιατί είδα στο μοτέρ αρχές φωλίτσας), λέω στο Ντολμαδάκι που ήρθε να δει τι μ' έπιασε (πάλι).
-Να το πιάσουμε και να το πετάξουμε μακριά για να μην το φάει ο φιδούτσος και σχολάσει.

Το πιάνει μ' ένα φτυάρι γιατί εγώ είμαι κότα, πηδάει και πηγαίνει κάτω απ' τη βεράντα όπου δεν φτάνουμε.

Φεύγω τέλος πάντων γιατί είχα δουλειές με τον ΦτΦΜΔΠ, με παίρνει εν εξάλλω σε καμιά ώρα οτι άκουσε σκουί-σκουί και μάχη με φύλλα να θροϊζουν και βγήκε έξω μα δεν είδε ούτε το ποντικάκι ούτε τον φίδο...

-Βάλε γάλα της λέω, να μείνει εδώ, να τα τρώει και να μας σώσει! Και τον χειμώνα να του βάλουμε σόμπα για να μη ναρκωθεί. :biggrin:
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ.... :party: :party: :party:



ΥΓ.ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΤΑΙ....ΑΜΑΡΤΙΑ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ.

ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΣΕ ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ

ΜΑΚΡΥΑ.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Τα ποντίκια μου κατέστρεψαν την καλωδίωση στο V Strom >:(

Κομμάτια λέμε. Συναγερμός για πέταμα. Αλλαγή με καινούργια πλεξούδα καλωδίων μόνο με αλλαγή κινητήρα. 2 μήνες έκανε να το φτιάξει ο μηχανικός. Στο τέλος πήρε άλλο VStrom φίλου του και το ξήλωσε για να βγάλει άκρη.

Ακόμα έχω θέματα.

Για το φίδι 🐍 βάλε θειάφι εξωτερικά περιμετρικά της μάντρας.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.445
Είναι λαφιάτης, το μεγαλύτερο φίδι στην Ελλάδα. 😍

Για πείτε, πώς θα κρατήσω 2-3 στον κήπο; Γάλα; Αυγά; Να αγοράσω χάμστερζ; :roflmao:

Τα ποντίκια μου κατέστρεψαν την καλωδίωση στο V Strom >:(

Κομμάτια λέμε. Συναγερμός για πέταμα. Αλλαγή με καινούργια πλεξούδα καλωδίων μόνο με αλλαγή κινητήρα. 2 μήνες έκανε να το φτιάξει ο μηχανικός. Στο τέλος πήρε άλλο VStrom φίλου του και το ξήλωσε για να βγάλει άκρη.

Ακόμα έχω θέματα.

Για το φίδι 🐍 βάλε θειάφι εξωτερικά περιμετρικά της μάντρας.
Τα είχα γράψει όταν έκανε τρύπα στα πλαστικά του Juke και έφτιαξε φωλιά στον μύλο του βαντιλατέρ, 2 φορές τα γ@μήδι. Αλλάχτηκαν όλα δις...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Τα είχα γράψει όταν έκανε τρύπα στα πλαστικά του Juke και έφτιαξε φωλιά στον μύλο του βαντιλατέρ, 2 φορές τα γ@μήδι. Αλλάχτηκαν όλα δις...
@melina άκυρο για τα Κιούρκα, παίζει να αφήσεις τους τουρίστες χωρίς μέσο μεταφοράς την καλύτερη τουριστική σαιζόν. :tongue:
 


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Κακά γελάτε, οταν θα μας μοστραρει στο δίπλα νήμα τι φάγατε σήμερα φίδι κοντοσούβλι να σας δω τι θα κανετε με τον παρανοϊκό που μπλέξαμε.
ΜΕ ΓΕΜΙΣΗ ΠΟΝΤΙΚΑΚΙΑ..... :party: :party: :party:
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Δεν έχει πρόβλημα η μπαλαντέζα φόρτισης με το νερό;

Τα είχα γράψει όταν έκανε τρύπα στα πλαστικά του Juke και έφτιαξε φωλιά στον μύλο του βαντιλατέρ, 2 φορές τα γ@μήδι. Αλλάχτηκαν όλα δις...
Αυτό το είχα πάθει κι εγώ σε δικό μου παλιότερα... Αλλαγή πλαστικά, το μισό σύστημα του καλοριφέρ και 2 βιολογικοί για να είμαστε σίγουροι...

Και 2 φορές πλεξούδα, σε διαφορετικά αυτοκίνητα.
 

Μηνύματα
3.044
Reaction score
10.101
Είναι λαφιάτης, το μεγαλύτερο φίδι στην Ελλάδα. 😍

Για πείτε, πώς θα κρατήσω 2-3 στον κήπο; Γάλα; Αυγά; Να αγοράσω χάμστερζ; :roflmao:


Τα είχα γράψει όταν έκανε τρύπα στα πλαστικά του Juke και έφτιαξε φωλιά στον μύλο του βαντιλατέρ, 2 φορές τα γ@μήδι. Αλλάχτηκαν όλα δις...
Μια βλαμενη φίλη των παιδιών μου είχε ένα φίδι σε ενυδρείο και το τάιζε αποξηραμένα-αφυδατωμένα ποντίκια που τα είχε στον καταψύκτη της. Πήγε η μάνα της προμήθειες φαγητού και φρικαρε όταν είδε τα ποντικάκια στον καταψύκτη. Υποθέτω ότι τα πουλάνε στα πετ σοπ.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top