Το καφενείο των φιλόζωων

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.389
Reaction score
93.968


ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
 

Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407


 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.093
https://www.facebook.com/StamatinaS...6JVP4ohhMTz4Kqt3K6G85Bi1Gk9Yv90W&__tn__=<,P-R
Σταματίνα Σταματάκου
1 ημ. ·


Όποιος νομίζει ότι θα αφήσουμε να κλωτσάει ανυπεράσπιστα ζώα και να βγαίνει αθώος γιατί κάποιος πρόεδρος δικαστηρίου δεν συμπαθεί τις γάτες -κατά δική του δήλωση- κάνει λάθος. Ήδη παρενέβη ο Εισαγγελέας του Αρείου Πάγου Ισίδωρος Ντογιάκος για την αθώωση του 30χρονου από το Δικαστήριο της Χαλκίδας ζητώντας την απόφαση του Δικαστηρίου προκειμένου να μελετηθεί αν υπήρξε εσφαλμένη καθώς η εφαρμογή του νόμου προστασίας των ζώων αποτελεί προτεραιότητα και της εισαγγελικής αρχής.
Εμείς με το Happy Paws-Φιλοζωικη κ Περιβαλλοντική Ένωση Β. Εύβοιας και με δικηγόρο μας την Elena Arvaniti, που ειδικεύεται σε φιλοζωικά ζητήματα, προχωράμε σε αίτηση ασκήσεως εφέσεως ενώπιον του εισαγγελέα εφετών.
Γιατί τα ζώα έχουν νόμους να τα προστατεύουν και οφείλουν, ιδίως όσοι απονέμουν δικαιοσύνη, να τους εφαρμόζουν. Και εμείς θα είμαστε εδώ για να κάνουμε όσα πρέπει μέχρι τέλους.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.114
Reaction score
30.057
.... πράξη που εάν είχε θύμα άνθρωπο θα είχαμε μια έργω εξύβριση.... και μόνο.

Η δύναμη των σοσιαλ
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Η ΚΟΥΚΙ....

ΣΥΓΧΩΡΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΟΠΑΘΕΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ...

ΜΙΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΡΔΗ ΨΥΧΟΥΛΑ 1,5 ΚΙΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΛΙΧΟΥΔΑ....

ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΛΥΦΕ ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ....

ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΡΥΟΥΛΙΑΡΑ.

ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ....

ΚΟΥΚΙ.png

ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΠΑΜΠΟΝΗΡΗ ΦΥΣΙΚΑ.

ΟΠΟΤΕ Μ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΤΟΥΡΙΟΤΑΝ ΑΠ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ.
 

Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
.... πράξη που εάν είχε θύμα άνθρωπο θα είχαμε μια έργω εξύβριση.... και μόνο.

Η δύναμη των σοσιαλ
Τα διοικητικά πρόστιμα που επιβάλλονται που καταλήγουν?
Στο δημόσιο ταμείο?
Στον δήμο?
Σε φιλοζωικές ΜΚΟ?
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.093

Έλεος
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.114
Reaction score
30.057
Χωρίς να θέλω να κάνω τον συνήγορό του, σας φαίνεται λογικό κάποιος να χτίζει γάτα σε γύψοσανίδα στο ίδιο του το κατάστημα; Όσο και να μισεί τις γάτες. Δεν θα βρωμίσει;
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.093
Το συγκεκριμένο μαγαζί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου. Ας δεχτούμε ότι το γατάκι παγιδεύτηκε μόνο του εκεί χωρίς να το πάρει ο ιδιοκτήτης ή οι μάστορες χαμπάρι. Όταν φώναζε για μέρες νηστικό και διψασμένο ο ιδιοκτήτης πού ήταν; Όταν τον έψαξε η πυροσβεστική και περίοικοι δήλωνε ότι είναι Χαλκιδική, όταν τελικά αποφασίστηκε από τους αρμόδιους διασώστες να ανοιχτεί τρύπα για να απελευθερωθεί το γατάκι διακτινιστηκε (!) από Χαλκιδική που τάχα βρισκόταν και διαμαρτυρόταν για την καταστροφή της περιουσίας του γιατί μόνο αυτό φαινόταν να τον ένοιαζε. Όλα αυτά έχουν καταγραφεί στον τοπικό τύπο.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.114
Reaction score
30.057
Κοίταξε, πρόπερσι μας είχε πει γείτονας από απέναντι ότι είχε ένα γατακι στην ταράτσα μας. Ανέβηκα όντως το είδα, με το που το πλησιάζω έφυγε, το έψαξα εδώ το έψαξα εκεί τίποτα. Ε είπα θα έφυγε. Όταν γυρίσαμε διακοπές το βρήκαμε ψόφιο σε μια αποθηκουλα επάνω που δεν βρήκαμε ούτε πώς τρύπωσε ούτε γιατί δεν μπόρεσε με τον ίδιο τροπο να βγει. Θέλω να πω, αυτά μπορεί και να συμβαινουν. Η ποινική καταδίκη είναι χοντρό και σοβαρό πράγμα και πρέπει να στηρίζεται σε βεβαιότητες. Ιδίως τώρα που οι κατηγορίες γίνονται κακουργηματικες. Εξάλλου, έχουμε δουλειά να κάνουμε με τους τύπους που φολιαζουν ή πατουν τα ζωντανά, πριν πιάσουμε τις αμφιλεγόμενες περιπτώσεις.
 





ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Οι δεκαοχτούρες δεν χ@ζουν παντού;
Για να το λύσεις πάρε και γάτα.
'Η γεράκι.
:gamer: :dance2: :acute:
 
Last edited:

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
2 ΔΕΚΑΟΧΤΟΥΡΕΣ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ.

ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΡΥΖΙ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ ΜΟΥ.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top