Το σύστημα μου (nikforever)

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.

Εύχομαι σήμερα να έχετε όλοι χρόνο να ασχοληθείτε έστω λίγο με το αγαπημένο μας χόμπι.

Επί τη ευκαιρία, είπα να ανεβάσω μια φωτο κάποιων από τα παιχνίδια μου!

Στην ξύλινη κούτα η Tsakiridis Devices Super Athina, περιμένει υπομονετικά να βρω χρόνο να τη συνδέσω.

Στο κέντρο η μεγάλη μου αγάπη και φύλακας τους!

IMG_20211219_101351.jpg
 
Last edited:


nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Σωραιος αλλά η φωτο πολύ κόκκο και γρέζι😀
Ε Κυριακή πρωί τι περιμένεις? :)
Αν θέλετε περισσότερη λεπτομέρεια, ευχαρίστως να ανεβάσω σιγά σιγά.. ;)
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλημέρα φίλε μου,
Να χαίρεσαι τον χώρο σου με όλα τα παρελκόμενα, απ' ότι βλέπω δε είσαι τύπος του πουλάω αλλά κρατάω, μπράβο είναι χάρμα να τα βλέπεις τα άτιμα 😍 ...... τα λειτουργείς ?
Πάντως βλέπω και από το αβατάρ σου ότι ήσουν κλιπσάκιας και αλλάζεις, έχουν μείνει κεντρικό και σαμπ.
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Καλημέρα φίλε μου,
Να χαίρεσαι τον χώρο σου με όλα τα παρελκόμενα, απ' ότι βλέπω δε είσαι τύπος του πουλάω αλλά κρατάω, μπράβο είναι χάρμα να τα βλέπεις τα άτιμα 😍 ...... τα λειτουργείς ?
Πάντως βλέπω και από το αβατάρ σου ότι ήσουν κλιπσάκιας και αλλάζεις, έχουν μείνει κεντρικό και σαμπ.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Κι όμως τα αλλάζω συχνά! (όποτε μπορώ τουλάχιστον). Είναι λίγα που έχω επιλέξει να κρατώ εδώ και πολύ καιρό. Μου αρέσει η Klipsch, αλλά για συγκεκριμένες χρήσεις, δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω στο χώρο μου τα ανώτερα μοντέλα της, τα έχω ακούσει όμως. Υπάρχουν στο χώρο μου και δύο RP-600M που λειτουργούν κυρίως σαν Surround back, αλλά και για μουσική καμιά φορά.
Στην πιο σημαντική ερώτηση σου, η απάντηση είναι πως ΝΑΙ, τα λειτουργώ ΟΛΑ, δεν είναι απλώς λειτουργικά αλλά και πλήρως ανανεωμένα στο έπακρο!
Υπάρχουν και κάποια ακόμα που δεν χωρούσαν στη φωτό (κυρίως ηχεία).
 


nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Να υποθέσω 2 συστήματα που παίζουν ανεξάρτητα; Ένα πολυκάναλο κι ένα stereo;
Τα μηχανήματα είναι αρκετά δόξα στον Μεγαλοδύναμο κι αλλάζω συχνά συνδυασμούς. Γενικά είμαι πειραχτήρι στα setup μου!
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Δε θα είναι μόνο 2 ..... δύο είναι μόνο οι πολυκάναλοι ενισχυτές.
Και με τόσο ηχεία.
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Δε θα είναι μόνο 2 ..... δύο είναι μόνο οι πολυκάναλοι ενισχυτές.
Και με τόσο ηχεία.
Είναι 4..Είναι κι ο προενισχυτής και συμπληρωματικός 3κάναλος της AMC, καθώς κι ένας Denon AVR-3805 που προσωρινά είναι εκτός επίπλου. Όλοι χρησιμοποιούνται κατά καιρούς, κυρίως ως τελικοί με προ τον Denon AVC-X4700H. Υπάρχουν κι άλλα ηχεία! Επίσης τα subs είναι 3!
 


nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
και αυτός ποιος είναι ο Denon avr-4308 -4810 η ο avc-hd

View attachment 233350
Είναι ο AVR-4308. Φυσικά λειτουργεί πλέον μόνο ως τελικός, συμπλήρωμα του Home Cinema αλλά και stereo. Πολύ δυνατό και ποιοτικό μηχάνημα κι ένα από τα keepers!
IMG_20211219_111706.jpg
 



Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Όμορφα..... μπορείς να περάσεις άπειρες ώρες με όλα αυτά. Ο σκύλος πως τα αντιμετωπίζει? Τα πειράζει καθόλου? Παιδιά, σύζυγος υπάρχουν στο σπίτι?( η ερώτηση είναι αυτονόητη).
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Είχα τον 3808 αλλά δε μου άρεσε, πιο πολύ σε ακούσματα στέρεο.
Ο 4308 είναι άλλη κλάση πιστεύω. Για τη σειρά 38 έχω εμπειρία από τον 3805 που έχω, καλός αλλά όχι το ίδιο, ειδικά σε μουσική.
Όμορφα..... μπορείς να περάσεις άπειρες ώρες με όλα αυτά. Ο σκύλος πως τα αντιμετωπίζει? Τα πειράζει καθόλου? Παιδιά, σύζυγος υπάρχουν στο σπίτι?( η ερώτηση είναι αυτονόητη).
Γειά σου Τάσο. Μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο, θα τον αφιέρωνα όλο. Παιδιά δεν υπάρχουν, ο σκύλος είναι το παιδί μας κι είναι απόλυτα εκπαιδευμένος, δεν πειράζουμε τα πράγματα του μπαμπά!
Υπάρχει κι η σύντροφος μου επί 15 συναπτά έτη, ο άγγελος μου, με βαθμολογία WAF 11/10 !!!
 
Last edited:




Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Ολα πολύ ωραία και μπράβο σου.
Ναι ο 4308 ήταν πιο πάνω από τον 3808.
Μήπως να έβγαζες το κεντρικό σου λίιιγο πιο έξω στο ράφι ? 2 πόντους ας πούμε.
 

nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
Ολα πολύ ωραία και μπράβο σου.
Ναι ο 4308 ήταν πιο πάνω από τον 3808.
Μήπως να έβγαζες το κεντρικό σου λίιιγο πιο έξω στο ράφι ? 2 πόντους ας πούμε.
Γειά σου Γιάννη. Σε ευχαριστώ.
Το κεντρικό το βγάζω πιο έξω κατά 3 cm όταν λειτουργεί. Απλά μετά το σπρώχνω πάλι φάτσα με το έπιπλο για αισθητικούς λόγους. Δυστυχώς δεν θα χώραγε αν έκανα κι αυτό το ράφι συρόμενο, όπως δεξιά κι αριστερά.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top