Το σύστημα μου (pmc)

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.936
Ακριβώς ! κάποια στιγμή πάντως θα δώσω μια ευκαιρία στον προενισχυτη της,έτσι από απορία πώς είναι,κ θα τον παραγγείλω μαζί με έναν ακόμη τελικό,να τους bridgaρω να δω πως θα οδηγήσουν τα ηχειακια μου.το dac ως προενισχυτης δίπλα στον dcg3 είναι για γέλια
Γιατι; Επειδή το λες εσύ;

(Θα συνεχίσω να το γράφω, οπως καταλαβαίνεις ;))

Οι υποκειμενικές σου εντυπώσεις εχουν αξία μόνο για σένα, και αυτό μόνο με την προϋπόθεση πως το σύστημα-χώρος μετράει σωστα, αλλιως δεν εχουν αξία ούτε καν για σένα.

(Να ξέρεις πως σχολιάζω γιατί μου αρέσουν οι επιλογές σου, αλλιως δεν θα έμπαινα στον κόπο)
 

Μηνύματα
460
Reaction score
199
Όλα τα μηχανήματα σου είναι ποιοτικά, να τα χαίρεσαι.
Το πικάπ και το ράδιο είναι αυτά που με ξετρέλαναν.:)
Ο χώρος επίσης για τα βινύλια πρακτικός και όμορφος.
Από το φάρδος του τοίχου στο παράθυρο προδίδει ότι έχεις μονοκατοικία;
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
Γιατι; Επειδή το λες εσύ;

(Θα συνεχίσω να το γράφω, οπως καταλαβαίνεις ;))

Οι υποκειμενικές σου εντυπώσεις εχουν αξία μόνο για σένα, και αυτό μόνο με την προϋπόθεση πως το σύστημα-χώρος μετράει σωστα, αλλιως δεν εχουν αξία ούτε καν για σένα.

(Να ξέρεις πως σχολιάζω γιατί μου αρέσουν οι επιλογές σου, αλλιως δεν θα έμπαινα στον κόπο)
Είσαι προσκεκλημένος να το διαπιστώσεις με τα αυτιά σου όποτε θελήσεις κερνάω ουισκακι.. .
Όλα τα μηχανήματα σου είναι ποιοτικά, να τα χαίρεσαι.
Το πικάπ και το ράδιο είναι αυτά που με ξετρέλαναν.:)
Ο χώρος επίσης για τα βινύλια πρακτικός και όμορφος.
Από το φάρδος του τοίχου στο παράθυρο προδίδει ότι έχεις μονοκατοικία;
Ναι είναι μονοκατοικία με 65+ cm τοίχους πέτρινους,κ τσιμεντοκονία.ευχαριστω!
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.936
Είσαι προσκεκλημένος να το διαπιστώσεις με τα αυτιά σου όποτε θελήσεις κερνάω ουισκακι.. .
Με τα αυτιά μου διαπιστώνω κάποια πράγματα, και με το UMIK πολυ περισσότερα, και αντικειμενικά ;) . Και καταγράφονται κιολας σε διαγράμματα.

Αν είσαι Σαλονίκη, θα το πιω το ουισκάκι όταν περάσει η μπόρα. Είναι ενδιαφέρον το σεταπ.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση. :drinks:
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ααααα έτσι εε ? αυτουνού είναι ενδιαφέρον το σεταπ!! το δικό μου επειδή είμαι αθήνα δεν είναι.!! Καλά θα σου δείξω εγώ !! Θα δείς τι θα πάθεις!! Με φωνή Χλαπάτσα. :lolsign: :lolsign:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.247
Reaction score
78.936
Ααααα έτσι εε ? αυτουνού είναι ενδιαφέρον το σεταπ!! το δικό μου επειδή είμαι αθήνα δεν είναι.!!
Είναι, είναι και το δικό σου. Γουστάρω sansui και AVP
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
Με τα αυτιά μου διαπιστώνω κάποια πράγματα, και με το UMIK πολυ περισσότερα, και αντικειμενικά ;) . Και καταγράφονται κιολας σε διαγράμματα.

Αν είσαι Σαλονίκη, θα το πιω το ουισκάκι όταν περάσει η μπόρα. Είναι ενδιαφέρον το σεταπ.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση. :drinks:
Είμαι Αθήνα δυστυχώς....η πρόσκληση πάντα ισχύει!:drinks:
 






leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πανέμορφο δικαναλο σύστημα και με εξαιρετικό αναλογικό τμήμα!!
Μπράβο!:smile:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ο Benchmark είναι ελαφρώς πιο σκοτεινος,κ ίσως λίγο πιο τεχνικός στον ήχο του,ίσως αυτό είναι κ έλλειψη παραμόρφωσης που ανακοινώνει η εταιρεία....
Για κάποιους 1+1=11
τι μου θυμησες !!!!!!

xaxa.jpg



να τα χαιρεσαι...κουλια ολα απο ολες τις αποψεις....
 

T

Tadakis

Guest
Πολύ ωραίο σύστημα και σίγουρα προσεγμένες οι επιλογές και η εξέλιξή του. Έχεις κατά νου κάποια επόμενα βήματα?

Επίσης, τα diffusors, ποιου κατασκευαστή είναι?
 

Μηνύματα
397
Reaction score
446
Ακριβώς ! κάποια στιγμή πάντως θα δώσω μια ευκαιρία στον προενισχυτη της,έτσι από απορία πώς είναι,κ θα τον παραγγείλω μαζί με έναν ακόμη τελικό,να τους bridgaρω να δω πως θα οδηγήσουν τα ηχειακια μου.το dac ως προενισχυτης δίπλα στον dcg3 είναι για γέλια
τι διαφορές άκουσες σε σχέση το dac της benchmark?

Ο προενισχυτης μου πάντως δεν έχει ουδεμία σχέση με bryston προ....με τον bp26 κ τον bp17 ο ήχος δεν είχε καμμιά απολύτως σχέση....ίσως πιο πολύ αυτό που λες είναι ο ήχος των προενισχυτικων της εταιρείας.
Επίσης το ίδιο ερώτημα σε σχέση με τους pre της bryston. Τους άκουσες και τους 2?

Πολύ ωραίο φαίνεται το σύστημα σου, να το απολαμβάνεις.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μπράβο ρε φίλε. Συστηματάρα φοβερή!!!!
Και εγώ είμαι ευτυχής κάτοχος παρόμοιου σετ ( PMC 5.26 ,Bryston BP-17 3, Bryston 4B 3, dac Bryston BDA-3) με balanced συνδεσμολογία και δεν τα αλλάζω με τίποτα τα μπραϊστόνια, ο μόνος ευσεβής πόθος για το μέλλον είναι τα IB2 SE με έναν ακόμη 4Β3 ή ακόμα καλύτερα έναν 14B 3.
Να είσαι γερός και δυνατός και με πολύ χρόνο να το χαίρεσαι.!!:):)
Συγχαρητήρια και πάλι!!
 

Μηνύματα
172
Reaction score
240
τι διαφορές άκουσες σε σχέση το dac της benchmark?



Επίσης το ίδιο ερώτημα σε σχέση με τους pre της bryston. Τους άκουσες και τους 2?

Πολύ ωραίο φαίνεται το σύστημα σου, να το απολαμβάνεις.
Ναι τους είχα κ τους δύο....ο 26 είναι καλύτερος προενισχυτης σαφώς από τον 17.λιγο πιο θόλος,αλλά πιο σωστος τονικά.βεβαια είχε πολύ παραπάνω gain από ότι χρειάζεται ο τελικός της με αποτέλεσμα το ποτ δεν πολύ άνοιγε....για dcg3,οποίος θέλει μπορεί να κοιτάξει στο αντίστοιχο thread στο diyaudio.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.528
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top