Το σύστημα του pambs

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Δεν θέλω να το παίξω κακός ή έξυπνος, αλλά ένα μοστραρισμένο Reference Recording CDακι γράφτηκε με καλώδια του κιλού. Απλά οι άνθρωποι είχαν το θάρρος να το πουν.

$45 τα 30m έχει αυτό το καλώδιο, τερματισμό XLR. Ντροπής πράματα.
284686_1ab74e68245f6803ade9a69bb61d785a.jpg
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Για αυτο βαζουν ακριβα υστερα για να φτιαξει :D

Πανω στα νιουμαν Κωστα τι εβαλες για σημα?
Υψηλότατων προδιαγραφών καλώδιο.
(Μογκαμάκι).

Με υψηλότατων προδιαγραφών βύσματα.
(Νιουτρικ).

11 ηχεία και 4 σαμπ, σύνολο περί τα 200 μέτρα καλωδίωσης.
Μπορεί και παραπάνω.
Δυστυχώς, δε κράτησα λογαριασμό.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Το καλώδιο ηχείων το μπελντενάκι που έδωσα πιο πάνω τεχνικές προδιαγραφές αμπέρ, αντέχει κανονικά πάνω από 6 κιλοβατ συνεχούς ισχύος.

Φέρτε ένα καλώδιο άλλο να δούμε αν αντέχει 6 κιλοβατ, ή αν παίρνει φωτιά. Έτσι για χαβαλε.
μια τέτοια δοκιμή θα μπορούσε να κάνει εκείνος ο φίλος με τα DIY στριφογυριστά καλώδια του Γκιόλβα
είναι μαθημένος στον κίνδυνο :lol:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Καλημερα Κωστα,

Τα μπροστα μου δεν τα αλλαζω. Ειμαι απολυτα Ευχαριστημενος. Τα πισω θα ειναι 90% home cinema. Αν ηταν για μουσικη απαραιτητα θα ηταν μονοδρμος ολα τα ίδια οπως τον Κωστα.
παρε της ιδιας εταιριας οτι σε βολευει και θα εισαι οκ
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
παρε της ιδιας εταιριας οτι σε βολευει και θα εισαι οκ
Πιο ομως? Εδώ είναι το θεμα
Θα μπορούσε κάποιος διαχειριστής να ενώσει αυτό το νήμα με το το Ανασχεδιαση ολου του HC - Βοηθεια!!!που έχω στις εγκαταστασεις, να αλλάξει το τίτλο σε το σύστημα του pambs και να το πάει στο for your eyes only? 🙈😌
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Υψηλότατων προδιαγραφών καλώδιο.
(Μογκαμάκι).

Με υψηλότατων προδιαγραφών βύσματα.
(Νιουτρικ).

11 ηχεία και 4 σαμπ, σύνολο περί τα 200 μέτρα καλωδίωσης.
Μπορεί και παραπάνω.
Δυστυχώς, δε κράτησα λογαριασμό.
Πεσμου το μοντελο σε παρακαλω. Εχω και εγω καμια 150μ και φοβαμαι μην χανω τις ψηλες
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Πιο ομως? Εδώ είναι το θεμα
Θα μπορούσε κάποιος διαχειριστής να ενώσει αυτό το νήμα με το το Ανασχεδιαση ολου του HC - Βοηθεια!!!που έχω στις εγκαταστασεις, να αλλάξει το τίτλο σε το σύστημα του pambs και να το πάει στο for your eyes only? 🙈😌
ναι αμέ....
μισό λεπτό να βρω το iban :laugh: :roflmao:
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Παντως οταν μιλησα με ενα εισαγωγεα της μπελτεν μου ειπε για τα 9497 να ξεχωρισω να μπουν παραλληλα και καθολου βυσματα. Υστερα μου ειπε κατι ανησυχισα οτι καλα ειναι να τα στρωσω σε μετριες εντασεις
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
τι διάλο φάση με αυτό το στρώσιμο ...και αλλαγή κάθε 10.000 λεπτά ......θα αρχίσω να πιστεύω ότι συμβαίνουν τελικά αυτές οι χημικές αντιδράσεις :lolsign:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Πιο ομως? Εδώ είναι το θεμα
Θα μπορούσε κάποιος διαχειριστής να ενώσει αυτό το νήμα με το το Ανασχεδιαση ολου του HC - Βοηθεια!!!που έχω στις εγκαταστασεις, να αλλάξει το τίτλο σε το σύστημα του pambs και να το πάει στο for your eyes only? 🙈😌
Να το κάνω αλλά είσαι βέβαιος πως δεν θα ανακατευτούν τα posts;
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Να το κάνω αλλά είσαι βέβαιος πως δεν θα ανακατευτούν τα posts;
Δεν πειραζει ετσι και αλλιως ανακατευτηκαν. Θα το συνεχίσω απο εκει με οτι αλλη βοηθεια χρειαζομαι
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Παντως οταν μιλησα με ενα εισαγωγεα της μπελτεν μου ειπε για τα 9497 να ξεχωρισω να μπουν παραλληλα και καθολου βυσματα. Υστερα μου ειπε κατι ανησυχισα οτι καλα ειναι να τα στρωσω σε μετριες εντασεις
Αφού δεν σου είπε στρώσιμο 200 ΄΄ωρες και μετά αλλαγή λαδιών, είσαι οκ. :lolsign:
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Αφού δεν σου είπε στρώσιμο 200 ΄΄ωρες και μετά αλλαγή λαδιών, είσαι οκ. :lolsign:
Πισω μπρος θα τα αλλαξω 😁

P.S. 1:
Please don't forget to let the cables to pass the burn-in process (300-500 hours) in order to get the best performance, except the Belden 19364 cable which needs 100-300 hours.
After 100 hours you will get a first taste.
After 300 hours you will get the 80%-90% of their performance.
After 500 hours you will get the optimum performance from these interconnects.

And last, a tip (a suggestion) for Belden 9497 cable...!!!
The sound it get even better when you split the 2 wires (just untwist the orange and the black conductors) without trying to straighten them.
 




Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Οχι !!!
Το σωστό στρώσιμο καλωδίων, είναι , στην πρίζα στα 230vac/50hz για 100 ώρες , και μετά , στην ιαπωνία ή αμερική στα 100-120 vac/60hz, για άλλες 200 ώρες. Εκεί να δείτε πως σφίγκουν οι κ@λοι των καλωδίων και αποδίδουν τα μέγιστα.
Και όχι με τίποτα αδερφίστικα φορτία. Να τραβάει το φορτίο τίποτα 15Α για να την ακούει το καλώδιο. :gotcha: 🏓
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.254
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top