Το σύστημα του pambs

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Ναι ρε συ βάλε κάτι μέσα , να μην κουδουνάει. Βάλε πετροβάμβακα.
Αν το αφήσεις έτσι θα κουδουνίζει σίγουρα.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Μου ειπε οτι εβαλε κατι ενωσεις UHD φυτευτες και μπορει να μην χρειαστω. Να το δοκιμασω και αν χριαζεται να το περασω απο το access panel. Επισης John πετροβαμβακας η ορυκτοβαμβακας;
 




Μηνύματα
904
Reaction score
239
Το κεντρικό με την κλήση που έχει δεν "χτυπάει" λίγο ψηλά...????
Ειναι ετσι για το προτζεκτορ και οχι για την τηλεοραση. Αλλα νομιζω το αγγιξε και λιγο ο μικρος
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Αυτό είναι το καναρε που χρησιμοποίησα 2.5 ευρώ το μέτρο. Γύρω στα 170 μ για 8 περιφερειακά. Τα μπροστινά/σαμπ θα τα αλλάξω άμα πάρω προσεσσορ με ΧΛΡ. Από ότι διαβάζω αυτό το καλώδιο χρησημοποιηται σε στούντιο, ραδιοσταθμούς και αλήθεια η ψέματα είναι αυτό που πουλά ο Bryson για σύνδεση προ ενισχυτή βάζοντας την δίκη του φίρμα

 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Μερικές αλλαγές στο πλάνο

Την προηγούμενη βδομάδα υπήρξαν δυο διακοπές ρεύματος. Μια λόγω προβλήματος στο σταθμό και μια δεύτερη για μερικά δευτερόλεπτα χώρις να προσδιορίσω την αιτία. Έτσι αποφάσισα να προσθέσω ενα Eaton 9SX3000iR


Όσο αφορά το θόρυβο ναι κάνει θόρυβο. Άμα ειναι κλειστή η πόρτα του ρακ είναι σε χαμήλα επίπεδα. Πιο χαμηλά απο τον προβολέα η το κλιματιστικό. Όταν κάθομαι στο γραφείο ο θόρυβος είναι αρκετός αλλά συνήθως είμαι με τα ακουστικά σε συναντήσεις.

Επίσης άρχισα να δουλευώ πάνω στο συμμάζεμα της καλωδίωσης. Θέλει δουλίτσα ακόμη ειδικά στο συμμάζεμα εχτός ρακ

Όσο αφορά τα περιφερειακά ηχεία.
1. ΚΗ-120 Πήγα να τα παραγγείλω σε άσπρα απο το Νάκα, μου είπαν ότι θέλουν το 30% προκαταβολή και 2-3 βδομάδες. Στην συνέχεια με πήραν πίσω και μου λένε θέλουν όλο το ποσό. Αυτό με θύμωσε πάρα πολύ και δεν τα παράγγειλα.
2. Άκουσα τα Eve 207, μου άρεσαν πάρα πολυ ηχιτικά αλλά απο απόψη αισθητικής χάλια. Ειδικά το κάτω κομμάτι δεν μου άρεσε καθόλου. Επίσης δεν μου άρεσε ότι το XLR μπαίνει κάθετα με αποτέλεσμα να θέλεις 5-6 πόντους επιπλέον

Οπόταν δεν έχω αποφασίσει ακόμη

2020-06-24 10.02.01.jpg
2020-06-24 10.01.47.jpg
 

Attachments

  • Like
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.280
Άμα στην έσπασε ο Νάκας, υπάρχει και ο τομάν που στα στέλνει σε ντετε
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Άμα στην έσπασε ο Νάκας, υπάρχει και ο τομάν που στα στέλνει σε ντετε
Κι εγώ αυτό του είπα. Έλα, όμως, που ο Νάκας τα έχει 30% φθηνότερα από τον Thomann (έτσι μου είπε)...
 







Μηνύματα
12.846
Reaction score
10.064
Ρίξε λίγο νερό στο κρασί σου, πάρε τα ηχεία που θέλεις. Και τί πειράζει να τα πληρώσεις προκαταβολικά; Μήπως και όταν αγοράζουμε από Θώμαν, δεν προπληρώνουμε;
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Ρίξε λίγο νερό στο κρασί σου, πάρε τα ηχεία που θέλεις. Και τί πειράζει να τα πληρώσεις προκαταβολικά; Μήπως και όταν αγοράζουμε από Θώμαν, δεν προπληρώνουμε;
Όχι απλά που ξανακούστηκε να προ πλρηρώσεις κάτι φίλε μου
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
2. Άκουσα τα Eve 207, μου άρεσαν πάρα πολυ ηχιτικά αλλά απο απόψη αισθητικής χάλια. Ειδικά το κάτω κομμάτι δεν μου άρεσε καθόλου. Επίσης δεν μου άρεσε ότι το XLR μπαίνει κάθετα με αποτέλεσμα να θέλεις 5-6 πόντους επιπλέον
Πάντως και τα 120 κάθετα έχουν τα XLR.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Πάντως και τα 120 κάθετα έχουν τα XLR.
Κάθετα εννοώ ως προς το μεγάφωνο. Όπως τα περισσοτέρα ηχεία. Στα 120 παράλληλα ως πρός το μεγάφωνο. Ετσι τα ΧΛΡ δεν βγαίνουν προς τα έξω. Λεπτομέρεια αλλά βασικό για σπίτι

D3S_2151-bottom.jpg
SC207-3.png
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.154
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top