Το σύστημα του Wizzy

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Μένει να κάτσω 1-2 ημέρες σπίτι, με την ησυχία μου, να μετρήσω, να ανεβάσω τα γραφήματα εδώ και πάει λέγοντας.
1-2 μέρες για sub integration και "παιχνίδι" χωρίς εμπειρία είναι μόνο για ζέσταμα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
1-2 μέρες για sub integration και "παιχνίδι" χωρίς εμπειρία είναι μόνο για ζέσταμα.
Δεν αυταπατώμαι, μην ανησυχείς. Ξέρω ότι θα χρειαστώ πολύ περισσότερες ημέρες/ώρες. Οι 1-2 ημέρες ήταν για να γίνουν τα βασικά κι ακολούθως θα αφιερωθούν (βραδινές) ώρες για τις λεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Wizzy μια ερώτηση καταλαβαίνω ότι θέλεις να παίξεις και εσύ σαν παιδί και καλά κάνεις αλλά επέτρεψε να πω μια άποψη τόσα λεφτά έδωκες παιδουλμ' δε φωνάζς τους ανθρώπους που έστησαν τον χώρο να σου κάνουν και μια τοπόθετηση να δέσει το γλυκό να κάτσεις να χαρείς τις μουσικάρες σου στον όποιο ελεύθερο χρόνο έχεις? Aν λέω κοτσάνα big time γελάς ελεύθερα.
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Wizzy μια ερώτηση καταλαβαίνω ότι θέλεις να παίξεις και εσύ σαν παιδί και καλά κάνεις αλλά επέτρεψε να πω μια άποψη τόσα λεφτά έδωκες παιδουλμ' δε φωνάζς τους ανθρώπους που έστησαν τον χώρο να σου κάνουν και μια τοπόθετηση να δέσει το γλυκό να κάτσεις να χαρείς τις μουσικάρες σου στον όποιο ελεύθερο χρόνο έχεις? Aν λέω κοτσάνα big time γελάς ελεύθερα.
Δεν γελάω, καθόλου μάλιστα. Είμαι (και) σε αναζήτηση σχετικού ειδικού, θα δούμε. Από την άλλη, τόσοι και τόσοι "έπαιξαν" και τα κατάφεραν, ε, άρχισε να μ' αρέσει και μένα η φάση αυτή! Θα δούμε!
Θέλω να δω αντιπαράθεση Γιανννννη vs τον μηχανικό του Wizzy.
Για αυτό θα πλήρωνα κι εγώ!
Να πάει ο @Γιάνννης Κύπρο, να φτιάξει άλλο χώρο στον Wizzy με το μάτι και το αυτί (με χαρτόκουτα με κάλτσες), και αν παιζει καλύτερα εγω πληρώνω αεροπορικά και διαμονή.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Κρουαζιερόπλοιο θα βάλουμε για να πάμε, με τα αεροπλάνα δεν σωνουμε
:lol::lol::lol::lol:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.476
Reaction score
37.508
Ε λες και δεν ξερουμε το αποτελεσμα... "ακουγεται υπερφυσικο ψευτικο χωρις χροιες.. αφυσικο το μπασο κτλ " (ουδης λογος για την πιστοτητα αναπαραγωγης στις εντασεις αναφορας), επισης ουδης λογος για την αναγουλα που προκαλει το δεος του ολου συνολου .. :biggrin: 8-)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Άσε δε, τις πρώτες ανακλάσεις... Χάος, σου λέω, ηχητικό χάος... Πού πήγα και ξόδεψα τα λεφτά μου... Ενώ ο κουβερτάκιας τα έκανε όλα τέλεια και καλύτερα! Με τα αυτιά του, ναι!
 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.734
Reaction score
28.013
Μήν ασχολείσε wizzy μας .
Πάμε να τελέψεις τό έργο σου .
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια .

Χαιρετισμούς .

-
 

Μηνύματα
484
Reaction score
585
μια ερώτηση αν επιτρέπεις ερώτηση wizzy. Υπάρχει σύστημα εξαερισμού στον χώρο? Συχνά είναι μεγάλος βραχνάς η κατασκευή, ειδικά αν απαιτείται να μην ενοχλεί ο ήχος προς τα έξω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Υπάρχει κλιματιστικό inverter ενσωματωμένο στην οροφή, σε ανάποδη πυραμίδα. Πέραν της πόρτας εισόδου, ο χώρος δεν έχει άλλο άνοιγμα.
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Τα sub τα έβαλες; Περιμένω να μου πεις πως ακούγεται η μπασουκλα της jo bench στον γαμάτο χώρο σου και με sub!
 

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Αντιθέτως, τα genelec και Neumann, με τα μαμά κρος δεν αφήνουν τίποτα ψηλά. Μαχαίρι... Ακούς μόνο υπόκοφους γδούπους... Αναρρωτιεσαι αν παίζουν πάνω από 30-40... Έτσι την πάτησε κι ο ζαπαντης, νόμιζε όταν άκουσε το τζενελεκ ότι δε πήγαινε μέχρι 80-100 με τίποτα, αλλά μια χαρά πήγαινε, μετρήθηκε. Απλώς δεν είχε τίποτα από πάνω! ;)
ε ναι μεχρι 100 δεν παει πιο πανω και απο 40 για για ολιγες σταθμες, πιο κατω δεν ...
Post automatically merged:

βρε συ......παιζει δαυτο με αυτα !!!!!!!

 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
βρε συ......παιζει δαυτο με αυτα !!!!!!!

Τι εννοείς αγαπητέ;

μια ερώτηση αν επιτρέπεις ερώτηση wizzy. Υπάρχει σύστημα εξαερισμού στον χώρο? Συχνά είναι μεγάλος βραχνάς η κατασκευή, ειδικά αν απαιτείται να μην ενοχλεί ο ήχος προς τα έξω.
Υπάρχει κλιματιστικό inverter ενσωματωμένο στην οροφή, σε ανάποδη πυραμίδα. Πέραν της πόρτας εισόδου, ο χώρος δεν έχει άλλο άνοιγμα.
@alfy: δες εδώ.
Post automatically merged:

Απορία προς μέλη με σχετική εμπειρία:

Όταν κάνουμε μετρήσεις με το Dirac, το μικρόφωνο "βλέπει" στο ταβάνι ή ανάμεσα στα ηχεία;
Όταν κάνουμε μετρήσεις με το REW, το μικρόφωνο "βλέπει" στο ταβάνι ή ανάμεσα στα ηχεία;

(Υ.Γ.: πλησιάζει η ώρα...)
 
Last edited:

Μηνύματα
22.265
Reaction score
15.541
Ταβάνι

Εννοώ ότι αυτό δεν μπορεί να ακολουθήσει τις ηχειαρες σου...

Τα χαμηλά έρχονται με το λεωφορείο και τα υπόλοιπα με αεροπλάνο...

Τζάμπα μετράς... Ότι και να δείξει είναι λάθος
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Ταβάνι

Εννοώ ότι αυτό δεν μπορεί να ακολουθήσει τις ηχειαρες σου...

Τα χαμηλά έρχονται με το λεωφορείο και τα υπόλοιπα με αεροπλάνο...

Τζάμπα μετράς... Ότι και να δείξει είναι λάθος
Γίνεται να μετρήσω και μετά να εκφέρεις άποψη; :)

Δηλαδή, έλεος, με δύο μεγάφωνα των 15" σε κάθε subwoofer (είναι δύο, Κώστα) ενισχυόμενα από Fusion του 1kW το καθένα, εάν δεν μπορούν να ανταποκριθούν/ακολουθήσουν τα B&W, τι να πω...
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.218
Reaction score
78.821
Απορία προς μέλη με σχετική εμπειρία:

Όταν κάνουμε μετρήσεις με το Dirac, το μικρόφωνο "βλέπει" στο ταβάνι ή ανάμεσα στα ηχεία;
Όταν κάνουμε μετρήσεις με το REW, το μικρόφωνο "βλέπει" στο ταβάνι ή ανάμεσα στα ηχεία;
Ταβάνι
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.523
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top