Το όνειρο (PPG)

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.870
Reaction score
5.855
κοιτα ......ολα μαζι δεν γινονται...αργες και καλες κινησεις θελει..

αν παρεις τον AV κανεις ενα τεραστιο βημα ηχητικο....και σε πολυκαναλο και σε δικαναλο ......ειδικα στο πρωτο ειναι κορυφαιο σιγουρα....

για δικαναλο θα εχω αποψη μολις τακτοποιηθουν καποια πραγματακια.
Σε ευχαριστω πολυ Κωστα αυτο με συμβουλευει και ο φιλος Zizik και έχετε δικιο .
Μολις επιστρεψω θα κανω τις αναλογες κινήσεις. ...
Και θα περιμενω full review για να κανω την επομενη κινηση.....:D
 





Μηνύματα
6.741
Reaction score
5.275
Κατά τη γνώμη μου, ο ξεχωριστός δικάναλος (με ht passthrough) είναι κάτι υπερτιμημένο.
Αν πάρεις τον 5000, μια χαρά θα ακούς τη μουσική σου, μην τρελαθούμε.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
συμφωνω με τον Γιαννη...μιας και τα τελευταια μηχανακια δειχνουν να παιζουν καλα και τους δυο κοσμους.....εννοειτε σαν προ πολυκαναλος θα εχει ενα προβαδισμα σε κινηματογραφο και μουσικο περιεχομενο με πολλα ηχεια.
 

Μηνύματα
6.741
Reaction score
5.275
Η υπόθεση με τους ολοκληρωμένους με ht passthrough ξεκίνησε με βάση τους av receivers των 300€.

Οι av receivers του διχίλιαρου, και πόσω μάλλον ο av pre 5000 της Yamaha, μια χαρά καλύπτουν τις ανάγκες και του μουσικόφιλου.

Ο 5000 υποστηρίζει μάλιστα και το Spotify Connect.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.127
Reaction score
41.630
συμφωνώ με όλους, μα πιο πολύ με τον gstriftos...ένα svs 13.5plus θα δώσει ξεχωριστό χαρακτήρα στο σύστημα τόσο σε δικάναλο όσο και σε πολυκάναλο πρόγραμμα (με πολλές διακλαδώσεις, ταυ, γωνίες, ύψιλον και άλλες μορφές) προσδίδοντας ένα στιβαρό υπόβαθρο, πολύ χαμηλά, χαμηλά κάτω στο τρίτο υπόγειο από όπου ως γνωστόν περνάνε όλα τα σχετικά κανάλια....

:focus:
 


Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Η υπόθεση με τους ολοκληρωμένους με ht passthrough ξεκίνησε με βάση τους av receivers των 300€.
.
Και οι AV reciever των 1400-1500 ευρώ δεν μπορούν να συγκριθούν με έναν καλό δικάναλο προ.
Πάντα κατά την άποψη μου και την προσωπική μου εμπειρία (Pioneer LX 73 vs Primare pre30)
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Και οι AV reciever των 1400-1500 ευρώ δεν μπορούν να συγκριθούν με έναν καλό δικάναλο προ.
Πάντα κατά την άποψη μου και την προσωπική μου εμπειρία (Pioneer LX 73 vs Primare pre30)
+1,μερα με τη νυχτα!
 
  • Like
Reactions: PPG

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.870
Reaction score
5.855
Συμφωνω μαζι σας αλλα αν μπορουμε να τα βρουμε ολα
σε ενα πακετο τότε ειναι ευτυχία! !!!!
 

Μηνύματα
7.250
Reaction score
4.633
Δεν μπορείς να τα έχεις όλα .
Πρέπει να αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο , δικαναλο η πολύ καναλο.
Εαν ακούς μουσική μισή ώρα την εβδομάδα και βλέπεις 5-6 ταινίες για παράδειγμα , τι να το κανείς το 2καναλο σετ απ ?
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.870
Reaction score
5.855
Δεν μπορείς να τα έχεις όλα .
Πρέπει να αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο , δικαναλο η πολύ καναλο.
Εαν ακούς μουσική μισή ώρα την εβδομάδα και βλέπεις 5-6 ταινίες για παράδειγμα , τι να το κανείς το 2καναλο σετ απ ?
Για να πω την αλήθεια για δικαναλο δεν θα αφιέρωνα ποτέ
Τόσο χρόνο και χρήμα σε καμία περίπτωση!!!
Δεν θα έμπαινα κάν σε τόσα έξοδα να φτιάξω dedicate χώρο!
Απλά θέλω οπότε ακούω μουσική να παίζει σωστά γιατί έχω "κακά " αυτιά που ακούν τα πάντα δυστυχώς....
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.870
Reaction score
5.855
Εκτός εαν ξέφυγεις οικονομικά (πάνω απο 7-8 χιλιαρικακια ....) ....
Σίγουρα έχουν φύγει πολλά λεφτά γιατί όπως βλέπεις δεν σταματάμε
Να αγοράζουμε :D και σχεδόν όλα μου τα μηχανήματα τα έχω πάρει καινούργια οπότε έχω φάει όπως όλοι στην μάπα τις τιμές.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.908
Μηνύματα
2.881.115
Members
37.963
Νεότερο μέλος
Fanis T
Top