Φονέας γιγάντων...?

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.715
Το μόνο ελάττωμα ότι είναι παθητικά...


 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
Πολύ καλές μετρήσεις για παθητικό ηχείο:).

Μετά το Elac Adante AS-61 που δεν τα πήγε καλά στις μετρήσεις.

Περίμενα το επόμενο Elac ηχείο που θα δοκιμαστεί από τον Amir.
 


ika

News
Μηνύματα
13.768
Reaction score
12.835
-0,60:oops: η βαθμολογία για το Realistic MC100!!!
Για πέταμα δλδ είναι?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά τους, θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για ταίριασμά με τον Denon PMA-720E. Επίσης θα ήθελα μια πρόταση και για sub της ELAC που να ταιριάξει μαζί τους. Προϋπόθεση να ταιριάζουν με τον ενισχυτή. Τα τωρινά μου ηχεία είναι τα TANNOY FUSION 2 και έχω ένα sub μικρό της KODA το SW1000 το πρώτο.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά τους, θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για ταίριασμά με τον Denon PMA-720E. Επίσης θα ήθελα μια πρόταση και για sub της ELAC που να ταιριάξει μαζί τους. Προϋπόθεση να ταιριάζουν με τον ενισχυτή. Τα τωρινά μου ηχεία είναι τα TANNOY FUSION 2 και έχω ένα sub μικρό της KODA το SW1000 το πρώτο.

Φιλικά Κωνσταντίνος
Εχω τα Elac B6.2 στο σπιτι της δικιας μου και παιζουν καταπληκτικα σε ενα τυπικο σαλονι με ενα υποτυπωδες παλιο mini Sony ηχοσυστημα.Εχουν απιστευτες κριτικες και το συγκεκριμενο απο οτι διαβαζω ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις!Θα ελεγα να προχωρησεις.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Μπραβο mr Jones! Δεν ειναι τυχαια διασημος.

Μπραβο και στον mr Tidal. Αλλη κατηγορια τιμης αλλα το review του "φτηνου" του ηχειου που δημοσιεύτηκε σημερα στο stereoohile δειχνει επισης κορυφαια υλοποίηση.
 

Μηνύματα
115
Reaction score
235
έχει κανείς το ανάλογο κεντρικό? κάποιοι στο ASR το κράζουν για την λάθος τοποθέτηση του twitter...

κρίμα από το θεό θα είναι τόσο καλά LR να μην έχουν καλό σύνοδο για home cinema :stinker:
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.601
έχει κανείς το ανάλογο κεντρικό? κάποιοι στο ASR το κράζουν για την λάθος τοποθέτηση του twitter...

κρίμα από το θεό θα είναι τόσο καλά LR να μην έχουν καλό σύνοδο για home cinema :stinker:
Υπάρχει και είναι το DCR-52

On topic τα αγόρασα, μέχρι και για nearfield κάνουν!
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
Το μόνο ελάττωμα ότι είναι παθητικά...
Γιατί άραγε οι ...άσχετοι το έκαναν αυτό; Δεν ήξεραν, δεν ρώταγαν (εδώ εννοείται τους ....:help:ειδικούς). Σε ότι αφορά σε αυτή την επαναλαμβανόμενη παράθεση ανοησίας που αποτελούν οι βαθμολογικές αξιολογήσεις των προϊόντων του στυλ 4,05 (και όχι 4,06) ή 7,38 (και όχι 7,39) που σε λίγο θα γίνουν 4,051 και ένα τέταρτο, έλεος. Εδώ και πολλά έτη υπάρχουν και θα υπάρξουν και στο μέλλον "μικρά" στο μέγεθος ηχεία που έχουν τεράστιο ήχο, δεν θέλουν ούτε σαμπ, ούτε αναλόγου τύπου αηδίες και παίζουν καταπληκτικά σε χώρους για τους οποίους σχεδιάστηκαν ...και είναι και παθητικά....
 

Μηνύματα
115
Reaction score
235
Υπάρχει και είναι το DCR-52

On topic τα αγόρασα, μέχρι και για nearfield κάνουν!
καλορίζικα!! Περιμένουμε εντυπώσεις! Πήρες και το κεντρικό;
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.853
Reaction score
4.601
καλορίζικα!! Περιμένουμε εντυπώσεις! Πήρες και το κεντρικό;
Όχι, τα συγκεκριμένα τα αγόρασα για το γραφείο μου. Αν δεν είχα τα focal aria με το κεντρικό τους για το home cinema θα το αγόραζα.

2 μέρες που τα ακουω, παράγουν γλυκό και ξεκουραστο ήχο. Το soundstage τους μου έχει κανει παρα πολύ καλή εντυπωση, αν και δεν είναι οτι πιο πλατύ έχω ακούσει είναι εξαιρετικό (και δεν είμαι καθόλου σίγουργος οτι φταίει το ηχείο και όχι εγώ και οι ιδιαιτερότητες του χώρου μου). Θα επάνελθω στο αμεσο μέλλον με παραπάνω πληροφορίες.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.575
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top