Φούρνοι άνω πάγκου

Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Σας ευχαριστώ όλους! Οι απόψεις σας ήταν πολύ χρήσιμες.

Τελικά: Ο σχετικά οικονομικός Miele που κοιτάγαμε στα 1.200 ευρώ, δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτος. Θα έρθει νέο στοκ με άλλη τιμή, δεν ξέρω πότε. Και δεν είχε πυρόλυση, με πυρόλυση το ίδιο μοντέλο φτάνει στα 1.700.

Το επιχείρημα να πάρω με πυρόλυση γιατί είναι πιο γεροί οι φούρνοι αυτοί, με έπεισε να πάω προς τα εκεί.


Στο χωριό είχαμε ένα ψυγείο Gorenje 35 χρόνια , μέχρι πέρυσι, που του έκαψε η ΔΕΗ το μοτέρ , μαζί με την τηλεόραση και ένα ρούτερ.

Παράγγειλα λοιπόν ένα κομμουνιστικό προϊόν, τον καλύτερο φούρνο της Gorenje στα 630 Ευρώ και η Παναγιά μαζί μας!


Με πυρόλυση, έτσι ώστε να είναι ενισχυμένα τα σωθικά του ,και ψήσιμο με ατμό ελπίζοντας ότι έχει αυξημένη αντισκωριακή προστασία λόγω αυτής της λειτουργίας, που αμφιβάλλω αν την χρησιμοποιήσουμε ποτέ.

Στα Γερμανικά site πάντως τους Gorenje τους έχουν για πολύ καλούς φούρνους.
Θα δείξει :)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Θυμίζω πως Pitsos - Bosch - Siemens - Neff ανήκουν στο ίδιο γκρουπ και παράγουν τα ίδια μηχανήματα με διαφορετικούς κωδικούς. Τα ανέφερα με αύξουσα σειρά τιμολόγησης.
και Gaggenau (και στη σωστή θέση στη σειρά :biggrin: )
 

Μηνύματα
6.684
Reaction score
5.215
Samsung dual cook προτίμησα εγώ. Πατώντας έναν μοχλό κατά το άνοιγμα, ανοίγει ο μισός φούρνος. Διαφορετικής θερμοκρασίας ψήσιμο πάνω και κάτω. Μπορείς να ψήσεις μόνο στο ένα τμήμα κάνοντας οικονομία. Φυσικά και σε ολόκληρο τον φούρνο μπορείς να ψήσεις, αφαιρώντας το διαχωριστικό.





 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
Στα 19 χρόνια NEFF δίχως βλάβη αποφάσισα νέα σύγχρονη αγορά με πολλά καλούδια.

Neff B48FT68G0


 

Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Κι εγώ τελικά δεν πήρα την gorenjie, δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτες .
Πήρα μια Samsung που ψήνει άψογα.
Αν δε βγάλει και ζημιές, θα είναι καλή αγορά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Το μόνο που σκούριασε είναι η φτερωτή και η πλάτη πίσω της
Για οποιονδήποτε ενδιαφέρεται:

Υπάρχουν μπογιές να τα βάψεις και να μείνει κει για 10 χρόνια ακόμα χωρίς πρόβλημα.

Οι μπογιές αυτές, είναι κατάλληλες για πολύ υψηλές θερμοκρασίες, μέχρι 400-500° δεν ιδρώνουν, με αυτές βάφουν εξατμίσεις, κλπ.

Θέλει να τα βγάλεις έξω, να τα τρίψεις λίγο, να τα βάψεις, μετά τα βάζεις μέσα, καις στο τέρμα το φούρνο για 1 ώρα κι είναι έτοιμα.

Ίδιο θέμα έχει ένας δικός μου, μίλε. Βαριέμαι..

Πήρα μια Samsung που ψήνει άψογα
Με γειά!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top