Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Η αποσταση ειναι καπως κοντα οριακα θα ελεγα για τα 4,5 μετρα σε 120''
Φαινονται λιγο τα <<πριονισματα>> στα προσωπα και λιγο pixels σε καποιες σκηνες αλλα τι να κανω?

Οσο για το party ποιο παρτυ? Εχασα επεισοδια?
Εχω πηξει και στη δουλεια...
Εχτες εψαχνα 3 η ωρα το πρωι να παω δαμασκινα στο αφεντικο μου! Ειναι τρελοι αυτοι οι πλουσιοι !!!!!!!!!!
 


GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Καλά το μέγεθος της οθόνης είναι τελείως υποκειμενικό και θέμα συνήθειας, εμένα ας πούμε η 120άρα μου φαίνεται μια χαρά για 4 μέτρα. Το θέμα με τις πολυθρόνες ομως πρέπει να το λύσεις ρε Maniac, σκοπός είναι να απολαμβάνεις όταν βλέπεις μια ταινία. Τις βλέπω τις πολυθρόνες να κάνουν παρέα στην τραπεζαρία :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Στο IKEA όλο και κάτι φτηνό θα βρείς.

Το πιο σοβαρό ομως είναι οτι έχασες ολόκληρο πάρτυ :shock: :shock: :shock: :shock: Καλά βρε Maniac τόσο καιρό ολόκληρο Global sticky πώς σου ξέφυγε???? Εδώ είναι τα σχετικά που γίναν το Σάββατο που μας πέρασε http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=13807.0

Κρίμα που δεν ήρθες :?
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
HomeCinema-Maniac said:
εψαχνα 3 η ωρα το πρωι να παω δαμασκινα στο αφεντικο μου! Ειναι τρελοι αυτοι οι πλουσιοι !!!!!!!!!!
και δεν ρώταγες τον σΚαφάτο?? Εχει μπόλικα δαμάσκηνα... λόγω ηλικίας ο γιατρός ... του τα έχει .... για το στούμπωμα....!!
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
dream_GR said:
HomeCinema-Maniac said:
εψαχνα 3 η ωρα το πρωι να παω δαμασκινα στο αφεντικο μου! Ειναι τρελοι αυτοι οι πλουσιοι !!!!!!!!!!
και δεν ρώταγες τον σΚαφάτο?? Εχει μπόλικα δαμάσκηνα... λόγω ηλικίας ο γιατρός ... του τα έχει .... για το στούμπωμα....!!
Δηλ για να χεσει ο κυριος .......... (Δεν μπορω να πω και το ονομα του επιχειρηματια) εγω εψαχνα 3 το πρωι να βρω Δαμασκηνα?
Και ολα αυτα για 1.000 ευρω το μηνα?
Και μου το ελεγε η μανα μου σπουδασε home cinemaniaki Μου αλλα εγω εκει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :(

Παω να διαβασω το topic για το παρτυ.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
HomeCinema-Maniac said:
Οσο για το party ποιο παρτυ? Εχασα επεισοδια? *******

Εχτες εψαχνα 3 η ωρα το πρωι να παω δαμασκινα στο αφεντικο μου! Ειναι τρελοι αυτοι οι πλουσιοι !!!!!!!!!!
******** Αυτο το παρτυ... http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=13807.0 :shock:

3 το πρωι ΤΙ κανει με το αφεντικο σου; :?
Δαμασκηνα... βοηθανε..
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Γιώργος Ανδρεάδης said:
HomeCinema-Maniac said:
Οσο για το party ποιο παρτυ? Εχασα επεισοδια? *******

Εχτες εψαχνα 3 η ωρα το πρωι να παω δαμασκινα στο αφεντικο μου! Ειναι τρελοι αυτοι οι πλουσιοι !!!!!!!!!!
******** Αυτο το παρτυ... http://www.avsite.gr/smf/index.php?topic=13807.0 :shock:

3 το πρωι ΤΙ κανει με το αφεντικο σου; :?
Δαμασκηνα... βοηθανε..

Εργαζομαι ως φυλακας σε εναν επιχειρηματια και κανω και βραδινες βαρδιες Κ.Ανδρεαδη.
Ετσι εξηγειτε τι εκανα 3 το πρωι μαζι του... Αλλα μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσε... :lol:
Μεθυσμενος εισουν οταν εγραφες το Post η σε κοιταγε κανα αφεντικο και το εγραφες στα κλεφτα?
Σαν Φιλιπινεζα ακουγεσε :lol: Που δεν μιλαει καλα τα Ελληνικα. Προς τι η συντομογραφια?
 

Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

HomeCinema-Maniac said:
Οσο για το κακο παιδι που ανεφερε οτι εχει τον ιδιο χωρο με εμενα και θα μπορουσε να μου πει τι αλλαγες να κανω ειμαι ολος αυτια !!!
Για πες για πες ................
Αν και δεν παρακολούθησα από την αρχή τις.... προσπάθειές σου και δεν ξέρω τους περιορισμούς που πιθανώς έχεις στο χώρο σου με δεδομένα
1. να χρησιμοποιήσεις τον καναπέ για τον προβολέα και όχι για την τιβι
2. να μην έχεις προβλημα στο ηχειο σου από το καλοριφέρ
3. ότι την μπαλκονοπορτα την έχεις γιατι...καπου έπρεπε να βαλεις τις κουρτινες και δεν χρησιμοποιείται

έκανα 2 σχέδια το Νο1 είναι ο δικός μου χώρος και το Νο2 πως (ίσως) θα μπορούσες να διαμορφώσεις το δικό σου...

φυσικά στα λέω μόνο για άσκηση επί χάρτου και όχι για να τα...γκρεμίσεις όλα πάλι
 

Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
δεν καταφερνω να φορτωσω το 2ο σκιτσο.... καμμια βοηθεια? γραφει οτι αργησε πολυ, οτι το εχω ξαναποσταρει κτλ...
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
ilias said:
HomeCinema-Maniac said:
Οσο για το κακο παιδι που ανεφερε οτι εχει τον ιδιο χωρο με εμενα και θα μπορουσε να μου πει τι αλλαγες να κανω ειμαι ολος αυτια !!!
Για πες για πες ................
Αν και δεν παρακολούθησα από την αρχή τις.... προσπάθειές σου και δεν ξέρω τους περιορισμούς που πιθανώς έχεις στο χώρο σου με δεδομένα
1. να χρησιμοποιήσεις τον καναπέ για τον προβολέα και όχι για την τιβι
2. να μην έχεις προβλημα στο ηχειο σου από το καλοριφέρ
3. ότι την μπαλκονοπορτα την έχεις γιατι...καπου έπρεπε να βαλεις τις κουρτινες και δεν χρησιμοποιείται

έκανα 2 σχέδια το Νο1 είναι ο δικός μου χώρος και το Νο2 πως (ίσως) θα μπορούσες να διαμορφώσεις το δικό σου...

φυσικά στα λέω μόνο για άσκηση επί χάρτου και όχι για να τα...γκρεμίσεις όλα πάλι
:p :p :p

1) Αμα χρησιμοποιησω τον καναπε για oθονη και οχι για tv το σαλονι παιρνει μια μακροστενη μορφη και δεν μου αρεσει καθολου. Ασε δε που απο το χωλ για να μπεις στο σαλονι υπαρχει μια συρωμενη πορτα απο πισω και θα πρεπει να σπρωχνεις τον καναπε για να περνας :(

2) Το καλοριφερ το εχω κλεισει για να μην παρω στο χερι το ξυλο του ηχειου. Μπορει να κρυωνω το χειμωνα αλλα μπρος τα καλη τι το ψυχος :lol:

3) Με την μπαλκονοπορτα δεν μπορω να χτισω η να κανω κατι αλλο καθως ειμαι σε ενοικιο και ειμαι σιγουρος οτι αν το εκανα θα το καταλαβαινε ο ιδιοκτητης οσο και αν του επεμενα οτι οταν μου το νοικιασε δεν υπηρχε μπαλκονοπορτα σε αυτο το σημειο :lol: :lol: :lol:

Οσο για τις αλλαγες που εκανα μπορεις να τις καταλαβεις αν δεις και τις προηγουμενες photo μου. Δες λιγο ποιο πισω...
 

Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
ρε παιδια, το attachment που ανεβασα παραπανω φαίνεται? εγω δεν μπορώ να το δω... και πως ανεβαζω φωτογραφίες? υπάρχει όριο ανα χρηστη και το εχω ξεπερασει?
 


Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Για να ρωτησω κατι... Ποια ειναι η ασφαλης αποσταση μεταξυ καλοριφερ και ηχειου, για να μην εχουμε θεμα?
 

Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

...........Your attachment couldn't be saved. This might happen because it took too long to upload or the file is bigger than the server will allow.

Please consult your server administrator for more information

An Error Has Occurred!
You already submitted this post! You might have accidently double clicked, or tried to refresh.



προσπαθω και μου βγαζει αυτα τα μηνυματα συνεχεια... τι φταιει? οι φωτογραφιες ειναι 80KB και jpg
 


Μηνύματα
1.575
Reaction score
69
Χρυσόστομος Μ. said:
Ανέβασε τις στο http://www.imageshack.us ;)
δεν ανοιγει ουτε αυτο το σαιτ... μια φορα το φορτωσε και μολις πατησα host it για τη φωτογραφια κρεμασε παλι...
και οποτε παταω post και εδω, στη μπαρα του ΙΕ γραφει αμεσως "υπαρχει σφαλμα στη σελίδα"

πως βαζω τη φωτογραφια μεσα στο κειμενο και οχι σαν attachment ξερει κανεις?
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Ηλία, δες εδώ.

Πάντως το home cinema, για να επιστρέψω στο θέμα μας, είναι συνολική εμπειρία. Τι να τον κάνω τον Qualia, αν κάθομαι τιμωρία στις καρέκλες της τραπεζαρίας;
Φίλε Μανιακέ, βρες λύση γρήγορα :)
 

H

HomeCinema-Maniac

Guest
Μα πως κανετε ετσι? Δεν ειναι δα και ηλεκτρικες καρεκλες.
Απλα λιγοοοοοοοοοοοοοοο ξεπερασμενες. :?
Οσο για το καλοριφερ και ασφαλη αποσταση - εξαρτατε απο τα φυλλα του καλοριφερ. Αν ειναι μεγαλο βαλε το ηχειο τουλαχιστων στο μισο μετρο αποσταση. Αν εχεις χωρο, αλλιως κλειστο γιατι το ξυλο απο το ηχειο μολις θερμανθει θα σκασει και θα ξεφτισει σιγα σιγα με το καιρο. Θα φουσκωσει κτλ
 


H

HomeCinema-Maniac

Guest
Ωραιο το σχεδιο σου αλλα ο λογος που εβαλα το πανι πανω απο την μπαλκονοπορτα ηταν γιατι η βαση του προβολεα δεν επιανε εκει.
Υπαρχει ενα καπακι για τα ρολα στο σημειο που θα εμπαινε ο προβολεας το οποιο δεν ειναι καθολου στερεο.
Ετσι τον εβαλα απο την μερια που εχει τοιχο.
Οσο για τον καναπε και εγω εκει τον ηθελα αλλα μετα εκλεινε η προσβαση στο σαλονι αφου η πλατη του καναπε επιανε ολη την εισοδο απο την πορτα του χωλ.
Αυτο που θελω να κανω αργοτερα ειναι να παρω ενα χαλι, ενα καλο rack, να ριξω και ενα βαψιμο, και να παρω και ενα μικρο καναπε 2θεσιο για να φτιαξω κατι σαν γωνια με τον αλλο.
Μετα θα ειμαι super...
Oσο για την tv εκει που ειναι τωρα δεν πιανει χωρο. Εχει μεγαλο βαθος η tv μιας και ειναι crt 32'' wide και τωρα ετσι οπως ειναι ολο το βαθος παει στο αλλο δωματιο.
Αν την εβαζε απεναντι θα εβγαινε απο τον τοιχο και θα φαινοταν ασχημα...

Καλη η σκεψη σου ομως. Δεν σου κρυβω οτι τα ειχα σκεφτει και εγω αυτα....
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.764
Μηνύματα
2.875.413
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top